Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vélemények a Tengerszem óvodáról?

Vélemények a Tengerszem óvodáról?

Figyelt kérdés
Szeptembertől a lányom a Tengerszembe fog járni és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Tényleg ér 140.000 Ft-ot? Biztosítják azokat, amiket a honlapon feltüntettek? Ha jól értelmezem, akkor 5 extra foglalkozást lehet választani? Melyik 5-öt a legérdemesebb választani? A teniszt, a golfot, a síelést, a sakkot, a küzdősportot, a zeneoktatást és a zeneterápiát mennyi idős kortól lehet elkezdeni? A robot programozást melyik kiscsoportban lehet elkezdeni? Jól értem, hogy a balettet a legkisebb csoporttól lehet kezdeni? A szülők a baba-mama tornára és a jógára mikor mehetnek? Az extra foglalkozások mennyibe kerülnek?

2020. jún. 18. 16:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%

Ott nem, mert távol volt, tettem fel itt is kérdést, találtam egy anyukát, akinek onnan jött el a gyereke, meg néztem pár fórumot(hoxa pl), azok alapján a közelebbi ovi is megfelelt volna a leírtak alapján, csak a látogatás során kiesett.


Nálunk most állami oviban van sakk, rocky, úszás, karate, néptánc, angol(ezek heti 2x, havi 3-5 ezerért)heti egy inpp, logico táblák, mágneses betűtábla, jelmezes kosár, fejlesztő füzetek, meg társasok, az óvónő meg gyógyped szakon van levelezőn.. bábelőadások, csapatjáték, a gondos szülők által naponta friss minden, nem csak alma meg banán, hanem pl ananász, mango, kaliforniai paprika.


Ez is egy állami ovi, csak jó környéken van. Viszik őket színházba, kirándulni, sétálni, kijárnak a vadasparkból állatokkal, madármegfigyelés, kutyát is hoznak, minden hét tematikus hét, a csoportban sok a komolyzenehallgatás..


Pont zuglóban nehéz olyan helyet találni, ahol a gyerekek jobb helyekről kerülnek össze, de 1 kerület, 12, 13, 2 kerület, de felétek ott a 16-17 kernek is vannak "elitebb" részei, ahol az állami ovi csupa átlagos, jó családból származó gyerekkel lesz tele, és jó sok forrás jut neki.


A tengerszemet 2 éve nyitott, befogadó, fejlesztésekkel teli helynek hirdették, ahol a bármiben lemaradt(akár viselkedésproblémás, snis) gyerek be tudja hozni a lemaradását.. én ezért gondolkoztam, hogy odaviszem a gyerekem(tőlünk egy óra, pláne reggelente), és biztosan nem én vagyok az egyetlen.


A mi ovink nagyon sok olyan dolgot kínál, ami egy átlag gyereknek kánaán, nekem pont nem sikerült megtalálnom a számításaim(egyéni figyelem és elbírálás), de szerintem te odáig lennél, meg a legtöbb átlagos gyerek szülője.. Hatalmas zöld udvar modern játékokkal, közeli sportáruház jóidőben ad trambulint, ünnepeken ugrálóvárbérlés, nem rossz az étel, mert jobb helyről rendelnek, de azért menza.


Félévente 3 ezer a csoportpénz, szép tágas új az épület.


Nekem egy tyúkanyó típusú extra érzékeny, de szigorú óvónő kellett volna, aki tudja, hogy nincs "rossz" gyerek és megtalálja bárkivel a közös hangot. Ilyet nem kaptam, de ez egyéni speciális igény, így is kedvesek, figyelmesek, odatették magukat, tudom, hogy különleges az, amit az ovi nyújtani tud, nekem meg egy a millióból volt az esélyem, hogy találok megfelelő embert, akkor lemondtam volna minden másról..


Szóval ha jó környéket nézel ki, sok mindent kapsz ingyen, amiért máshol fizetni kell. Fejlesztéseket kínáló oviba pedig pont a nehezebben kezelhető, több figyelmet igénylő, lemaradt gyerekek fognak menni, akiket elkerülnél, nem mind érkezik szegényebb vagy elhanyagolóbb családból..


Sokan elkövetjük azt a hibát, hogy azt nézzük mit nyújt az intézmény ahelyett, hogy pedagógust választanánk a gyereknek, majd magánúton járatnánk bármire, amit gondolunk.

2020. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

„Ez is egy állami ovi, csak jó környéken van."

Szerintem Budapesten ez egy alap óvoda, de sajnos ezekben vannak furcsa gyerekek...


„Pont zuglóban nehéz olyan helyet találni, ahol a gyerekek jobb helyekről kerülnek össze, de 1 kerület, 12, 13, 2 kerület, de felétek ott a 16-17 kernek is vannak "elitebb" részei, ahol az állami ovi csupa átlagos, jó családból származó gyerekkel lesz tele, és jó sok forrás jut neki."

Mi a 12. kerületből járnánk be és igaz, hogy átlagos, jó családból származó gyerek lennének főleg, de az egyik barátnőm gyerekének a csoportjába van egy török család és a tisztálkodás nem az ő világuk... És sajnos az állami ovikban ez és ennél rosszabb esetek is rendszeresek, de ez nekem nem fér bele...

2020. jún. 18. 18:52
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Pont azért nem vinném a tengerszembe, mert nem szeretem az ilyen mentalitású anyákat. Kit érdekel ha a török gyerek nem fürdik, én attól még megfürdetem az enyémet, aki büdös azt meg kicsufolják. Egyébként budán is vannak burzsuj magánovik, elég nagy hülyeség emiatt naponta vezetni kétszer másfél órát.
2020. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
#13 ha maximum 2-3 napig nem fürdik, akkor azt mondom, hogy oké, de ők körülbelül 2 havonta egyszer fürödtek. Én inkább autózok többet, de akkor legalább tudom, hogy megfelelő környezetben van a kislányom.
2020. jún. 18. 19:12
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
Buda tele van magánovival. Még drágábbat is fogsz találni, mint a tengerszem, kéttannyelvű is van. A lányodnak se jó, ha egy órával korábban kell kelnie.
2020. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Rengeteg magánovit megnéztem, de akkor is ez a legszimpatikusabb.
2020. jún. 18. 19:18
 17/22 anonim ***** válasza:
62%
Csak szólók, hogy azok a szülők akiknek problémásak a gyerekeik de nem akarják szakértői bizottság elé vinni a gyereket nehogy kódot kapjanak azok mind ilyen fizetős oviba viszik a gyereket, mert oda beveszik a gyereket csak perkáljon a szülő. Sima oviból rögtön küldenék tovább a gyereket, szóval nem biztos hogy olyan jó ötlet ez.
2020. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
#17 szerintem a problémás gyerekek szülei nem s Tengerszembe viszik a gyereküket...
2020. jún. 18. 22:56
 19/22 anonim ***** válasza:
10%

Tényleg nagyon muszáj magán óvoda?

Az állami se sokkal roszabb.

2020. jún. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 soltrahazi81 válasza:
100%

pfú, ezt végigolvasva 🤯 total meltdown

az én gyerekem a tengerszembe jár és egy problémás gyerek nincs a csoportjába, de gáz ez az általánosítás, arra senki nem gondol, hogy nem hiába vannak ezek a magán óvodák!? Én államiból vittem át és ég és föld a különbség, sokkal több figyelem, jobb étkezés, minőségi fejlesztések, amiket szakedzők csinálnak, nem az óvónőkkel csináltatnak és hát ugyebár az sem hátrány, hogy egész nap foglalkozik valaki velük angolul. Én nem bántam meg és még ha rosszabb helyzetben is lennénk anyagilag is kiszorítanánk valahogy.

2020. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!