Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyerekem nem fogja fel a...

A gyerekem nem fogja fel a szabályokat? Normális? Vagy elvárás ez már 3 évesen?

Figyelt kérdés

kislányom eddig 2*2 órát volt oviban, eltelt a hétvége ma közel 4 órát töltött el.

Óvónő azt mondta hogy a szabályokat nem tudja elfogadni, mindig jönne menne, játszana.

Ezért nem is aludhat ott mert gondolom zavarná a többi gyereket.

Viszont nekem 2 hét és már dolgoznom kell nem megoldható hogy minden délben elhozzam, sőt 1 délben sem tudnám elhozni a munka beosztásom szerint


2020. szept. 7. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen normális, hogy ennyi idő alatt még nem viselkedik minta óvodásként. Hozzá kell szoknia a dolgokhoz, ez természetes.


Olyan meg nincs, hogy nem aludhat ott. Ezt nem mondatja az óvoda. Tudom vannak bunkó óvónők, akik úgy tesznek, mintha ki kellene érdemelni azt, hogy ott aludhasson a gyerek és még ők tesznek neked szívességet, emiatt ne érezd magad rosszul.


Holnap reggel viszed és jelzed, hogy ma ott alszik (viszel neki amit kell, nálunk pl párna, plüss és cumi ha kell és engedik), ha nagyon akadékoskodnak, akkor megmondod, hogy ma délben be kell ugrani a munkahelyedre 1-2 órára és kész.


Készülj fel, hogy első nap valószínűleg nem fog aludni, zavarja fogja a többieket és ezt a szemedre is fogják vetni az óvónők. Ez ilyen, minden gyerek így kezdi.


Kitartás!

2020. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm csak úgy éreztem mintha egy rossz nevelést adó anya lennék és mintha az én gyerekem lenne a legrosszabb gyerek a csoportban.

Nagyon rossz evő a lányom enni sem akart leülni sajnos itthon is ez van hogy vagy megetetem vagy nem eszik tudom ott nem fogják etetni, próbálkozom de nehéz. Bízom abban a tanácsokban amit kapok hogy majd egyik a másik kedveért fog enni.

Viszont egyelőre nagyon bánt ez a dolog az óvónőtől, nem hibáztatom és nem is haragszom érte mert tudom hogy 20-30 gyereket kell kordában tartani inkább magamra haragszom hogy q többi szépen leült és az enyém az egyedüli aki nem? Ha holnap is gond lesz vele ezt mindenképp megkérdezem.

2020. szept. 7. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nincs olyan, hogy nem alhat ott. De most már ez a sokadik kérdés amiben az óvónők lustasága, nemtörődömsége a probléma. Még nem oviskorú a lányom, de ha az lesz, biztos nem hagyom magamat. Nekik is van munkaidejük, tessék ledolgozni, nem az anyukákat fenyegetni, mert ők nem akarnak délután dolgozni. Mit szólna a főnököm ha nekem is ilyen munkamorálom lenne? Bocsi vásárlók délután nem dolgozom menjenek haza és ne jöjjenek délután vásárolni leszrom hogy 17 -ig van nyitva a bolt! Eszem megáll...
2020. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Ez mondjuk elég fura hogy nem ül le az asztalhoz evéskor. Otthon hogy eszik? Szaladgál és közben kap be pár falatot? Ha otthon se ül az asztalhoz akkor kezdd el hozzászoktatni, hogy hamarabb megszokja hogy evéskor az asztalnál eszünk. Jah most olvasom otthon sem eszik. Ne tedd, 3 éves, fog magától enni. Iktasd ki az édességeket, nasit és mindig kelljen az asztalhoz ülnie ha ti észtek, akkor is ha ti nem észtek. Előbb-utóbb megéhezik és fog enni.
2020. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A ne tedd arra vonatkozott hogy ne tedd, nagylány már, tudnia kell egyedül enni :)
2020. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
4,és vagyok most látom milyen szuperül fogalmaztam bocsi. A telefon is mindig átír de nem foghatom rá az egészet :D Szóval ültessétek az asztalhoz mikor esztek, akkor is ha ő nem hogy szokja ha nem is eszik az oviban, de legalább üljön addig.
2020. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen megpróbálom :)
2020. szept. 7. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj, 2 hét alatt még simán megtanulja a szabályokat.

Az étkezéses dolgot nem csináltad jól, de ez csak kezdeti nehézség. A gyerekek hamar megtanulják, mit lehet otthon és mit lehet az oviban.

Beszéld meg az óvónőkkel, hogy ebben a 2 hétben rá kéne szoktatni az evésre és az alvásra. Biztosítsd őket róla, hogy ha fokozatosan szeretnék mindezt, akkor elhozod pl délben a lányod, de a szoktatásra két hetük van.

2020. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!