Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vannak itt óvódai dajkák,...

Vannak itt óvódai dajkák, szeretnék pár dolgot kérdezni tőletek. Mennyire kell adott hónapban beosztanotok a tisztitószereket amit kaptok?

Figyelt kérdés
Nálunk állandóan kekeckednek ezekkel a dolgokkal, még most vírus idején sem dobálják utánunk a szappant. Nálatok hogy megy ez? De válaszolhat bárki, mennyi időre elég pl egy flakon dóm... tos?
2020. szept. 28. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok, de látjuk mi is mi a helyzet. Nagyon kevés tisztítószer van, szappant nálunk a tisztasági csomagban kérünk. Most a fertőtlenítőkből minden csoport kapott plusz egy flakont,de ennyi.
2020. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy hogy válaszoltál. Sajnos nálunk nincs tisztasági csomag. Mililiterre be kell osztani mindent,egyedül talán a hipo amit nem kell kunyerálni.
2020. szept. 28. 14:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is óvónő vagyok, hasonló a helyzet nálunk is. Mi a társammal és a dadusunkkal saját pénzből szoktunk venni 1-1 flakon takarítószert. Hozzáteszem, egyházi ovi, szóval annyi pénz sincs, mint egy állami óvodában. Sokszor ceruzákat, temperát és ilyesmit is mi veszünk a csoportba.
2020. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukaként írok... Többször panaszkodnak az óvónők, hogy nincs elég szappan, wc-papír, tisztítószer... Pl fogkrémre már nem jut a ktgvetésből így azt mi visszük be(most nem, mert ugye nem moshatnak fogat), de az óvónő azt mondta, hogy ne reklámozzuk mert hivatalosan nem kérhetnének tőlünk semmit. Az egyik óvónő nyáron azt mondta, hogy azért csinálnak ritkán papíros dolgokat a gyerekekkel, hogy a főbb ünnepekre maradjon színes papír-sima papír. Kritikán aluli, komolyan mondom.
2020. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hú hát látom azért vannak az én ovim problémájánál komolyabb gondok is. Hogy tempera meg színespapír sincs, az azért durva. Ez is alapvető lenne.
2020. szept. 28. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem dajka vagyok, hanem pedagógus, de beszélgettünk mi is ezekről. Tisztasági csomagot mi kérünk, zsepi, fogkrém, wc papír, szappan, hozzák, mert kell. Eszközt és felszerelést be kell osztani eléggé, de a gyümölcsöt például az önkormányzat állja, valamint a menzás menüben is mindig van reggel zöldség, uzsonnára pedig vagy zöldség vagy gyümölcs. Takarításhoz van öblítő, az közös, illatos felmosó az alkalmakra, az kitart, de napi takarításhoz hypo és klórmész. A dajkák szerint megoldható, bár az esős, latyakos időben nehezebb, arra nem árt előre spórolni. Ablakokat tisztítani úgy szoktak, hogy évszakonként, valamint ünnepségek előtt, arra kapnak akkor külön, de beruháztak maguknak csodarongyra, ha épp szükség lenne rá. Szomorú ez így.
2020. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szülő vagyok. Nálunk az oviban van tisztasági csomag, és csoportpénz is. Az ovinak van alapítványa és az adó 1%-át az átlag szülő oda utalja, szokott lenni még sütivásár, családi nap és ovis bál. Gondolom ezekből összegyűlik annyi pénz, hogy meg tudjanak venni mindent, mert azt nekünk is elmondták szülőin, hogy az önkormányzat alig ad valamit.
2020. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!