Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hibát követek el, ha erre a...

Hibát követek el, ha erre a rövid időre már nem viszem a gyereket oviba?

Figyelt kérdés
4 éves(most töltötte, kis csoportos) a gyermekem, és ma beszéltem az óvodával. Azt mondták, hogy ha nem akarom nem muszáj vinnem erre a pár napra. Hamarosan kezdődik a nyári óvoda, ami nem kötelező. A gyermek felügyelete itthon megoldott, mert kisebb testvérrel itthon vagyok. Más is van hasonló cipőben? Nem nagyon gáz az ha már "csak" ősszel megy? Nem fog lemaradni a társaihoz képest?

2020. máj. 22. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kompetens szülőként úgy kell eljárnod, ahogy a legjobbnak véled és amik a lehetőségeiddel szinkronban vannak. Szóval ha ovi helyett nem az a terved, hogy kikötözöd az ajtofelfahoz amíg elmész dolgozni, akkor miért járnál el rosszul?
2020. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ajtófélfához 😂😂 Hát ez jó, jót mosolyogtam 🤣🤣 hála Istennek nem jelent gondot nekünk ha itthon marad, jó nagy a kert is, így mozgástere is van 😊 csak hallottam h sokan nyáron is beviszik, és gondoltam h velem lehet a gond 😂😂
2020. máj. 22. 17:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is már csak szeptemberben viszem az 5 és fél évest. Igaz, nem örülök, hogy így kellett döntenem; azért tettem, mert nem hiányzik az óvodai dolgozók ítélkezése, hogy itthon vagyok munka nélkül, és még ezt az egy gyereket is lepasszolom...

Szerintem attól függ, hogy otthon mit kezdesz vele. Ha te - teljesen érthető és el nem ítélhető módon! - a kicsi ellátásával és a házimunkával foglalkozol, ő pedig az idő nagy részében kint vagy bent csak úgy játszik szabadon, egyedül, az sajnos kicsit karcsú. Írom ezt úgy, hogy az enyémet is erre "kényszerítem", mert már annyira kiégett és depressziós vagyok, hogy nem vagyok képes naponta sok-sok órát foglalkoztatni, szórakoztatni. Azért az óvodában tartalmasan telnek a napok, vannak mindenféle foglalkozások, sok inger éri. Otthon sokkal ingerszegényebb.

2020. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Egy hétre vihetnéd, aztán ügyelet. Teljesen feleslegesen bolygatnád ennyi idő miatt, pont semmit nem fejlődne. Nyáron majd, ha nincs már itt ez a nyavaja, menj többet vele közösségbe. Nálunk sokan nem viszik már a gyereket.
2020. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kis és nagycsoportosom van, az utóbbitól megkérdeztem, hogy szeretne-e menni tekintve, hogy már nem lesz többé ovis, kis gondolkozás után azt mondta megy, így mennek a "ballagásig". Ha rajtam múlt volna nem mennének. Teljesen jól elvoltak ovi nélkül, ha néha rákérdeztem, hogy nem hiányzik-e, vagy xy, egyből rávágták, hogy nem. Hétfő reggel meg majd megy az ordítás, mint a vírus előtt... De jó lesz!
2020. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én meg pont az ellenkezője miatt aggódom. Hogy fognak rám nézni, hogy viszem. De ez van, dolgozni kell.
2020. máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én egy hat évessel vagyok itthon. Bűntudatom van hogy unatkozik- e ,de ovi ellen tiltakozik,sokszor sirva ment.meg ha még boltba is maszkot kell hordani,gyanus hogy biztonságos-e.a barátai se biztos hogy ott lesznek.mit tennétek a helyemben?
2020. máj. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól teszed. Nálunk is vannak akik viszik, kozbe meg tesoval otthon vannak. Hat nem orulnek az ovonok. De ugye nem szolhatnak. Szóval jol teszed h nem viszed.
2020. máj. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"kozbe meg tesoval otthon vannak. Hat nem orulnek az ovonok"


Na az ilyen óvónő adja vissza a diplomáját, és menjen el a szalag mellé a gyárba dolgozni. Az óvoda nem gyermekmegőrző, a szülő meg se nem kortárs közösség, se nem az intézményes nevelés helyszíne.

2020. máj. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz, de nyár lesz, ilyenkor mar a foglalkozasok sem ugy mennek mint evkozben. Es nem azert nem örül mert teher neki a gyerek.. Hanem mert boltba nem lehet menni korlatozas nelkul, szajmaszk kötelező tömegkozlekedesen(bar ez maradhatna igy)... De oviba szivbaj nelkul engedik a gyereket, akiknek megvan a lehetőség h otthon tartsa... Plusz igy többet esik ki esetleg az a gyerek akinek a szülei dolgoznak es talan emiatt veszithetik el a munkahelyuket...
2020. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!