Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportban mennyire lehet...

Kiscsoportban mennyire lehet elvárás a kanál szabályos fogása a marokfogás helyett?

Figyelt kérdés
2017. okt. 13. 04:24
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Amennyire az óvónő mondja. Miért nem bízol benne?
2017. okt. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem elvárás-de törekszünk rá.az én kislányom tudja,de még nagycsoportban is kell figyelmeztetni erre néhány gyereket.
2017. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mozgássérült kislány voltam. Nekem csak a megmarkolás ment. Nem bánntott érte senki.
2017. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
60%
Szerintem hülyeség az ilyen elvárás. Minden gyerek más tempóban fejlődik. Az állami óvodákban a szobatisztaság is elvárás már kiscsoportban, pedig nem minden gyereknek megy. Akinek meg nem, arra ahelyett, hogy alváshoz ráadnának egy pelenkát, megszégyenítik azzal, hogy a pisis ágyneműt anyuka kezébe nyomják, hogy másnapra lesz szíves visszavinni kitisztítva. Maradjunk annyiban, hogy sok állami oviban kicsit el vannak szállva az óvónők.
2017. okt. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lufi7 válasza:

4-es.

A sok hülye szülőről meg ne is beszéljünk.

Jó részük el van szállva a gyerekétől.

Azt hiszik, hogy csak az ő gyerekük körül forog az óvoda.

Sz@rnak otthon foglalkozni a gyerekkel -és ne mond nekem mert, hogy a sok munka mellett nem jut ideje és energiája-.

Megnézhetnénk, hogy ezek a gyerekek miért piszkítanak maguk alá. Ezek közül a legtöbbjük rendszeresen.

A szülök ha tudnák, hogy a gyerekek mi mindent elmondanak az oviban lepetéznének. Ezekből rövid időn belül lehet tudni, hogy adott gyerek miért olyan amilyen.

A szülök egy része amikor szembesítik a gyerekének a problémájával vagy elkezd hisztizni, balhézni és lehazudja a csillagokat is. A másik csöndben meghallgatja és elsunnyog. Az esetek nagy részében nem változtat semmin a szülő sajnos aminek a gyerek issza meg a levét a későbbiekben.

2017. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

5-ös.

Biztos ebben is van valami.

Viszont szerencsére a gyerek otthon is szépen elmondja, mit tapasztal az oviban, és hát én pl. már volt, hogy "lepetéztem" tőle. Konkrétan az egyik gondozó bántalmazta a gyerekemet, mert nem tudta elviselni, hogy nehezebben szokja meg az új kolléganőt, amire még sikerült rásegíteni azzal is, hogy ahelyett, hogy hagyták volna, hogy a saját tempójában megismerje és elfogadja, cseszegették, hogy fogadja el. Ezzel kb. 2 nap alatt azt sikerült elérni, hogy kifejezetten ellenszenves lett az új gondozó, pedig az elején még szívesen odament hozzá, csak valamiért aztán távolságtartóbb lett. A csesztetéstől nyűgösebb lett, és pár nap után az addig tök jókedvűen bejáró gyerek reggeli ébredés utáni első kérdése még hétvégén is az volt, hogy ugye nem megyünk? A régi, csesztető gondozó pedig nem bírta, hogy nyűgösebb a gyerek, és bántalmazni kezdte. Szóval persze, biztos sokféle szülő van, de maradjunk annyiban, hogy azért sokféle gondozó/óvónő is. Egyébként amikor kb. 1 hét múlva otthon, játék közben szépen előhozta bántalmazást, köpni-nyelni nem tudtam, és a lehető leghamarabb jeleztem a vezetőnek. Addig ugyanis nem pontosan tudtam hová tenni a megváltozott viselkedését, azt hittem, csak az új gondozónő miatt van. Utána a régi, bántalmazó gondozónő hirtelen rájött, hogy nem neki való a kisgyerekgondozás.

És továbbra is azt gondolom, hogy sok hülye elvárást támasztanak a gyerekek elé. És igen, sok mindent elmondanak a kicsik, még ha nem is közvetlenül, hanem csak áttételesen.

2017. okt. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja, azt kifelejtettem, hogy ez a sztori még bölcsiben volt. Gondolom, nem számítottak rá, hogy már ki tudja magát fejezni olyan szinten, hogy kiderül, mit művelnek vele.
2017. okt. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!