Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ezt szó nélkül hagynád?

Ezt szó nélkül hagynád?

Figyelt kérdés

Ma mesélte a fiam, hogy az óvónő egyenként felkérdezte azokat a gyerekeket, akinek kistesóval otthon van az anyukájuk, hogy téged miért hoz be anyukád ha úgyis otthon van? Miért nem jönnek érted ebéd után? Kérdezd meg anyukádat, hogy te miért nem maradhatsz otthon vele, mint a testvéred? Meg ilyeneket.

Egyik "érintett" szülőnek sem szóltak semmit szemtől szembe egyébként, be se léphetünk az oviba, kapuban van átadás.

Nem túlzás ez, beleszugerálni a gyerekbe, hogy le van passzolva?


2020. jún. 11. 00:06
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Nem hasonlítottam össze, azt irtam egyik oldalnak sem volt könnyű ;)

Az egyik anyuka pl azzal érvel, hogy a kicsire is kell idő amit csak vele tölthet nyugiban kettesben, mint ahogy a nagynak is járt ez, de neki 24órában...

Igy a délelőttje csak a kicsié, mert 3kor mikor elhozza a nagyot, úgyis minden csak róla szól.

2020. jún. 11. 22:05
 32/43 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván nem jut annyi idő a többedik gyerekre, mint az elsőre, mikor mèg csak csak ő volt. Onnantól kezdve a figyelem megoszlik.

Egyszerűen arról van szó, hogy sok szülőnek teher a saját gyereke ès könyebb, ha csak egy van otthon...

Ès aztán meg megy a csodálkozás, hogy mièrt utálja a nagy a kisebbet.


Èn szeretem a kisfiamat ès eszem ágában nem lenne őt lepasszolni.

2020. jún. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
68%

"Az egyik anyuka pl azzal érvel, hogy a kicsire is kell idő amit csak vele tölthet nyugiban kettesben, mint ahogy a nagynak is járt ez, de neki 24órában..."


Nagynak is járt ez, a nagynak is járt az... na és?

Erről szól, ha testvért vállalsz.

A kicsinek semmiből se jár ugyanaz, mert egyszerűen ő kész családba születik, nem egykének. Ennek vannak bizony hátrányai, de előnyei is.

Előny például hogy a kicsi már a közösségbe kerülés előtt szocializálódik, hisz mindig van gyerektársasága. Ő már nem úgy kezdi az ovit, bölcsit, hogy csak a játszótéren lát messziről gyereket, hanem ismerős neki az osztozkodás, konfliktus, közös játék...

Na ezért is fszág vinni a nagyot, ha épp nem muszáj.

Évközben oké, kell az egykorú társaság is, kötelező is. De szünetben, ügyeletbe, összevont csoportba, vagy akkor ha már nincs foglalkozás csak gyerekmegőrzés (most)?

Amikor vállaltad a kicsit, te nem tudtad, hogy lesz nyár is? Én igen.

2020. jún. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
80%

#24 Rossz a párhuzam.


Ennyi erővel az anyák is mondogathatnák a gyerekeiknek, hogy "tudod, kicsim, óvó néni nem szereti, ha ott vagytok, nem szeret veletek lenni, nem szeret dolgozni, inkább otthon lenne"..


Igen mondogathatná de akkor nem tudná olyan könnyen lepasszolni a gyereket mert nem akarna menni így eszükbe se jut ilyet mondani:-D

2020. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom akik így állnak a saját gyerekükhöz nem lepődnek meg hogy ha öreg korukban az első adandó alkalommal idősek otthonába lesznek lökve igaz?


Kérdező, komolyan nem értem miért vállaltál gyereket ha nem akarsz vele lenni? Jó tudom én, facebookon, instán jól mutat, de nem gondoltál bele hogy néha vele is kell majd lenni?

2020. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
72%

Sosem értettem az ilyeneket.

Felénk is van egy nő, akinek másfél évente jöttek a gyerekei, jelenleg 3 van neki.

Ahogy a “nagy” betöltötte a másfelet, ment az állami bölcsibe, mert jött a második gyerek, aztán amikor a harmadik jött, ugyanígy (van vállalkozó a családjában, így munkáltatói is).Terveznek mèg többet is.


Minek az ilyeneknek a második, harmadik, negyedik, sokadik gyerek??? Minek, ha csak teher otthon?

Igenis mérje fel mindenki, hogy mennyit bír el ès ahhoz mérten szüljön. Lehetőleg mèg a CSOK ès a babavárò aláírása előtt...

Azóta ugrott meg ennyire a gyerekvállalási kedv sok olyannak, akinek egyébként egy is sok lenne.

2020. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
51%

Micsoda, a többgyerekes anyákat lenéző anyukák vannak itt...

Nekem is van több gyermekem, én azért adom és fogom is beadni az óvodába az egyiket, hogy szokja a közösséget és a többi gyermeket, mert valójában picit félénk természet és nehezen oldódik. Mivel iskolába megy, így az átmenet még könnyebb lesz neki, ezzel segítek neki. Jól érzi magát, nagyon szeret járni, néha elhozom ebéd után, máskor bent alszik. A másik kettővel itthon vagyok, kisebbek, ikrek és, egyáltalán nem könnyebb nekem a nagy nélkül. Most mondjam azt, hogy az az önző, aki nem adja be, mert akkor otthon a testvérek lefoglalják egymást és anyukának könnyebb...? Borzalmas az utolsó pár válasz, borzalmas, hogy vannak ilyen lenéző rosszindulatú anyukák

2020. jún. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Pedig külön kértem, hogy ne menjünk rá erre a vonalra, nem egymás szidása volt a cél :)


Utolsó pár kekecnek üzenem, hogy amúgy nekem 1 gyerekem van, és dolgozok, ezért jár oviba. Meg azért, mert a cégem az összes időarányos szabimat kivetette tavasszal, 2 hetet tudok eljönni nyáron, éső egy hete megy sporttáborba.

De nyugodjon meg mindeni, az óvodát nem terheljük már júliustól, ellenben kénytelen leszek

L E P A S S Z O L N I a mamának. Tudom, szörnyű anya vagyok, szégyellem is magam :D


Amúgy igen, tudtam hogy lesz nyári szünet mikor világra hoztam. De akkor még volt apukája, sajnos közben meghalt, volt 2 nagyi, mára csak egy maradt :( Illetve valóban mulasztottam, mert világjárványokat sem vettem figyelembe :P

Eddig egy percet nem volt a gyerekem ügyeletben egyébként, mindig megoldottam máshogy. Most sem vinném ha csak ügyelet lenne, de mormál ovi van, hó végéig járunk, ha tetszik az óvónőknek ha nem.

2020. jún. 13. 21:22
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
25-ös Lehet, hogy neked is túl sok a szabadidőt, illetve sivár az életed, ha ennyire kardinális probléma számodra, hogy hány százalékon állsz a gyakorin. Talán, ha ennyi energiát fektetnél a gyerekedbe, sikerülne legalább ebéd után elhozni.
2020. jún. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
39%
39. Unatkozol? 😅
2020. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!