Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért erőltetik még mindig a...

Miért erőltetik még mindig a délutáni alvást az ovikban?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy sok olyan kisgyerek van, főleg a kiscsoportosok között, akik még nagyon is igénylik. De rengeteg az olyan gyerek, akiknek már nincs rá szükségük, nem tudnak elaludni délután és vagy nyüglődnek órákig és halálra unják magukat, vagy a mellettük lévőket szórakoztatják. Vagy a másik kategória, amelyik gyerek elalszik ugyan, mert nem tud mit kezdeni magával, de utána cserébe otthon 10-ig, 11-ig nem lehet lelőni, hiába kel mondjuk reggel 6-kor. Több külföldi országban is vannak rokonaink, akiknek ovis gyerekeik vannak, és náluk nincs ilyen kötelező délutáni alvás. Amelyik gyerek álmos, az a legtöbb helyen lefekhet pihenni, aludni, de nincs ilyen napirendi pont, hogy ebéd után mindenkinek alvás.

Itthon miért tartja magát ennyire a délutáni alvás szokása az ovikban? Főleg, hogy manapság elég sokáig ovisok a gyerekek, sok olyan nagycsoportos van, aki az év második felében már a 7-et is betölti, sőt, már majdnem 8 éves akár némelyik.



2020. aug. 31. 14:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%
Nem akartam reagálni a 20-as fele hozzászólásokra. De azért ez már durva. Nem vagyok óvónő és nincs óvónő ismerősöm. De! Munkavállaló vagyok. És igen. Nekem is és mindenkinek jár 30 perc ebédidő, jóízű kávézgatás és akár pletyka. Vajon az óvónő mégis mikor tudná ezt megtenni, ha nem alváskor. Ha egy órát alszanak a gyerekek és ők 30 percet pletykálnak 30-at adminisztrálnak de ha akár 60 percet pletykálnak, az nektek ugyan miért fáj?! Hr-es vagyok egy multinál. Maradjunk annyiban, hogy 100 munkavállalóból 1 sem! tartja be a szünetidőt. De még a termelésben dolgozók sem, mivel nálunk nem merjük a ki-belépéseket pl a büfébe vagy dohányzóba. Szóval kedves szuperanyuk. Miért fáj, ha két óvónő aki minimálbérért tartja életben a gyerekeinket napi 60 percet kávézgat? Mert az 30-cal több, mint amit te megtehetsz? (Legalábbis hivatalosan).
2020. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
17%
20 as csak ironizál...
2020. aug. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
64%
Ha ő ironizal sorry tőle. De volt más is itt hasonló véleményen.
2020. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
34%

#21 én vagyok az első. Nem fáj, ha szünetet tart. De akkor ne mondjuk, hogy olyankor végig dolgozik, mert nyilván nem.

Óvónő ismerősöm, aki már csak exóvónő mesélte nekem. Van papírmunka, ez tény, de nem annyi, hogy ne férjen bele. Ráadásul nincsennek bent egész nap. Váltják egymást, csak ebédnél van bent mindkettő. Amúgy az egyik délelőtt a másik délután van bent.

A díszek sem minden nap változnak. És általában már rég megvannak, nem változtatják mindig.

Kiírásokat a vezető óvónő küldi. A szülői és egyéb tájékoztatást 2 perc kiírni.

Szóval azért kötelező az alvás, mert a dadus nem tud többfelé figyelni, amíg az óvónők máshol vannak.

2020. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
59%

"Érdekes, de az összes gyerek akik otthon nem hajlandóak aludni, az oviban tökéletesen elvannak a csendes pihenő alatt, vagy alszanak."


Egy fenét, csak aki nincs el, azt erélyesen "hazaküldik", hogy ne rontsa ott a levegőt (="megkérik" anyukát, hogy vigye haza ebéd után).

2020. aug. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Ezt tanusithatom, több kollégám is van, akinek nem lehet bent ebéd után a gyereke (különböző ovikba járnak), mert nem alszanak délután.

Az enyémnél is mondták, hogy ha nem fog aludni, nem lehet bent, bár én mondtam, hogy kizárt, mert mindenki dolgozik a családban legalább négyig. Mondjuk az enyém elalszik, más kérdés, hogy utána itthon viszont sokszor még éjfélkor sem alszik. Ha nincs ovi és nem alszik délután (és ilyenkor sosem alszik délután), akkor legkésőbb 9-kor már alszik este.

Elég sok családról tudok, ahol lehetetlen helyzeteket szül ez a kötelező ovis alvás, sajnos ilyen téren a magyar ovik kicsit sem próbálnak rugalmasak lenni.

2020. szept. 1. 05:51
 27/31 anonim ***** válasza:
40%

Nekem az ovis alvás mai napig trauma. A mellettem fekvő barátnőmmel sose tudtunk elaludni, így a fejünkre húzták a takarót. Amint megpróbáltuk leemelni( hogy egy kis levegőt kapjunk), azonnal húzták is vissza.

Ellenben testvéreim külföldön járnak/jártak oviba. Ott a délelőtti csoport legkésőbb egyig van, utána lehet vinni a délutáni csoportba a gyerekeket. Így kerülik el a kötelező alvást, mert aki akar az tud otthon. Nekem ez teljesen szimpatikus. :)

2020. szept. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
30%

Még mindig NINCS olyan, hogy KÖTELEZŐ elhozni a gyereket ebéd után. Kötelessége az óvodának délutáni felügyeletet biztosítani, ha tetszik az óvónőnek, ha nem. Mondjuk az a másik oldal, hogy valószínűleg nem azért vitetik haza azokat a gyerekeket, mert csendben fekszenek, hanem mert zavarják az alvókat, fegyelmezni meg ma már ugye tilos, nehogy sérüljön a lelkecskéje.

Néhány szülőnek meg kéne tanítania, hogy ha az óvónő azt mondja, hogy csönd legyen, akkor az van. Nem árt, ha már az oviban megtanulja, hogy nem mindig az van, amit ő akar, az iskolában sokkal több időt kell majd kibírnia, mint egy-másfél óra (még ha közben kis szünet van is).

2020. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
48%

"Néhány szülőnek meg kéne tanítania, hogy ha az óvónő azt mondja, hogy csönd legyen, akkor az van."


A pályára nem való az a pedagógus, aki a gyerek óvodai viselkedéséért a szülőt hibáztatja.

Az óvónő van ott, nem a szülő. A külső szabályok belsővé válása (azaz az, hogy a gondozó, nevelő jelenléte és folyamatos figyelmeztetés nélkül tudja a gyerek, hogy mit szabad) az iskolaérettség része. Azaz egy óvodástól nem lehet elvárni.


(egy pedagógus)

2020. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
29%
Kedves pedagógus. Na akkor en most jól elrontom a gyereket. Mindent megengedek neki, csak a gázt nem. Rugdalhatja a nagyszuleit, de mondjuk meg engem is. Soha semmiért nem fogok rászólni. Nem tanitom meg normálisan enni és viselkedni. Aztan úgy 3 évesen odaadom neked. Nos?
2020. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!