Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha megtehetitek, hogy otthon...

Ha megtehetitek, hogy otthon maradtok a 3 éves gyerekkel, vinnétek oviba? Figyelembe véve a vírushelyzet?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok az 1 éves kistesóval. Nem gond, hogy a nagy is itthon van. Az oviban a héten egy fertőzött személynél igazolódott a betegség. Úgy döntöttem, hogy már ebben a hónapban maradjon a nagyobb is itthon. De rajtam kívül kb mindenki viszi.

2020. dec. 3. 17:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
42%

Persze, mehet oviba! Nem tesz jót a gyereknek ha hónapokig elszeparálva telnek a napjai a 4 fal között! Hiába veszek neki egy szatyor játékot, 2 nap után megunja! Az oviban legalább vannak barátai ezáltal csoportos játékban is részt vehet! Vírus van, de azért ne éljünk már pincébe zárva évekig! Az immunrendszernek teszi a dolgát! D+C vitamin!👍

Nyílván nem a 80 éves krónikus betegekre gondoltam! Nekik kéne otthon pihenni! Én személy szerint jobban tartok a védőoltástól mint a Covid-tól!

2020. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%
8as, te nagyon el vagy tevedve. Megis hogy fejlodne otthon jobban?Az 1 eves jarni, beszelni nem tudo babatol? Vagy az anyukatol aki valoszinuleg foleg az 1 evessel foglalkozik, aki eppen most tanul jarni, fedezi fel a vilag es aki allando felugyeletet igenyel? Milyen homokozorol beszelsz?tel van, meg tavasszal csak csak, de ugye jatszora akkor sem mehettel. Ne altassuk magunkat, az ilyen kenyszerbol otthon tartott gyerekek egesz nap a tvt lesik, nyuglodnek, meg szetszedik a lakast unalmukban.
2020. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
46%
Meg ezt a virus terjedest is hagyjuk mar, egy masik kerdesnel pont errol megy a tema, hogy az oregek ott tolonganak delutan a boltokban. Persze, majd pont miattuk nem viszem a gyerekemet kozossegbe honapokig, evekig, amikor a nyugdijas meg annyit sem tesz meg, h delelott megy a boltba?
2020. dec. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
54%
13 na ez itt a baj. A mutogatás. Ha ő hülye en is hülye vagyok és akkor mindenki hülye. Lehet ilyet játszani. De ha tényleg összedől az eü akkor ugye te leszel az első aki szembe köpi magat a tükörben, mert te se teszel meg mindent amit lehetne? Ja nem. Akkor is más lesz a hibás. Pedig el lett pofazva sokszor ki a tét. A tét az hogy idén már így is sokan meghaltak ELLÁTATLANSÁGBAN. Ja hogy azt nem hozza a sajtó öles betűkkel? Akkor nincs is? De van. Csak ki kene már látni végre a kényelmes kis dobozàból mindenkinek. En nem kívánom, hogy rossz vége legyen, de az eü a teljesítési küszöbét már rég átlépte. Nem az a kérdés, meghaltok e koronában, hanem hogy ha a férjed szívrohamot kap kier e a mentő. Ha kier el tudjak e látni a kórházban. És hogy ezekre a kérdésekre meddig lesz a válasz NEM. Minél hülyébbek vagyunk, annál tovább. Csak szólok. Le lehet pontozni. Az igazság mindig faj.
2020. dec. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
30%
Tevedsz az igazsag nem faj. Es szo sincs mutogatasrol. De szogezzuk mar le a tenyeket. Az idosek vedelmeben letrehoztak egy idosavot, amit a nagy tobbseg nem hasznal ki. Holott ok a veszelyeztetettek. Itt semmi mutogatas nincs, pusztan szaraz tenyek.
2020. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát! Persze jöhet még! Kedves 11-es! Azért nem úgy kell elképzelni, hogy a 3 évesen egész nap a képernyő előtt lóg! Sokat foglalkozom vele is és korlátozva van a mese nézés. Együtt is szoktunk játszani de egyedül is le tudja kötni magát. :)

Sétálunk, házimunkázunk, játszunk...

Egyedül a kortárs kapcsolatokat nem tudom itthon biztosítani.

2020. dec. 3. 22:45
 17/24 anonim ***** válasza:
26%

15 hat ez így meg jobb. Egyetlen “értelmetlen” intézkedéssel magyarázod, hogy azok akik megtehetnek miért is ne lassitsak egy kontakt kivonásával a járvány terjedését. Ertem. Hat ennek meg annyi értelme sincs.

Az értelmetlen azért van idézőjelben, mert nekem erről az a véleményem, hogy amelyik idős pedig szeretne óvni magat, igenis tehesse meg, ne a hülye “kollégái” miatt kényszerüljön o is tömegben vásárolni a nap bármely szakában. Ne fájjon már ennyire az a napi két óra. Amelyik nem félti magat az elég nagy baj a fent említett kórház leterheltseg miatt, de ahogy te kikered magadnak, hogy nehogy már korlátozásnak, így ők is. Aki viszont tényleg vigyázni akar az legalább megteheti.

2020. dec. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%

"te nagyon el vagy tevedve. Megis hogy fejlodne otthon jobban?"

Az megvan, hogy évezredeken at otthon fejlődtek a gyerekek és a világon semmi baj nem is volt ezzel? Óvodába kényszerből kezdték el hordani őket, amikor nem tudták hova rakni őket, míg mindkét szülő dolgozott.

2020. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%

Igen, regen a patakban mostak, mert nem volt mosogep, es heti egyszer sutottek kenyeret. Hagyjal mar ezekkel, h mi volt regen. Mas vilag.

Tisztelet a kivetelnek, lehet a kerdezo az, ezt en latatlan nem tudom, de a tobbseg aztan semmit nem foglalkozik a gyerekkel otthon.Masreszt meg kell a szocializacio, kell a tarsasag a korabeli gyerekek kozott.

2020. dec. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
28%

"Mas vilag."

A világ más, az emberi szervezet, psziché, stb. ugyanaz, ma is ugyanaz kell egy óvodás korú gyerek egészséges fejlődéséhez, mint régen, és azt otthon sokkal inkább megkapja egy normális, átlagos családban. Ha szerinted a többség semmit nem foglalkozik a saját gyerekével, akkor miért hiszed, hogy az óvoda igen? Ha foglalkozik is velük egy lelkiismeretes óvónő a legjobb tudása szerint, akkor is csak huszad annyit kap ebből minden egyes gyerek, ha húsz van belőlük a csoportban, márpedig a személyre szabott figyelem az, ami legjobban kell minden gyereknek.

2020. dec. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!