Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kedves Óvónénik, Anyukák! Mit...

Kedves Óvónénik, Anyukák! Mit csináljak alvásidő alatti bepisilés ügyben? Adjatok nekem kérlek tanácsot!

Figyelt kérdés

Kisfiam novemberben lesz 5 éves, középsős. Éjszakára még nem ágytiszta, enyhe idegrendszeri éretlenséget is megállapítottak nála, egy tanéven keresztül csináltuk is a TSMT-t, ami nyáron abbamaradt, de folytatni szeretnénk. Korábban a (covid előtt) időnként előfordult, hogy bepisilt alvásidőben, vagy a mosdóba nem ért ki időben, nem volt túl gyakori.

Most 3 hete alszik ott újra, de szinte mindennapos, hogy kapjuk az ágynemű csomagot haza. Itthon, bár lefektetjük ebéd után, de mindig csak pihen, nem alszik el, így azt nem tudom megmondani, mi lenne, ha aludna is.

Az óvónénik még nem szóltak, de tartok tőle, hogy ők is be fognak sokallni, illetve engem is frusztrál a helyzet.

Szerintetek mit csináljak? Vigyem orvoshoz? Ha igen, milyenhez? (Gyerekorvost kihagynám, mert a koronavírus helyzet miatt szerinte csak komoly, azonnali ellátást igénylő betegségekkel illik orvoshoz fordulni.

Hozzuk haza egy ideig ebéd után? Az lehet szerintetek, hogy a tsmst félbeszakadása okozta ezt a visszaesést?

Annyi biztos, hogy feszült az ovitól, de ezt a márciusi "maradj otthon" előtt is láttam rajta, teljesen lenyugodott, kisimult, míg itthon volt. A bepisilésen kívül minden más területen dicsérik az óvónők, mennyit fejlődött.

Előre is köszönöm a segítséget!



2020. szept. 24. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkeppen haziorvossal egyeztess. Ô tudni fogjs be kell e utalni barhova! Oviba esetleg vizhatlan lepedot beszerezhetsz,hogy ne azzon szet minden. Kitartas!
2020. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Ovónéni vagyok. Nekem is volt olyan ovisom, aki mindig egy időpontban bepisilt, ez a 14 óra volt. Egy idő után felkeltettük 13:50 perckor, pisilt, majd a legtöbbször vissza is aludt. Néhány hónapon belül leszokott a bepisilésről. Javaslom az óvónéninek , hogy próbálják ki ezt a módszert ők is. A másik, hogy vehetsz neki vízhatlan lepedőt. Lehet olyan kicsit kapni mint az ovis ágy, a 4 sarkán gumi van, rá lehet húzni az ágyra. Így nem lesz pisis ami alatta van takaró.
2020. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, vízhatlan lepedőt használunk, de maga a bepisilés akkor sem.megnyugtató.
2020. szept. 27. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!