Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megérti, ha megfenyegetem?

Megérti, ha megfenyegetem?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést írtam ki szeptemberben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__ovoda..


Azóta így alakult a sztori:

Egy anyuka próbálta a gyerekét osszebaratkoztatni Petivel. Az lett a vége, hogy Peti ceruzát szúrt a gyerek szemébe (azaz mellé), orvoshoz is szaladtak vele, szerencsére nem lett nagyobb baj. Na, akkor pár szülő szövetkezett és Petit atrakták egy másik csoportba. Ennyi! Ennyit bírtak tenni.

Nem volt gond (nekünk legalábbis) egészen a nyári ügyeleti (összevont) csoportig. Itt megint összekerült a fiammal.

Azóta is csak azt hallgatom, hogy Peti ma nem bántott, jaj de jó, vagy nem jött oviba. Rosszabb esetben: ma megint bántott.

Nyár elején bementunk a férjemmel az igazgatónőhoz, ahol nagyjából azt mondta el, hogy

- nem tudja megígérni, hogy nem lesz baj;

- Petit nem rakhatja ki az intézményből, mert ma már azt nem lehet,

- úgy érzi, fellabbal a börtönben vannak, ha történne valami.

Véletlenül az is kiderült, hogy Pedagógiai Szakszolgálat meg semmit nem tett szeptember óta.

Annyit tett az igazgató, hogy megint szólt az ovonokneky

Meg is lett az eredménye, másnap az egyikük dühösen mondta a férjemnek, aki a gyerekért ment, hogy am nemcsak a Peti verekszik, mert Patrik (a mienk) is bántott egy kislányt. Elmondta a fiam, hogy véletlenül fellökte, de bocsánatot is kert.

Felhívtam az ovonot, hogy lesz kedves nem összekeverni a két dolgot, és ha majd az én fiamra is annyian panaszkodnak (egyáltalán panaszkodik valaki), mint Petire, akkor készséggel bemegyünk megbeszélni.

Most pár hétig szünet volt. Tegnap a fiam: anya, ma Peti nem bántott!!

Erre ma: kétszer fellökte és egyszer megrúgta.

Elegem van!!! A szünetben kis fakardot vettünk a fiamnak egy vásárban, akkor is azt hallgattuk, hogy fogja magát megvédeni Petitol.

Azt hiába mondanám, hogy adja vissza, mert Peti sokkal nagyobb darab. Mondtam, kiabáljon, ha Peti bántani akarja.

Azt mondta, hiába, Peti nem ijed meg. Az óvónők néha leültetik a székre, ez a büntetés.

Jövő héttől a fiam nemcsak másik csoportba, de másik épületbe is kerül. Ettől meg is nyugodhatnek, de múltkor a piacon futottunk össze, és akkor vigyorogva azt mondta a fiamnak: - szia Patrik, megusselek?

Én meg azért nem üvöltöttem le, mert először összekevertem egy másik csoporttarssal, aki aranyos és teljesen megdöbbentem. Mire rájöttem, hogy ő az, már az anyja ott termett és üvöltött vele.

Peti azzal érvelt, hogy azért bántja Patrikot, mert ő (Patrik) még kicsi.

Mármost én eljutottam oda, hogy megfenyegetem a gyereket, hogy ha mégegyszer hozzányúl a fiamhoz, velem gyűlik meg a baja.

Viszont nem szeretek olyat mondani, amit aztán nem tartok be. De tényleg ott tartok, hogy megtepem. Az anyja előtt mondanám el neki. (Nem könnyű, mert totál máskor járnak.)

A tesom egyetért, a barátnőm nem. Szerintetek ez hathat?

Az a legrosszabb, hogy érzem, hogy a fiam tőlünk várja a megoldást, és nem tudok segíteni.



2020. aug. 25. 23:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
En teljesen totál máshova vinnem a gyerekem, hogy soha többe ne találkozzanak.
2020. aug. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Nincs más ovi a településen. De szeptembertől ezzel nem lesz gond, viszont máshol osszefuthatnak még.

Azt akarom, hogy Peti megértse: többet nem nyúlhat a fiamhoz, mert megkeseruli.

2020. aug. 25. 23:38
 3/33 anonim ***** válasza:
83%
én beszóltam volna neki ott a piacon, valami olyasmit hogy anyádat üssed. ha anyuka felháborodik, akkor javasolhatnád hogy nevelje meg a malacát
2020. aug. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
73%

A fiadat tanítsd meg visszaütni, annak van hatása.

Ne fenyegess egy gyereket, mert nem fogja megérteni és baromira gáz rád nézve.

2020. aug. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
Én ösztönözném a fiamat, hogy üssön vissza, védje meg magát. Plusz a piacon, az anyjának is el mondtam volna, a mondanivalómat.
2020. aug. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%
Nem, ilyen nincs hogy az igazgató nem tehet semmit..NEM akar semmit tenni mert az kényelmesebb. Mi az hogy nem tudja megigérni ,hogy nem lesz baja a gyereknek?a szülőket kellett volna első körben behivatnia... Én a helyedben tovább mentem volna és az igazgatót is reff alá venném ,hogy nem tesz semmit. Ne,te ne fenyegesd meg, de a gyerek igen is üssön vissza. Mond meg neki senki mást nen szabad bántani ok nélkül,de őt ha bántja igenis adja vissza.néhány kisgyerek nem tudja mostanában hol a helye...sokat van foglalkozva vele gondolom.
2020. aug. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
14%
Kedves Kommentelők, ti arra akarjátok nevelni ezt a gyereket t, hogy üssön vissza? Akkor pont olyan lenne mint az a Peti, egy lelkileg torzult személy. Kedves Anyuka, nem tudom mit tegyél,ha máshol is látnád akkor messziről kerüld el. De ilyet ne mondj neki hogy üssön vissza.
2020. aug. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

A fiam nem fog visszautni, mondta is, mert Peti sokkal nagyobb darab. Pl. fiam lába 25-ös, az övé 30-as. Kb. olyan a különbség, mint egy Polski Fiat meg egy traktor között.

Peti amúgy élvezi, hogy félnek tőle. Vigyorogni szokott. A piacon azért nem szóltam be (vicces, de tényleg), mert nem ismertem meg, osszekevertem egy másik gyerekkel, és későn kapcsoltam.

Gondoltam, hogy jelzem a fenntartónak (önkormányzat) Egy levélben a dolgot, és elküldöm az igazgatónak is.

Számomra egyszerűen érthetetlen, hogy nem tudnak semmit tenni. Nemcsak az én gyerekemet bántja amúgy, sok a felháborodott szülő, de valamiert élvezi, hogy a fiam ennyire retteg.

Én is örülnék, ha visszatámadna, de nem fog és nem akarom frusztralni.

Az is rossz, hogy az óvónők bagatellizáljak, “ilyen előfordul az oviban, hogy a gyerekek verekednek”, ami igaz, és nem is lenne vele bajom, de ez valami más.

2020. aug. 26. 07:17
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem érti meg, álljatok össze ti szülők és írjatok közösen az óvodának, hogy veszélyben érzitek a gyerekeiteket, ha továbbra sem reagálnak, akkor az Önkormányzathoz menjetek.
2020. aug. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
41%

A kisfiú nagyvalószínűséggel figyelemhiányos viselkedés zavaros.

Sajnálom a fiadat, Petikét is és Petike édesanyját is.

Gyermeket nem fenyegetünk, egy problémás gyereket pláne nem, mert nem fogja érteni amúgy sem.


Gondolj egyszer a másik szülő helyzetébe ha a Te fiad lenne ilyen. TE MIT TENNÉL? Hogy állnál a másik szülő elé ha a fiad bántana mást?


Jogilag nagyon nehezen lehet eltanácsolni egy gyereket az oviból pláne ha kor köteles.


Sajnos itt első sorban az óvónőknek kellene jobban Petike sarkában lenni.

2020. aug. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!