Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen igazolás kell az óvónőnek?

Milyen igazolás kell az óvónőnek?

Figyelt kérdés

hétfőn elkezdett folyni az orra, kedden és ma nem ment. Írtam az óvónőnek is hogy "ne várja" azt mondta ha nem múlik el csütörtökre szóljak mert akkor igazolást is kér ,ez a szabályzat.

Na már most a jelenlegi helyzetben az van ha tehetjük ne vigyük a gyereket orvoshoz mert nagyobb az esélye hogy elkap bármit, de ilyen esetben akkor elkell vigyem orvoshoz? Vagy hogyan működik ez???

Ma még picit szörcsögött legszivesebben nem vinném de ha az igazolás miatt elkell vinnem a gyerekorvoshoz akkor inkább beviszem...hozzáteszem az ovi kezdéskor az volt hogy nem kell orvosi igazolás hogy közösségbe mehet hanem csak szülői nyilatkozat.

Ha én most felelősségteljesen nem viszem a gyereket nehogy elkapja más gyerek ezt a kis náthát mert ez nem korona vírus!! Akkor elzavarnak minket dokihoz ahol állhatunk a beteg emberek között??


2020. szept. 16. 23:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%
Telefonon vagy emailben konzultálok a gyerekorvossal. Ha igazolás kell, akkor küld emailben e-igazolást (nemrég allergia miatt kértem ilyet), kinyomtatom otthon. Aki nem tudja kinyomtatni, annak a rendelő ablakában kiadják. Ha a gyereknek olyan betegsége van, amit recept nélküli készítményekkel lehet gyógyítani, akkor nem kell időpont vizsgálatra. Ergo amit az orvosnak elmondok telefonba, hogy mik a gyerek tünetei, az alapján kell döntsön. Ha 2-3 nap alatt javul a gyerek, akkor e-igazolás. Nálunk így van, Székesfehérvár
2020. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

A mi doking pl nem ad ki egészséges igazolást, amiddig meg nem győződött róla h valóban az.

Tehát odatelefonálok, ad időpontot és még vizsgálja a gyereket.

Nem megyünk beteg emberek közé.

Úgy adja az időpontot h egyszerre csak egy páciens egy kísérővel mehet a váróba.

Nyilván ez megoldhatatlan ha egy olyan rendelő intézetben van a doki ahol más is ugyan akkor rendel.... 😩

2020. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk harom orvos van egy rendelore... Tele van,vagy az utcan allunk sorba
2020. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyunk benne, fiamat hétfőn küldték haza vizes orrfolyással. Felhívtam az orvost, azt mondta nem kell most bevinnem, hanem majd ha már tünetmentes, akkor kérjek időpontot és vigyem be mert vizsgálat nélkül nem ad egészséges igazolást.
2020. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 3 van, de úgy igazították a rendelési időket h egyszerre csak egyikük rendeljen.

🤔 Szomorú h máshol nem is törekednek erre. Pedig tényleg nehéz így megoldani

2020. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez most szabály, csak orvosi igazolással mehet vissza. Hívd fel az orvost, adni fog, mert ő is tud róla.
2020. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem kell bevinned a gyereket. Felhivod elmondod mi a gond.ő adja az igazolást és ha minden oké már elbattyogsz érte és viszed a gyerekkel együtt az orvosi igazolást. Ennyi az egész. Nekem is itthon volt mult héten nálunk is igy volt
2020. szept. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Miért nem beszeled ezt meg a gyerekorvossal, ahelyett, hogy itt haborogsz? Az enyém 10 napja van itthon, mert össze kellett varrni a kezét, szóval nem is beteg vagy ilyesmi, de nekem is kell majd igazolást vinnem, meg mondjuk a táppénz miatt is kell az orvos, de amúgy ő ez idő alatt nem is látta a gyereket, csak a gyereksebész. Hiszti helyett felhívtam a dokit, és megkérdeztem, mi most az eljárás, és mondta, hogy neki a gyereket nem kell látnia, elég, ha én bemegyek. Ha nem tudok a gyerek nélkül menni, a bejárat előtt várják, és az asszisztens kihozza ami kell. Ilyen egyszerű.
2020. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!