Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ezt szó nélkül hagynád?

Ezt szó nélkül hagynád?

Figyelt kérdés

Ma mesélte a fiam, hogy az óvónő egyenként felkérdezte azokat a gyerekeket, akinek kistesóval otthon van az anyukájuk, hogy téged miért hoz be anyukád ha úgyis otthon van? Miért nem jönnek érted ebéd után? Kérdezd meg anyukádat, hogy te miért nem maradhatsz otthon vele, mint a testvéred? Meg ilyeneket.

Egyik "érintett" szülőnek sem szóltak semmit szemtől szembe egyébként, be se léphetünk az oviba, kapuban van átadás.

Nem túlzás ez, beleszugerálni a gyerekbe, hogy le van passzolva?


2020. jún. 11. 00:06
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
57%
SENKINEK SEMMI KOZE a masik maganeletehez. Nincs joga senkinek palcat torni a masik felett, mit miert csinal, hogy dont a csaladjaval kapcsolatban!
2020. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
18%

Jaj most jönnek a lepontozók, akik azzal vannak elfoglalva, hogy más anyuka, amelyik otthon van a kicsivel, viszi a nagyot.

Szánalom komolyan.

Ha azt mondom, hogy 'ja, milyen anya az ilyen? minek szül ,ha nem képes gondoskodni róla...' akkor gondolom nem vagyok lepontozva.

Vicc.

2020. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
71%

Tény, hogy ez nem szep az óvónőtől, hogy megkerülve a szülőt, befolyasolja a gyereket és negatív dolgokat ültet el benne.

Viszont ha valaki otthon van a kistesóval, a nagyot is otthon tarthatta volna erre a pár hétre. A nagyfiam ovijában csak ügyelet van, én itthon vagyok kicsivel, nem is vittem. Amúgy is nyáron már szünet van, szóval feleslegesnek tartottam erre a kis időre.

2020. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
54%
21es, ha senkinek semmi köze a másik dolgaihoz,akkor anyukának sincs köze ahhoz mit mond az óvónő igaz? Bár így könnyű, a gyerek után járó támogatásokat felveszem aztán majd neveli az óvoda-iskola
2020. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
24%
Jelzem a lepontozóknak, hogy jó, hogy a gyerekekkel otthon vannak, de túl sokat gyakoriznak..
2020. jún. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
77%

#24 Rossz a párhuzam.

Ennyi erővel az anyák is mondogathatnák a gyerekeiknek, hogy "tudod, kicsim, óvó néni nem szereti, ha ott vagytok, nem szeret veletek lenni, nem szeret dolgozni, inkább otthon lenne"...

2020. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
16%
20as válaszoló! Természetesen itt nem írtam le mindent, hogy MIÉRT kell a lányomnak oviban lennie a SAJÁT érdekében.
2020. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
18%
Ti hulyek vagytok...
2020. jún. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Biztos hogy így volt, több gyermek egymástól függetlenül ezt mondta. Az enyém is mesélte, fel is sorolta kik lettek kikérdezve, mind egytől egyik kistesósok, 11gyerek.


Most ne menjünk ebbe bele, hogy visszük, nem visszük, ez örök vitatéma lesz mindig, maradjunk abban, hogy midnenkinek joga van vinni, indoklás nélkül, így szól a kormányrendelet.

És azt se felejtsük, hogy 3hónapot otthon volt mindenki,ami senkinek sem volt könnyű, ha gyeden/gyesen van, ha homeofficeban.


Az óvónőt is megértem, hogy könnyebb lenne neki anélkül a 11nélkül, de akkor az lenne a korrekt -szerintem-, hogy szóljon a szülőnek, hogy ne hozd. De ilyet meg ugye nem mondhat, ezért beleültetni a gyerekekbe a gondolatot, hogy majd ők kinyafogják otthon, szerintem nem diplomás pedagógushoz méltó!

2020. jún. 11. 18:31
 30/43 anonim ***** válasza:
61%

Azèrt a home office ès a GYED/GYES összehasonlíthatatlan.


Èn igenis sajnálom azt a gyereket, akinek otthon vannak a kisebbel ès ennek ellenére beviszik ugyanúgy, mintha dolgoznának, mèg nyáron is.

Ez igenis lepasszolás ès joggal lesz kiakadva a gyerek.

2020. jún. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!