Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért erőltetik még mindig a...

Miért erőltetik még mindig a délutáni alvást az ovikban?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy sok olyan kisgyerek van, főleg a kiscsoportosok között, akik még nagyon is igénylik. De rengeteg az olyan gyerek, akiknek már nincs rá szükségük, nem tudnak elaludni délután és vagy nyüglődnek órákig és halálra unják magukat, vagy a mellettük lévőket szórakoztatják. Vagy a másik kategória, amelyik gyerek elalszik ugyan, mert nem tud mit kezdeni magával, de utána cserébe otthon 10-ig, 11-ig nem lehet lelőni, hiába kel mondjuk reggel 6-kor. Több külföldi országban is vannak rokonaink, akiknek ovis gyerekeik vannak, és náluk nincs ilyen kötelező délutáni alvás. Amelyik gyerek álmos, az a legtöbb helyen lefekhet pihenni, aludni, de nincs ilyen napirendi pont, hogy ebéd után mindenkinek alvás.

Itthon miért tartja magát ennyire a délutáni alvás szokása az ovikban? Főleg, hogy manapság elég sokáig ovisok a gyerekek, sok olyan nagycsoportos van, aki az év második felében már a 7-et is betölti, sőt, már majdnem 8 éves akár némelyik.



2020. aug. 31. 14:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
64%

"vagy egyszerűen csak otthon az anyjának nincs kedve bajlódni az altatásával"

Mert szerinted akkora poén ha nem alszik otthon?

Lányom 2,5 éves kora óta csak akkor alszik délután, ha beteg.

Nem én alakítottam így, rengeteget kínlódtunk. Az egyetlen módszer amit nem próbáltam ki az alvásra: hogy agyonverem.

Ma is kedvem lett volna kiugrani a 10. emeletről, mert természetesen a csendes pihenő se megy és a testvére se tudott aludni tőle.

Holnap ovi, és már görcsben a gyomrom, hogy mikor fognak felhívni, hogy menjek érte, mert zavarja a többieket. 5 éves, soha nem sikerült oviban se letenniük.

2020. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
52%

Nyolcassal tökéletesen egyetértek.


A valóban ovis korú gyerekeknek szüksége van délutáni alvásra. 7 évesnek semmi keresnivalója az oviban. Kivéve, ha visszamaradott. Szerencsére Dr Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Úr tenni fog az ilyen " hadd játszon a gyerek még 1-2 évet az oviban " dolgok ellen.

2020. aug. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk pont úgy ment, ahogy a 10-es írta. Két csoportból összevonták az egyik szobába azokat, akik aludtak, a másikban meg elvoltak azok, akik nem. Nem volt kötelező. Megkérdezték a szülőt, hogy akarja-e, hogy próbálkozzanak az altatással, és ennek megfelelően jártak el. Szerintem teljesen jó volt.
2020. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
79%
En sem most voltam ovis, de nalunk aki nem aludt el 20 percen belul az felkelhetett és csendben(!) rajzolhatott. Volt, hogy a rajzolók táborát erősítettek, volt hogy az alvókét.
2020. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes, de az összes gyerek akik otthon nem hajlandóak aludni, az oviban tökéletesen elvannak a csendes pihenő alatt, vagy alszanak. Ez az igazság, tudom, hogy néha fáj egyeseknek...

Nálunk az nem működött volna h az alvók egyik teremben, az ébren lévők másik teremben, mert annyi ágy nem fért volna el csak az egyik teremben.

2020. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
41%
#15, jah, tökéletesen elvannak, persze... tisztán emlékszem arra a borzasztó két órára, amit egyhelybe fekve kellett töltenem gyerekként az oviban. Nem mindegyik gyereknek van ám szüksége délutáni alvásra, sőt... valahogy csak nálunk van ez a kötelező kussban fekvés, külföldön nincs szükségük a gyerekeknek délutáni alvásra. Nagyon fura.
2020. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
33%
16 latod nalunk is van kivétel. Már 25 éve is volt. Mégis lepontoztak. Vajon miért? 🤔
2020. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
80%

Hogy az első válaszoló milyen tájékozatlan....!


Láttál te már óvónőt a csendes pihenő alatt? Annyi papírmunkájuk van, meg annyi kézműveskedést kell előkészíteniük, hogy nem is végeznek vele ébresztésig!


Anyukám 40 évig volt óvónő. (3 éve nyugdíjas csak) Rendszeresen haza is hozott papírmunkát... A csoportnapló, a fejlesztési naplók.. Mindet be kell írni. A sok kiírás az ajtókra, mindenféle egyéb dolog...

Ha ismernéd a munkájuk ezen részét, nem írnál ilyesmit.

2020. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
61%

Mert a gyereknek meg kell tanulni lenyugodni, relaxálni akkor is ha nem álmos. Sosem aludtam én sem, de visszagondolva hasznos volt és szerintem teljesen rendben van. Egy-másfél óra pihenésről beszélünk, ennyi kellene egy felnőtt szervezetnek is, csak nekünk már nincs rá időnk.

Igen, abban egyet értek hogy az én időmben még 8-kor volt a takarodó és ha valami csoda folytán elaludtam az oviban akkor nem igazán lehetett lelőni este tízig.

Lehet, hogy túl későre teszik a pihenést.

2020. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
19%
Csak azért, hogy a lusta óvónénikék kávézgathassanak egy jóízűt.
2020. aug. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!