Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jó lesz az időzítés?

Jó lesz az időzítés?

Figyelt kérdés

Augusztusra vagyok kiírva a kicsivel, a nagylány 2,5 éves lesz, januárban lesz 3 így csak jövő szeptemberben fog oviba menni. Ekkor már 1 éves lesz a kicsi. Így nem fogja úgy érezni a nagylány, hogy a kicsi miatt kell oviba mennie, ugye? Segíteni fog ez az 1 év a testvérféltékenységen és az ovi elfogadásán, mintha most szeptemberbe menne oviba?


Felvették már most is oviba, mert szobatiszta, tisztán beszél, minden adott, hogy már most ovis legyen, de mi döntöttünk úgy, hogy csak jövőre menjen.


Szerintetek jól döntöttünk?


2020. máj. 28. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Főleg, hpgy az első évben folyton beteg lenne, egy újszülőttnek pont nem kéne hazavinni minden nyavaját.
2020. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, csak a kicsivel most vagyok mindenórás, a fiam meg októberben lesz 3. Beszél, szobatiszta, de főleg az elmúlt hónapok tükrében se neki se nekem nem hiányzott még az óvoda plusz “terhe”.

A húgoméknál a nagylány is majdnem 4 volt mikor oviba ment (decemberi), főleg mert náluk is augusztusban született a tesó. Soha semmi hátránya nem volt belőle a kislánynak. Sőt, minden gond nélkül egy hét alatt szokott be, beteg se volt minden második héten, az egy évessel is egyszerűbb volt a beszoktatás, bejárás, mint egy pár hetes babával.

Én amondó vagyok nem maradanak le semmiről.

2020. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De jó. Nekem se hiányozna, hogy a gyermekágy alatt (kb 4 hetes lenne a kicsi, ovikezdésre ), oviba hurcolásszam a nagyot, de leginkább azért döntöttünk így, hogy ne érezze úgy a kiscsaj, hogy a tesó miatt kell oviba mennie. Bőven ráér szerintem 3,5 évesen elkezdeni az ovit.


Sokan meg szóltak minket ezért, főleg a férjem családja, hogy 18 éves koráig magam mellett akarom tartani, meg, hogy nem lesz gyerek társaságba, de napi 4-5 órát vagyunk a játszótéren, járunk játszóházba, gyerek programokra, szerintem bőven elég neki egyenlőre ennyi gyerektársaság. Amúgy sem az a közös játék orientált, a homokozóban is inkább leül egyedül a sarokba és elpakolgatja magának a formákat.

2020. máj. 28. 11:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó.

Nálunk úgy volt, hogy mikor a 2.gyerek kezdte az ovit(júliusi, épp betöltötte a 3-at), akkor már 8 hónapos volt a kicsi, így nem volt ebből probléma. Egyébként, mi úgy is terveztük a korkülönbséget köztük, hogy a középső addigra már vagy oviba járjon mire megszületik a kistesó vagy még ne kezdje el.

2020. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont 2,5 év van a két gyerek között, a nagy majdnem 4 évesen kezdte csak az ovit. Szerintem így volt jó nekik.

A nagy nálunk is magában játszós volt, az oviban szépen megnyílt, iskolás korára szuper közösségi gyerek lett belőle. Neki idő kellett.

2020. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dolgoztam óvodában is. A szülő dönt, de a szülők helyében csak négy évesen vinném a gyermeküket oviba, és akkoriban pont jól is jön a gyermek számára.

Az az optimális, szakmai szemmel, figyelembe véve az életkori sajátosságokat.

És nem a hatalmi érdekeket, meg bizniszt -nyugati mintára foglalkoztató füzetek, siettetés-gyermekpalánta "gyorsérlelés" és hasonlóm idővel, hosszú távon észrevétlenül ártó dolgok ovisoknak- támogató miniszteri rendeleteket (ami jót is, marhaságot is tartalmaz).

Van jogi kiskapu arra, hogy kikerülje a kedves szülő a három éves kori kötelező oviba járást. Attól korábban meg pláne nem javaslom, a bölcsi egy kényszermegoldás, amit a mondvacsinált feminizmus hatására hoztak létre azért, hogy a női "egyenjogúság" nevében a nők is munkába járhassanak, így a férfiak fizetését felére csökkentve, amire persze már a legtöbben nem emlékeznek és utána se járnak. Ha a nő is munkába jár, akkor hopp: ott a bölcsi. Ami a legtöbb picurnak árt, szintén életkori sajátosságok okán.

Kedves kérdező, a másik szempont, amiről írtál, meglátásom és tapasztalatom szerint jó felé kapiskálsz, tehát már csak a testvér féltékenység esélye miatt is jobb, ha vársz az oviba adatással.

2020. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szoktam vele beszélgetni erről, hogy szeretne-e oviba menni, várja-e már, hogy ovis legyen, de mindig az volt a válasz, hogy nem. Tudja milyen az ovi, mert vannak ovis unokatesói, olvasgatunk róla, mesében is látja, nem tudja megfogalmazni, hogy miért nem, de látom rajta, hogy tényleg nem akar még menni.


Egyszerűen szerintem se érett még rá. Nálunk is vannak szabályok, napi rend, de azért itthon sokkal lazább, mint egy oviban, és szerintem még erre a sok kötöttségre egyszerűen nincs felkészülve. Jövőre 3,5 éves lesz mire oviba megy, szerintem ez az 1 év sokat fog számítani, és jobban beszoktatható lesz az ovódába, mint most. Ha most erőltetném, csak a sírás, hiszti, testvérutálat alakul ki benne.

2020. máj. 30. 19:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismét én vagyok. Hozzáteszem: van kivétel e téren, csak hát kevés. Az a kevés meg toporzékol, hogy már 2-3 évesen neki gyerektársaság kell. Azokat vinni érdemes. De a többséget ne, továbbra is ezt állítom.


Az, hogy még nem igazán csírázik 4 éves kor előtt a szabálytudat, se a szociális alkalmazkodás, a kisebb probléma.

Inkább elsősorban azért NE menjen még közösségbe, négy éves kor előtt, mert rád -a szülőjére- van szüksége messzemenően, és többnyire más gyerekek HELYETT!

Nem pedig mellett.

Életkori sajátosság.


A növények gyorsnövesztése, manipulálása, "nemesítése", génsebészete analóg probléma, mint a gyermekek érésének felesleges siettetése. Ahhoz, hogy a kedves szülők értsék, mikor van késő, vagy mikor kapkod feleslegesen a szülő, siettetéssel, ahhoz érdemes megismerni a különféle életszakaszok sajátosságait, tehát hogy milyen a pszichés jellemzője a babáknak, miben más a totyogóknak és miben tér el az ovisoknak, mik a sajátosságaik.


Szakkönyveket ajánlok egyébként és nem bulvárt a megértéshez, pl

Mérei-Binét: Gyermeklélektan.

Ez pl egy közérthető gyermekpszi.szakkönyv, és technikailag használhatod úgy, mint pl a wikipédiát. Fellapozod ott, ami érdekel, de az előtt általában érdemes megnézni a kérdéses életkor ELŐTTIT IS.

Pl 3-4 évesek gondolkodásmódja érdekel. Előbb, javaslom, olvasd el a két évesek gondolkodásáról, kognitív éréséről szóló részeket azért, hogy össze tud kapcsolni, és hasonlítani, miből mi alakul, hová fejlődik.


Azt is fontos tudni, hogy míg a kognitív képességek (emlékezet, gondolkodás stb) és a psziché / érzelmek, lélek nagyjából egységesen érik a kisgyerekeknél (kb 8, vagy 9 éves korig), életkor függvényében, addig a járás, és főleg a beszédfejlődés, és a szobatisztává válás terén óriási a szórás, tehát TERMÉSZETES dolog, hogy utóbbi két vonatkozásban teljesen eltérő sorrendben érnek a picurok, általában másfél és három és fél éves kor között, ki éppen milyen ütemben, egészséges esetben. Persze az egyén is számít a gyerekeknél (differenciált nevelés, fejlesztés), de ha csak az életkori sajátosságok szerinti (nagyjából) arányos nevelésre ügyelne mind több szülő, már önmagában ez rengeteg problémáját megoldaná mind a kicsiknek, mind a szüleiknek. Főleg ha a kedves szülők elkezdik felismerni, miben hibáztak eddig a nevelés során, és ha azt elhagyják. Ez a kulcs. A többi tényező a nevelés-fejlesztés terén meg csak ráadás. A különféle korosztályok közös jellemzőjének megértése tehát az egyik kulcs, hogy ezáltal mellőzd a káros nevelői hozzáállást, tehát hántold le a felesleget, javaslom, és ez mindenkinek szól! Pedagógusként én is folyamatosan tovább fejlesztem magam.

2020. máj. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!