Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mivel fárasszak le egy 5 éves...

Mivel fárasszak le egy 5 éves kislányt?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy kislánya az előző kapcsolatából. Amíg dolgozik én vigyázok rá most. Szoktunk délután labdázni, biciklizni és van mikor beválik és elalszik időben. De mostanság unja a labdázást éa valami más elfoglaltságon kezdtem el gondolkozni amiben sokat mozog. Amikor hétvégén az anyukájánál van ő egyáltalán nem foglalkozik vele, a telefont adja neki hogy ne kelljen vele játszani és van hogy hajnal 2kor sem alszik még és mire hozzánk jön megint felcseréli a nappalt az éjszakával. Milyen játékos, de energiadús lefárasztási tippeket javasoltok?
2020. máj. 21. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Akadálypálya, esetleg kiraksz egy nagyobb dobozt, amibe bele kell találnia labdával, fogócska, bújócska, kidobó, tánc zenére, divatbemutató, tornázás (neten vannak fent ovis tornavideok).

De lehet egy kis agytorna sem lenne rossz pl.foglalkoztató füzetek kitöltése.

2020. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fáraszd ki egy kicsit szellemileg is, feladatlapokkal. Itt az interneten nagyon sok ilyesmi van, és nem feltétlen kell kinyomtatni, gyorsan lefirkanthatod a papírra, ő pedig megoldja. Ahogy az előttem szóló is írta, nagyon sok ovis torna videó van fent a youtubeon. Ezenkívül táncoljatok, és próbáld meg az otthoni munkákba is belevonni, pl. főzés.

A nap végén olvass neki mesét (ha nincs megfelelő könyv, akkor a telefonról keress és azt olvasd fel.) De mindenképp olvasott mese legyen, nem tesz jót a gyereknek ha az anyjánál a telefon előtt ül, az olvasott mesével kicsit kompenzálhatod a "károkat"

Ha pl. színez vagy rajzol bekapcsolhatsz neki valami zenét, nap végén ez ellazítja.

2020. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is megosztva kellene egy kis agyi torna.


Egy ekkora gyerek szeret újat tanulni, vagy fejlődni..

Sok színezés, rajzolás, szerepjáték.

Ekkora fyerek tud társasozni, kártyajátékot megtanulni

2020. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!