Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha egy óvónő letegez, akkor...

Ha egy óvónő letegez, akkor visszategezhetem?

Figyelt kérdés

Még nem ovis a lányom, de bemehettünk az oviba megnézni a játékokat az udvaron. Az óvónő tegezett engem. Nem beszélgettünk sokat, így nem volt olyan szövegkörnyezet, hogy válaszoljak neki, csak jó napottal köszöntem, ő visszategezett, hogy sziasztok.

Ha majd a lányom elkezdi ott az ovit akkor kapásból sziát köszönjek megjelenéskor?


2020. okt. 7. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Igen. Valahogy ott ez a megszokott,nekem már sulis a gyerek de itt is van aki tegezett rögtön,sőt az orvosánál is az asszisztens.

Elvileg nem illik csak úgy,de hát ki bánja ha így sokkal közvetlenebb.

2020. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A velem egykorúakat tegezni szoktam (ők már általában rögtön tegezéssel kezdtek nálam), az idősebbet nem, csak ha külön mondja, hogy szeretné, ha inkább tegeződnénk.


Ha megy oviba a lányod, én elsőre nem indítanék tegeződéssel senkivel, aztán közben majd úgyis kialakul. Vagy mondják, vagy egyből letegeznek, vagy te kérdezel rá a tegezésre.

2020. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Naná!

Egyenrangú felnőttek vagytok.

2020. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mi két oviba is jártunk mind a kettőben közvetlenek voltak és nem az én korosztályom,inkább idősebbek. Az iskolában is tegeződünk a tanárnővel és egy pár tanárral aki fiatalabb.
2020. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Bárkit letegezek, aki letegez engem. Rühellem a csendőrpertut, max a 70+ korosztálytól tűröm el.
2020. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. Jó nagy bunkóság lenne, ha te magáznád. Én mindenkit visszategezek, aki tegez, olyan 70 év alatt. Magázódni is szeretek, azzal sincs bajom. De ha letegez, akkor visszategezem.
2020. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tegezd. 😊
2020. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
van egy olyan íratlan szabály (a nyelvtankönyvem kommunikációs része szerint), hogy felnőttek között ha az egyik tegezi a másikat, akkor a másik kérdés nélkül visszategezheti.
2020. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Visszategezheted, de én időnként szoktam olyat, hogy következetesen magázom, aztán kíváncsi vagyok, hogy mikor tűnik fel neki. :D

Egyenrangú felnőttek vagyunk, ezért magázódunk, nem vagyunk haverok.

2020. okt. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden gond nélkül tegezem azt, aki letegez. Ha zavar, akkor szólok, hogy maradjunk a magázódásnál. De csendőrpertut nem játszom senkivel. És megjegyzem nem is illik.
2020. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!