Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megtehetem-e, hogy egy darabig...

Megtehetem-e, hogy egy darabig nem viszem óvodába gyermekemet a betegségektől való félelmem miatt?

Figyelt kérdés

Kisfiam ovis, kislányommal még itthon vagyok gyeden. Nemrég estek át lázas betegségen, meggyógyultak, de kisfiamat nem szeretném a mostani helyzetben egy darabig oviba vinni. Szerintetek ennek lehet valamilyen következménye?


Emellett az esedékes védőnői státuszra sem szeretném őket vinni, a rendelőintézet környékére sem akarok velük menni. Tudom, hogy ez túlzás, én is annak érzem, de legszívesebben a védőnőt is megkérném, adjon pár héttel későbbre időpontot...mit gondoltok, nagyon ésszerűtlen, amiket leírtam? Köszi ha írtok.


2020. márc. 13. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Ésszerű és felelősségteljes döntésnek tartom!
2020. márc. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Igen. Indokolatlan, ostoba pánik
2020. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a polgármester és az intézményvezetők köös megegyezése alapján kérték a szülőket, hogy aki megteheti, ne vigye bölcsibe, oviba a csemetét.


Ehhez nem kell igazolás, itt az ovik adnak "kikérő" lapot, vagy vmi hasonlót.

2020. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki tegye, amit jónak lát. Ha így látod jónak, tégy így, ne érdekeljen, ki mit gondol.

Arra azért figyeljetek, hogy nem elsősorban a gyereket kell félteni, hanem az időseket a gyerekektől, akik lehetnek tünetmentes hordozók simán. Ha idős nagyszülő van, én őt most nem látogatnám egy darabig, az biztos, csak telefonálnék, vagy csak nagyon röviden, és csak én, gyerekek nélkül.

2020. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se viszem mától. Mondjuk nem a vírustól félek ennyire, hanem olyan macera van már az intezkedesek miatt, hogy egyszerűbb, ha nem megyünk sehova. Az intézményvezető szerint igazam van, tartsam otthon, amíg jónak látom.
2020. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak ez a 4. éve az oviban, ebből 1 olyan volt amikor nem volt egyfolytában beteg (a többi gyerek akkor is).

A kicsi szept.ben kezdte az ovit, felválltva vannak itthon 2-3 hetente...

Szerintem elkerühetetlen, hogy betegek legyenek

2020. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen beszélj az óvónővel, hogy hogyan tudod igazolni. Nehogy aztán a gyámügynek kelljen.

Nálunk külön kérvényezni kell, ha 3 napnál többet hiányzik.

De már pedzegetik, hogy hetek kérdése és bezárnak az ovik/sulik.

2020. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyeztess az óvodával, de szerintem nem lesz gond.

A védőnőhöz viszont inkább korábban vinném, mert "pár hét" múlva csak rosszabb lesz a helyzet, szóval szerintem vagy most vagy pár hónap! múlva...

2020. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"legszívesebben a védőnőt is megkérném, adjon pár héttel későbbre időpontot"


Szerintem pár hét múlva rosszabb lesz a helyzet, szóval ha fontos az a védőnői látogatás, akkor vidd minél hamarabb.

2020. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire ne pánikolj. Beszélj a vedőnővel, a mienk mindig házhoz jön.

Az ovihoz meg kérvény kell, csak úgy nem veheted ki.

2020. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!