Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vélemények a Tengerszem óvodáról?

Vélemények a Tengerszem óvodáról?

Figyelt kérdés
Szeptembertől a lányom a Tengerszembe fog járni és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Tényleg ér 140.000 Ft-ot? Biztosítják azokat, amiket a honlapon feltüntettek? Ha jól értelmezem, akkor 5 extra foglalkozást lehet választani? Melyik 5-öt a legérdemesebb választani? A teniszt, a golfot, a síelést, a sakkot, a küzdősportot, a zeneoktatást és a zeneterápiát mennyi idős kortól lehet elkezdeni? A robot programozást melyik kiscsoportban lehet elkezdeni? Jól értem, hogy a balettet a legkisebb csoporttól lehet kezdeni? A szülők a baba-mama tornára és a jógára mikor mehetnek? Az extra foglalkozások mennyibe kerülnek?

2020. jún. 18. 16:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
A korából fakadóan nem tud ennyi különorára járni. Az én véleményem az, hogy abszolút nem ér havi 140 ezret, amit nyújtanak, mert még nem lehet semmit se kezdeni egy kiscsoportossal, lehet, hogy anya szeretné, hogy balettozzon, meg sakkozon, de ovis korban nem tud és nincs semmi értelme ezeknek. Amúgy én megnéztem az ovi által feltöltött videókat, ott látszik, hogy milyen szinvonalon lehet ezt ovisokkal csinálni. Tulajdonképpen az állami oviban pont ugyanúgy tud játszani, csak az ingyen van.
2020. jún. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

#1 a te gyereked is ebbe az óvodába jár?


Amúgy semmiképpen nem szeretném állami oviba vinni, mivel 3 éves kortól mindenkinek kötelező az ovi és vannak olyan gyerekek, akikkel még véletlenül sem engedném egy légtérbe a lányomat...

2020. jún. 18. 16:24
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem ér meg annyi pénzt.


Meg amúgy is minek ennyi foglakozás egy HÁROM évesnek?Teljesen felesleg,és nem biztos,hogy jobb lesz neki.

2020. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#3 Nem azt mondtam, hogy most akarom az összes foglalkozást🤦🏻‍♀️ Csak kíváncsi vagyok, hogy mikből lehet majd válogatni. Kifejtenéd, hogy szerinted miért nem éri meg?
2020. jún. 18. 16:56
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is oda jár, nagycsoportos lesz , de ő a nyelv miatt is jár oda, mert az apukája orosz, ugye én magyar és angolul is beszélünk hozzá. Így a 3 nyelv miatt kicsit lemaradt a beszéd fejlődése, még pl elkezd valamit angolul és magyarul fejezi be :)


Kiscsoportosként, hiába az 5 foglalkozás a gyerek nem fogja bírni. Az első hónapokban még az oviba illeszkedést tanulja meg. Ezután jöhetnek az órák. Fiam golfra, síelésre jár és úszni. Őt nem érdekli a zene, a tánc se pl a rajzolás. Sírni tud ha színezni kell.

Robotika akkor érdemes ha már az alakzatokkal, színekkel számokkal tisztában van. Nem való tényleg egy három évesnek. Inkább nagyobbaknak.

Mikor mi kezdtük nem erőltettünk ennyi mindent. A gyereket ismerve kell választani, mert örök életre megutáltathatod vele a külön órákat, a sportot is.

A foglalkozások sokszor több egy időben van, így ütköznek is

2020. jún. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#5 Szeptembertől a LOGICO fejlesztőjáték amit szeretnénk, aztán később majd kitaláljuk együtt.🙂
2020. jún. 18. 17:04
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

Az nagyon jó mi is csináljuk :)

Nagyon jó helyre íratáttok be! Amit ajánlok, még az úszás. Nagyon sokat fejlődnek a kicsik

2020. jún. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként miért annyira rossz az állami óvoda?


Én ennyi pénzt pedig nem adnék ki,csak azért,hogy egy-két foglalkozásra járjon.

2020. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

Én arról tudok írni, hogy nagyon klassz fejlesztéseik vannak, 2 éve nálam is tervben volt, hogy oda viszem a gyerekem, pont azért, mert problémás, nehezebb eset másoknál, kifejezetten javasolták neki a sportot, logopédiát, tornát, ott minden egy helyen lett volna. Végül messze volt, de két másik magánovit megnéztem, amik közelebb estek, és azok alapján tudok nyilatkozni, hogy egyrészt messze nem az én gyerekem volt a legproblémásabb a látogatás során, másrészt az állami ovihoz képest sokkal kevesebb dolgot nyújtottak valójában, csak az ő marketingjük jobb volt.


Olyan magánovit keress, ahol büszkék rá, hogy nem integrálnak, hogy snis gyerekeket nem fogadnak, és nem fejlesztenek, mert ott lesz a lehető legtöbb átlagos gyerek. A tengerszem nem ilyen(amennyiben a zuglóiról beszélünk).


Választhatnál pl egy montessori ovit, vagy angol kétnyelvűt, vagy vidd távolábbi, jó hírű állami oviba(nem a körzetesbe), mert ahol sok a fejlesztési lehetőség, ott több lesz a problémás gyerek is.


Ha átlag gyerekkel újrakezdhetném, én angol-magyar montessori oviba vinném, van egy ilyen szuper kombináció budán.

2020. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#9 a Tengerszemben is voltál látogatáson?
2020. jún. 18. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!