Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mindenhol van hetekig tartó...

Mindenhol van hetekig tartó beszoktatás az óvodába? Nálunk nincs.

Figyelt kérdés
Itt nálunk az van, hogy elviszed reggel, elköszönsz tőle és otthagyod. Azt mondják az óvónők, hogy nem jó a hosszas beszoktatás (itt kvázi semmilyen nincs), hanem egyből a mélyvíz. Nem fura ez? Nem viseli meg a gyereket?
2019. aug. 20. 13:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk sem volt hosszú beszoktatás és a szülők egyáltalán nem mehettek be a csoportszobába. Én ilyeneket csak itt olvasok.

Első nap 2 órát voltak bent a gyerekek, másnaptól ebédig. 4-5. naptól ott is aludtak.

2019. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Amikor én voltam gyerek akkor sem volt hetekig tartó beszoktatás, én nem emlékszem rá, de anyám mesélte hogy 1-2 napig volt az hogy csak 1-1 órára lettem otthagyva, aztán meg egy egész délelőttre, eleinte nehezen viseltem, de hozzátudtam szokni ennyit mesélt.

Amikor a kislányunkat vittük ugye első kérdés rögtön az volt hogy volt-e bölcsis, mondtuk igen, akkor arra azt mondták hogy nincs beszoktatás mert értelmetlen, de amelyik gyerek nem volt bölcsis és ez lenne az első akkor úgy megy hogy első napon valamelyik szülő ottmarad 1 órára aztán elmegy, majd visszamegy és hazaviszi. Másnap pedig rögtön hazamegy a szülő és a gyerek marad 1-2 órát, ha úgy látják hogy még tovább maradna akkor telefonálnak a szülőnek hogy ne menjen érte hanem maradjon addig ameddig kell, és ezzel vége is a beszoktatásnak, de biztonság kedvéért az első 1 maximum 2 hetet csinálják úgy hogy valamelyik szülő maradjon készenlétbe tehát szükség esetén egyből tudjon menni ha tényleg úgy alakulna, de mondta is az óvónő hogy erre jóformán nem volt példa, csak fel vannak készülve erre az esetre is.

Egyébként igazuk van ebbe mert a gyerek később akár felnőttként is sokkal könnyebben fog alkalmazkodni az újhoz mert egész kicsi korában ezt fogja megszokni, hogy rögtön a mélyvizbe kerül, és ha belegondolunk ebbe van valami.

2019. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
2 het nalunk. Nekem az nem logikus, hogy hirtelen, ismeretlenek kozott ott kell hagyni egy kisgyereket, meg felnottkent is megterhelo egy ilyen helyzet (pl. uj munkahely, tanfolyam, stb.), nemhogy egy haromevesnek.
2019. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen, úgy, hogy előtte soha nem látta még az óvónőt, se senkit a csoportból (még most azt se tudja az óvónő, h kik lesznek a csoportjában).

Nem volt bölcsis egyébként.

2019. aug. 20. 14:08
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
1-es vagyok. A mi ovinkban semmiképp nem lett volna kivitelezhető, hogy ott üljenek bent a szülők. 24 gyerek volt, be sem fértünk volna. Egy gyereknek sem okozott problémát.
2019. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Az első gyereknél úgy volt, hogy első nap bent 10-11ig, második nap 10-11:30ig, harmadik naptól 8-12ig (mindig elhoztam ebéd után)

A kicsi most kezdi az ovit, más óvónő van, azt mondta vigyem 8ra aztán szól ha gáz van és menni kell érte

2019. aug. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk nyáron ismerkedés van. Délelőttönként be lehet menni az ovi udvarára, kint vannak az ovisok, dadusok meg óvónők, jatszunk, ismerkedünk, de az oviba nem mehetünk be játszani, csak megnézzük a kiscsoportot, meg a mosdókat. Amikor kezdődik az év, akkor annyi a beszoktatás, hogy egy csütörtöki napon bemegyünk ott hagyom egy órára, majd megyek érte és haza hozom. Pénteki napon két órára hagyom ott. Hétfőtől pedig egész délelőttre és megkezdődik az ovis év. A csoportszobába nem mehetnek be a szülők.
2019. aug. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk 2-3 nap max. a beszoktatás. Kíváncsi leszek.
2019. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk igény szerint ment, volt, akinek 3 hónap után is üvöltött a gyereke és nem szólt senkihez úgy, hogy 10től 12volt bent csak az anyja nélkül.


Az én lányom gyorsan beszokott, első 2 nap ültem bent délelőtt a szobában, utána kint ültem a szoba ajtaja előtt, semmi sírás.


Olyan 1 hét a normális, pláne akik nem voltak bölcsisek.


A gyerekem nem ragaszkodik felnőttekhez, csak helyhez, ismerős szoba kell neki, az óvónénik nevét vagy egy hónapig nem tudta, a gyerekek nevét egy év után sem tudja mind.


Minden gyerek más, az ovitok elmaradott ovi..Kimennek, hogy az otthonotokban ismerkedjenek meg a gyerekkel ovi előtt?

2019. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem jön senki, legalábbis eddig nem volt ilyenről szó. Nem fognak találkozni csak majd az oviban.
2019. aug. 20. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!