Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyi és milyen ruhával...

Mennyi és milyen ruhával érdemes készülni az ovira?

Figyelt kérdés
Ôsszel kezdi az ovit a 3 évesem, budapesti ovi. Az érdekel, h kb. mennyi cipô kell majd, milyen típusú (benti, csere, kinti stb...), és ugyanez ruhával.
2020. ápr. 24. 08:04
 1/9 MikeS13 válasza:
61%
Lányunk épp most járja ki az ovit, de még emlékszem mikor kezdte. Igaz párom foglalkozott főleg ezekkel a dolgokkal de azért leírom amit tudok. Bekértek egy udvari cipőt, udvari nadrágot, felsőt és ezeket persze évszak szerint kellett cserélgetni. Kellett lenni bent tartalék fehérneműnek ha történne valami (leöntik, bepisil stb.) A ruhák tárolása óvoda specifikus. Van ahol zsák van, van ahol doboz vagy vállfás megoldások. Azt sem szeretik ha túl sok cucc van bent mert akkor nem találja az óvónő vagy a dajka ha hirtelen cserélni kell valamit. Én ennyire emlékszem.
2020. ápr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy benti cipő, valami ruha, amiben bent van és egy teljes szett valtoruhazat, alsóneművel együtt. Ki ugyanezekben viszik őket, kivéve a cipőt, plusz rá adjak a kabátot, ha kell. Nekünk nem volt külön udvarincipo vagy kabát, amiben vittük reggel, abban ment ki.
2020. ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Benti szandál.

Kinti cipő, általában az, amiben oviba vittük.

Torna felszerelés (póló, nadrág, cipő)

Tartalék ruhák: bugyi, zokni, póló, nadrág.

Én mindig tettem be neki tisztasági dolgokat is. Zsepi, sebtapasz, fésű, hajgumi, csatt.

Ágynemű, olyat amilyet kérnek.

Ősszel és tavasszal érdemes melegebb és hűvösebb időre is készülni. Főleg tavasszal van reggel még hűvös, délben már meleg.

Télen is rétegesen öltöztetni, ha nagyon fűtenek, akkor ne süljön meg.

2020. ápr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk sincs külön benti meg kinti ruha.

Kell egy benti cipő. Nekünk kérték, hogy ha megoldható, akkor ne mamusz legyen, hanem egy normális szandi, ami tartja a lábat, mert kiscsoportban még nem öltöznek át tornához, abban tornáznak. De mondták, hogy nem kell ezért külön venni, teljesen jó a nyáron használt szandi megtakarítva, ha méretben jó még.

Kell a táskába tenni két tejes váltás ruhát, ha vizes lenne vagy koszos vagy pisis az, amiben vittük. Ha ott alvós, akkor kell egy alvós póló is pluszban.

Ruhából én picit többet vettem, mint amit egyébként szoktam. Próbáltam praktikus darabokat venni, amiket ő is könnyen fel tud húzni, de amúgy öltöztetik őket, ha valaki nem tud még egyedül.

Cipőből és szandiból csak tépőzárasat vettem.

Bent nálunk az oviban nagyon meleg van, elég egy rövid ujjú.

Télen overált mi nem vittünk, mert nem volt olyan hideg. Egy melegítő nadrágot vittem be. Bent vékonyabb nadrágban volt, amikor kimentek az udvarra, akkor ráadták a melegítőt.

Két cipőt vettem, hogy legyen váltás ha mosni kell az egyiket. Csizmából szintén kettőt vettem, egy vastagabbat és egy vékonyabbat.

2020. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De amúgy nekünk augusztusban a beszoktatós szülőin elmondták, hogy miket kérnek. Mert látom nagyon eltérő, így a válaszok alapján.
2020. ápr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Minden óvodában van egy ovikezdes előtti szülői értekezlet, ahol elmondják, mit kell vinni majd a gyereknek. Van ahol kell ágynemű, van ahol adnak. Van ahol kötelező az azonos tornafelszereles, van ahol nem.
2020. ápr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Benti cipő, kényelmes játszós ruha bentre, váltás fehérneműk,zokni,ruha. Kintre nadrág, kinti cipő(évszak szerint), vízhatlan nadrág,kabát, kesztyű...

Tornára sportcipő, váltóruha.

Ha ottalszik akkor van ahol kérnek pizsamát.

Nem kell túl sok minden, de ha balesetekre hajlamos, legyen több váltóruha

2020. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6, nálunk az első szülői szeptember vége felé szokott lenni... Szóval úgy indul mindenki az ovinak, hogy mástól kérdez.


Nálunk pl egy benti cipő és egy váltás ruha kellett.

Volt olyan óvónő, aki kért bentre gumicsizmát és tornacipőt.

Ágynemű az ott alvósoknak nem kellett, csak egy külön póló alváshoz

2020. ápr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8!


Az mókás. Normális óvodában az előző nevelési év végén van, akkor osztjak be pl a beszoktatást is, magyarázzák el a házirendet, a nevelési év rendjét, stb.

2020. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!