Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi az elvárás a nyári szünetre...

Mi az elvárás a nyári szünetre, ha az anyuka kistesózik otthon?

Figyelt kérdés
Mármint elvárják hogy iskolaszünettől gyakorlatilag őszig otthon legyen a gyerek, csak mert anyuka úgysem dolgozik? Azt értem hogy nem kötelezhetnek hogy egész nyáron otthon tartsam, de mi a szokás, és hogy egyeztethető a gyakorlatban mindez azzal, hogy a szülő elvileg 3 napot igazolhat? Hogy van ez nyáron?
2018. febr. 21. 18:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nyáron nincs tanév. Olyankor ügyelet van. A tanítási év szept1-től júni közepéig tart. A 3 nap erre az időszakra vonatkozik.
2018. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

de aki dolgozoik, gondolom akkor sem tudja megoldani hogy egész junius közepétől szeptemberig otthon legyen vele a gyerek. tehát beviszi. Aki meg kistesós, elvárják hogy abszolút ne vigye?

Egyébként mielőtt jönne a szokásos "nyűg neked a gyerek, minek kellett akkor kettő" szöveg, előrebocsájtom, arról van szó hogy építkezni fogunk, a meglévő házunkat bővítjük, a fő munkák pont nyárra esnek, mikor konkrétan nem lesz konyha, a gyerekeket nagyjából az ablakon fogom majd kiadogatni a séták alatt, jó darabig nem lesz víz stb. Ráadásul nem úgy, hogy előre látható mikor és mettől meddig, hanem ezeket ott folyamatában tudom majd meg...nyilván lesznek majd a nagyinál is, de kb mint ahogy a dolgozók sem passzolhatják le egész nyárra úgy én sem..

2018. febr. 21. 18:19
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Az óvodában szeptember 1-től, december 31-ig tart a nevelési év, de az óvodavezető engedélyével lehet többet is hiányozni, mint 3 nap. A vezető mindenkinek szokta engedélyezni a teljes nyári időszakra, ahogy más ünnepek/iskolai szünetek környékén is (meg akármikor).

Mivel az óvónőknek sokkal több szabadsága van, mint amennyi szünet, így egész nyáron összevont csoportokban vannak a gyerekek. Szerintem nem nézik jó szemmel, ha ilyenkor viszi a gyereket a nem dolgozó szülő, de nem is értem miért vinné bárki összevont csoportba, aki megteheti, hogy otthon legyen vele a gyerek. Én örülnék, ha egész nyáron itthon lehetnénk a gyerekemmel.

2018. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Ezt elmondod és megfogják érteni.
2018. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
szeptember 1-től, következő augusztus 31-ig természetesen, csak elírtam
2018. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Az lenne a normális, hogy meg se fordulna a fejedben hogy nem tartod otthon. Gondolom nem az óvodának szülted. A nyári ügyelet a DOLGOZÓ szülők gyerekeinek van.
2018. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk július 20-tól augusztus 20-ig van általában teljes szünet, ilyenkor összevont csoport sincs. A többi időben nyugodtan mehet az is, akinél anyuka kistesózik. Nálunk most születnek majd hármas ikrek, úgy tervezzük, hogy menni fog mint év közben, 8-12-ig. 3 koraszülött baba mellett nem fogom tudni olyan tartalommal megtölteni a napjait mint ahogy kellene. Ha meg hétköznapra esik kirándulás majd vagy bármi, akkor nem megy aznap. Az óvónők, amikor megtudták, hogy 3 baba lesz, inkább arra akartak rábeszélni, hogy aludjon ott délután, úgy könnyebb lesz nekem is. De mondtam, hogy másfél éve nem alszik, most sem szeretnénk, majd megoldjuk.
2018. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6: leírtam hogy miért merült fel bennem, hogy könnyebb lenne ha oviba menne. Nagyon nyugis lány, bármilyen házimunkát eltudok mellette végezni, ha megkér valami miatt az ovónő hogy ne vigyem (többször is volt már rá példa) szó nélkül belemegyek, és mivel ez az utoló gyedes évem, szívem szerint állandóan vele lennék.

De már tél előtt elkezdtük az alapozást, iszonyat macerás volt, nekik is és nekem is, pont beteges volt állandóan így sokat volt itthon akkor, és láttam hogy milyen ha légkalapálnak a küszöbnél te meg itthon vagy két gyerekkel. Valamicskét javít majd a dolgon hogy nyá rlesz, amennyit lehet a szabadban leszünk, de jó pár hét lesz, hogy a meglévő részen kell majd dolgozniuk, és ezeken a napokban hetekben nem akarom a lakásomat őrizetlenül hagyni, baby szittert nem tudok egész nyárra fogadni, a nagyszülők vidékiek, a másiknak van egy kisebb unokája, ahol a tesó dolgozik úgyhogy ott valóban el kell majd a segítsége, nem tudom egész nyáron rábízni...de úgyis lesz majd fogadóóra, ott elfogom ezt modnani, csak azért kérdeztem hogy mi a szokás, hogy egyáltaáln tudjam, mennyire várhatok megértést az ovónő részéről. Összevont csoportok lesznek, de azt mondták a szülőin, ez csak a szülőket zavarja, a gyerekek általában nagyon szeretik.

2018. febr. 21. 18:33
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
Nem igaz, hogy szet 1től aug 31ig van. Júni közepéig van.
2018. febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nem lényeges a kérdés szempontjából, főleg ha azt mondjátok, elvárás hogy egész nyáron otthon tartsam. gondolom akkor senki nem fog azon problémázni hogy hogyan igazolom le
2018. febr. 21. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!