Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ausztriában vagyok takarítónő,...

Ausztriában vagyok takarítónő, elég húzós, üzemi porszívókat cipelni emeleteken át, tisztítószereket szagolni.7Hetes vagyok, nehezen viselem, néha hányok is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem akarok tápos lenni,s már az elején otthon maradni,de nem könnyű.
2016. jún. 18. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Hát figyelj. Azt tudod hogy a cipekedéstől elvetélhetsz? És természetesen a vegyszer sem tesz jót.

Elsősorban beszélj a főnőkkel hogy neked nagyon nehezek ezek a porszívók és terhes vagy. Lift nincs?

Egyébként én táppénzre mennék ha nem tudnának más munkakörbe tenni a cégemnél és veszélyeztetném a gyerekem,na de ez éb vagyok...

2016. jún. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Én is táppénzre mennék.
2016. jún. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
A szomszédunk szobalány volt Ausztriában, amikor bejelentette a terhességet, vitt egy orvosi igazolást, hogy megterhelő számára a munkakör. Ilyenkor vagy biztosítanak neki könnyebb munkát, vagy otthon maradhat, de kapja a fizetést ugyanúgy. Neki nem tudtak könnyebb munkát adni, így otthon volt végig.
2016. jún. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Ausztriában élek, itt született a kisfiam. Sajnos, mikor bejelentettem a terhességemet a 11. héten, akkor sem adtak könnyebb munkát, sőt, elkezdték a másik szobalány munkáját is velem végeztetni, illetve nagyon nehéz, megterhelő munkákat adtak folyamatosan. Mikor már 4.-5. napja összegörnyedve mentem haza, mert úgy fájt mindenem, akkor elmentem a nőgyógyászhoz és mindent elmondtam neki. Ő azonnal írt egy lapot, amit az Amtsarzt-hoz kellett vinni (ők a Bezirkshauptmannschaft-ban vannak általában). Ott azonnal fogadtak és elbeszélgettem az Amtsarzt-tal, aki azt mondta, hogy rendben, akkor attól a naptól kezdve Vorzeitige Mutterschutz-on vagyok. Ilyenkor Wochengeldet fogsz kapni a szülésig és otthon maradhatsz. Ez 2014-ben volt, viszont úgy tudom, hogy sajnos nagyon megnehezítették ezt az utóbbi időben, most már nem egyszerű Mutterschutz-ra menni. De ettől függetlenül tény és való, hogy mindenképpen biztosítaniuk kell Neked könnyebb munkát illetve a pihenéshez egy szobát vagy legalább egy széket, hogy leülhess, ha nagyon elfáradsz... Sajnos, nálam ez sem volt... :(

Viszont mindenképpen azt javaslom, hogy próbálkozz az orvosoknál, legalább egy igazolást adjanak, hogy a várandósság alatt könnyebb munkát kell kapj...

Remélem, tudtam valamennyit segíteni. Jó babavárást és vigyázz magatokra! :)

2016. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, ki és miért pontozott le, abszolút a segítő szándék vezérelt és leírtam, hogy itt Ausztriában az én esetemben mi hogy történt és mi a menete... Ha valakinek ez ennyire szúrja a szemét, nyugodtan írhat nekem, szívesen válaszolok... Üdv, 4-es válaszoló
2016. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt mondták h csak akkor kaphatok Wochengeldet ha veszélyeztetett terhes vagyok. Ehhez tisztiorvosi igazolás kell...
2016. jún. 24. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!