Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ezt szó nélkül hagynád?

Ezt szó nélkül hagynád?

Figyelt kérdés

Ma mesélte a fiam, hogy az óvónő egyenként felkérdezte azokat a gyerekeket, akinek kistesóval otthon van az anyukájuk, hogy téged miért hoz be anyukád ha úgyis otthon van? Miért nem jönnek érted ebéd után? Kérdezd meg anyukádat, hogy te miért nem maradhatsz otthon vele, mint a testvéred? Meg ilyeneket.

Egyik "érintett" szülőnek sem szóltak semmit szemtől szembe egyébként, be se léphetünk az oviba, kapuban van átadás.

Nem túlzás ez, beleszugerálni a gyerekbe, hogy le van passzolva?


2020. jún. 11. 00:06
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%
Beszelnek az ovonovel, hogy ez mi.
2020. jún. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
87%

A gyereket manipulálni nagyon ronda dolog, én beszélnék vele.

Sok szülő azonban tényleg lepasszolja a gyereket.

2020. jún. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
55%
Mi az, hogy lepasszolja, egyáltalán nem igaz. A gyereknek szocializálódnia kell, az anya így nem lesz stresszes és több ideje lesz a kisebbre is. Mindenképp így csinálnám én is. az óvónő meg mennyi minden hülyeséggel tömheti a fejüket... Beszélj vele. Ha egyáltalán megérti
2020. jún. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
55%

"Mi az, hogy lepasszolja, egyáltalán nem igaz. A gyereknek szocializálódnia kell"


Ha normális év lenne, nem lenne covid, hétfőtől szünidő lenne kizárólag ügyelettel, összevont csoportokkal, 99 %-ban nem a saját óvodában, idegen gyerekekkel. Sok helyen most is összevonás van. Ilyenkor senki nem szokta vinni, még többnyire az se, aki dolgozik.

Most meg mégis?

Ez nekem se fér a fejemben. A csoportunkban azok jelezték először, hogy igen, mennek, akiknél ott a kisebb (nem bölcsis) tesó. Nekem ez totál wtf

Igen, nehéz kettővel és főleg a nagyobbal (nekem auti), de a nyár az nyár. Se foglalkozás, se megszokott környezet, semmit nem nyerne vele

2020. jún. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy viszik, mert egész tavasszal otthon voltak a gyerekek. Én megértem őket. A lányom itthon van, menne oviba de nem lehet, mert ovi váltás történt, és szeptember előtt nem veszik be. Nehezen viseli, mert itthon nem tudja annyira lefoglalni magàt, mi meg nem tudjuk egész nap szórakoztatni, mert van munkánk.
2020. jún. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk az oviba rendszeresen betegen bevitt gyerekek nagyobb része olyan, akinek az anyukája otthon van. Ha ott is ez van, akkor nem csodálom, hogy ki van akadva az óvónő, de ezt nem így és nem a gyerekkel kell megbeszélni.
2020. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
85%

Na mi egy ilyen óvónő miatt váltottunk óvodát. Év elején kaptuk meg az óvónők gyöngyét, 3 hónapot volt ott és közben elkezdte a tesóját bántani, miközben előtte nagyon szerette.

Egyszer a fülem hallatára mondta az óvónő, hogy a tesója miatt van ez és ez. Na ott megértettem miért romlott meg a kapcsolatuk. Amint az új oviba került, újra nagyon jó lett a kapcsolatuk, sőt imádják egymást. Azóta eltelt 2 év és sose volt olyan megnyilvánulása a tesója felé, mint akkor.

Egy idióta nő akár tönkre tehette volna a kapcsolatukat. Belegondolni is borzasztó.


Jelentsd a vezető óvónőnek, hogy ezt mégis hogy képzeli és ha nem ért a gyerekekhez menjen máshová dolgozni.


Az más kérdés, hogy én sem értem, aki otthon van és mégis vitte oviba a gyerekét. Kell a gyerek társaság, de bőven elég lenne pár anyukával összejárni délelőtt, mint bevinni az oviba, ami valljuk be a bacik és vírusok melegágya.

2020. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
22%
Nos, nem tudom elképzelni hogy ez valóban így történt.
2020. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
39%

Rosszul kezeli a helyzetet, ha valóban így történt.

De! Sosem fogom megérteni, miért viszik oviba a gyerekeket azok, akik otthon vannak. Nekem 4 pici van nagyon kicsi korkülönbségekkel, mégis ezen harcoltam az elsőnél, hogy várhassa meg a kisebb tesóját és alig várom, hogy délben elhozhassam őket.

2020. jún. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
52%

Én el tudom képzelni, a mi ovinkban is ilyen vérbunkók, csak a váltás sajnos nem opció.

Kérdező, az a baj, hogy ha nektek sem, akkor nem tudsz mit tenni. Szólhatsz, de szerinted attól jobb lesz? Épp ellenkezőleg. Kb. úgy fognak bánni a gyerekeddel, mint valami leprással vagy nem is tudom, mert ő a "balhézós" anyuka gyereke...

2020. jún. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!