Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nehézségek az óvodában!...

Nehézségek az óvodában! Hogyan oldjam meg? Ki hibázott?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 éves lesz. Már 2 éve jár lassan oviba. Valahol elcsúszott a dolog. Addig kis cuki volt, általános problémákkal. Rendezett a családi hátterünk. Nincs előttük veszekedés, hangoskodás stb. Amikor kezdtünk hétfőn, elmaradt a bemutatás, bemutatkozás. Csak be lett dobva egy vegyes csoportba. A hangadó kisfiú rögtön ellenséges volt vele. Most ballagott el. Ismertem, az előző oviból is magatartásproblémák miatt hozták el. 6 gyetek volt csak, szóval a csapat kialakult. Szerdán lett a fiam bemutatva, másik óvónő jött akkor, szabin volt addig. A probléma már kialakult. A fiam cumizott, én el akartam teteni, mondták ne. Ezért csúfolták, a mai napig megmaradt. Rendezvényeken is, amikor az ölemben ült. Szekálták sutyiban, ő ideges lett, tombolt, egyszer harapott. Nem védem, ő is hibás, de ismerem is. Itthon sokszor beszélgetünk, szabályok vannak, jutalomrendszer, nyugi-idő, stb. Tegnap egy újabb probléma miatt beszélgettünk. Elfolytott zokogás közben mondta el: csúfolják még most is, sok buta játékot akarnak játszani, amit ő nem. "Jobb lesz ha egyedül játszom, anya!" Erre meg azt mondták, antiszociális. Meg arra is, hogy egyedül szeret kezet mosni. Az jött még le, hogy bármit tesz, ő már a rossz fiú, akkor is, ha nem ő volt, vagy ilyesmi. Amit már írtam: ráveszik vagy piszkálják. Én is telenyomtam szabállyal. Mit nem szabad. Szerintem besokallt. Meg már minden mindegy alapon van. Szeret járni, de "nincs barátja". Pedig van, mondja is, meg más szülő is mondja hogy a fiaink barátok. Az egyik óvónőt, aki óvodáztatta nem fogadja el. A kezdetekkor ha nem a társa volt reggel, zokogott. Mindig a szájhúzást kapom, mikor kérdezem mi a helyzet. Vagy azt hogy nincs gond, aztán mégis van. Szóval akkor mi van? Annyit elismernek, hogy nagyon okos. Hol rontottuk el? Óvodaváltás jót tenne? Ahogy visszaolvastam, ezt le se lehet írni, olyan összetett. Azért köszönöm annak, aki próbál segíteni.

2020. szept. 10. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Elolvastam, sok értelme nincs.
2020. szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Én óvodapedagógus vagyok. Amit a kedves szülő leírt abból sajnos nem sokat értek. Tessék értelmesebben és összeszedettebben fogalmazni. Akkor, talán tudok megoldást javasolni. Minden jót!
2020. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Hogy érted, hogy most ballagott el? Akkor hogy volt ott az ovi kezdésnél?

A cumi gondot sem értem. Főleg azért, mert minek vitted be neki a cumit?

Miért szekálták amúgy, mert az öledben ült?


Nincs barátja azt írod.

Van vmi más kontakt gyerekekkel az ovin kívül?

2020. szept. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Jé, nálatok be lehet menni az oviba?

Ráadásul összevissza csapongsz, azt se tudom, mi történt most, mi nem.

Hérfőn bedobták a vegyesbe, ahol ellenséges volt vele valaki, aki már elballagott? mi van?

2020. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Eddig azt hittem tudok olvasni....
2020. szept. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Elfojtott zokogás

Elfolyt víz

Van különbség. Bocs az offért és szívesen :)

2020. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
2020. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Beszoktatáskor rontották el 2 éve, amikor 2 napig nem foglalkozott vele érdemben óvodapedagógus. Nem segítettek neki beilleszkedni.


Egy óvodaváltás lehet segítene, tiszta lappal indíthat - nem csúfolnák, barátokat is szerezhetne. Az új helyen jelezd ezeket a mostani problémákat, hogy ott mindenképpen elkerüljék a kirekesztést.

2020. szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen. Én is tudok olvasni. És nem egyszerű leírni, értelmesebben fogalmazni. Jeleztem is a végén....Meg bocs ha helytelenül írtam le egy szót! A csampogás szót én nem használom, nem is ismerem...pejoratív hangzású. Nem vagyok a legnyugodtabb, de hát na....most is zokog a fiam.

A 15:57-es hozzászólónak köszönöm. Kb ez a lényeg. Én is ezen filózok. Mellesleg nem tanulatlan, fogalmazni képtelen, helyesírást nem ismerő ember vagyok, viszont a lelkiállapotom nem a legjobb. De ez lényegtelen gondolom. Valamibe bele kell kötni.

2020. szept. 10. 17:07
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem (csak) rosszindulatból köt bele senki. De tényleg totál értelmezhetetlen amit írsz, nincs logiaki összefüggés a mondatok között.
2020. szept. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!