Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hallottátok, hogy májustól...

Hallottátok, hogy májustól mindenhol lesz ovi? Ti viszitek a gyereket?

Figyelt kérdés

Jövő héttől mindenhol kötelező ügyeletes ovit fenntartani. Maximum 5 fős csoportok lehetnek, de gyakorlatilag bárki viheti a gyereket, nem kell hozzá munkáltatói igazolás se.

Ti vinnétek a gyereket? Úgy hogy amúgy meg tudjátok oldani máshogy, de már nagyon nehéz, és szívesen menne ő is?


2020. ápr. 28. 13:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%

Meg tudom oldani, szóval nem viszem.

Limitálva van a kapacitás, szóval nem veszem el az esélyt azoktól, akiknek muszáj.

Úgyis itt a jó idő, lehet kint lenni a játszón, kirándulni stb.

2020. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Ezt hol hallottad?
2020. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

A játszón pont nem kéne, 1-es.

Nem, nem viszem, mert itthon vagyok a kisebbel, be se vennék. Mert az egy dolog hogy "bárki viheti", de valahogy akkor is szűrni fognak, hisz nincs annyi hely

2020. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez így egészéén biztosan nem lehetséges. Hogy a jonwgdpbe csinálnának a minimum 20 fős csoportokból 5 főset? Csak egy normál csoporthoz 4 óvónő kellene ezen az alapon
2020. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
#3 Ha az ovi újra kinyit, feltételezem, jogy a játszótér is.
2020. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem egész így van, legalábbis nálunk. Tényleg kötelesek kinyitni, de itt csak azokat a gyerekeket veszik be aki igazolja hogy mindkét szülő munkahelyrn dolgozik és megvizsgálják azt is hogy nem tudja e biztosan másra hagyni. Ezt közleménybe adta ki ma az ovi vezető
2020. ápr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem, pedig én is dolgozom, alsós is van itthon, sőt egyedül vagyok.

Szerintem jobb lett volna megvárni, mi lesz a hatása az érettséginek és annak függvényében meglépni ezt nyárra. Remélem, nem lesz kötelező (Ausztriában sem az), hogy "belehúzzunk" a nyájimmunitásba.

2020. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, miről beszélsz kérdező, mert nálunk végig volt ügyelet az oviban. Feleségem egyszer járt bent, azt mondta, 4 óvónő volt 3 gyerekre. Végül is így tényleg személyre szabott a foglalkozás. :-)

Mivel feleségem otthon van, természetes, hogy szeptemberig vakáció van mindkét gyereknek. :-)

Mondjuk a nagyobbik most fejezi be az óvodát. A pajtásai hiányoznak neki, de szerintem más se nagyon viszi a gyerekét, szóval ott ismeretlenekkel lenne. A kicsi meg amúgy is szeptembertől menne oviba, nyilván nem fogjuk most csak azért is előbb beszoktatni.

2020. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Én biztos nem, iskolákat nem nyitják meg szerintem, úgyhogy gondolom, akinek sulisa vagy kisebb testvére van, azok nem mehetnek.
2020. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sok helyen volt eddig is ügyelet, de egyrészt nem mindenhol, másrészt, ahol volt, elvileg ott is csak a dolgozó szülők gyerekeit vették be. Most viszont mindenhol kötelező lesz az ügyelet fenntartása, és bárki viheti a gyereket, aki "munka vagy más okból" igényt tart rá.

Novák Katalin FB oldalán volt, de amúgy pl. az Index is megírta.

2020. ápr. 28. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!