Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodapedagógusok! Leírnátok...

Óvodapedagógusok! Leírnátok néhányan, hogy pontosan hogyan telik egy-egy (vagy akár több) munkanapotok, onnantól, hogy reggel beérkeztek? Illetve még plusz egy: mit kell érteni a manapság rátok kényszerített temérdek adminisztratív munka alatt?

Figyelt kérdés

2020. dec. 10. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk új dolog, hogy minden gyereknek van üzenőfüzete, mert a covid miatt a szülőkkel nem beszélnek négyszemközt.


Ezen kívül vezetnek fejlődési naplót a gyerekekről(amit 3 év alatt egyszer sem láttam, mert “az nekik van”. Továbbá csinálják a dekorációt meg az órai foglalkozásokhoz a dolgokat, beszereznek ezt azt meg ilyenek. Szóval azért van dolguk rendesen.

2020. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Délelőttös műszak: Beérek, lepakolok az öltözőben, kutyulok egy 3in1 kávét és a csoportszobában várom a gyerekeket, amíg kevesen vannak, valamilyen játékkal/kézműves dologgal, aztán ahogy nő a létszám, inkább csak felügyelek. Egyházi óvi, így nálunk tízórai előtt van egy kis 10 perces áhítat. Utána dajka néni viszi őket kezet mosni, pisilni, én maradok a csoportszobában és segítek a naposoknak teríteni. Ugyanúgy öntöm az italt, adom az ételt, mint a dadus. Evés után leszedjük az asztalokat, megint kézmosás, addig berendezem a foglalkozáshoz a csoportszobát. Foglalkozás után megyünk az udvarra, én szemerkélő esőben is viszem őket, csak ha nagyon extrém eső vagy szél van, akkor nem. Közben megjön a kolléganőm, ebédeltetni, fektetni együtt szoktunk, majd alvásidőben adminisztráció és hazamegyek.

Délutános műszak:

Ebéd előtt érkezem, ebédeltetés, fektetés közösen, dekor készítés, majd ébresztés, uzsi, szabad játék vagy kézműves foglalkozás. Jó időben udvar, ilyenkor a sötét miatt bent vagyunk. Ha zárós vagyok, hozzám hozzák a többi csoportból is a gyerekeket, ha csak sima délutános, akkor 4-kor átviszem az enyémeket.

2020. dec. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Ez nem igaz utolsó.. Komolyan akinek a gyereke nem hajnalban megy és elvitetik ebéd után, az semmilyen foglalkozásban nem vesz részt???


Nálunk délelőtt kettő darab foglalkozás, egy csoportjáték(vagy báb vagy bármi 8tól(mire mindenkinek be kell futnia, pont azért, hogy minden gyerekre figyeljenek, fejlesszék őket) és egy kézműves cucc van minden nap(amikor nincs torna, torna heti 2x van). Délután nincs semmi, mert itt is 15:30kor összekészülnek hogy vagy ügyelet, vagy haza. Állami mezei ovi, semmi extra.

2020. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 3! Értő olvasás...tizorai után van a foglalkozás, a reggeli és a délutáni csak ráadás, mert ha nem lenne, az lenne a kedves szülő gondja, hogy az óvónő nem csinál semmit.


Amúgy jól le lett írva: (covid előtti normál rend)reggel fél 7kor nyit nálunk az ovi, fél 8ig gyülekező csoport,akkor mindenki megy a saját csoportjába. Ilyenkor elkezdjük a kézműveskedést, aki érkezik és szeretne bekapcsolódik. Egészen 9ig megy így. Akkor mosdó és térítés, tízórai. Utána mosdó, mese, foglalkozás, udvar, 12kor ebéd, alvás, közben papirmunka, ébredés, uzsonna, udvar vagy játék a csoportban. Persze ez nem óvónő napja, hanem kettőé.


Papírmunka: heti tervezés témakörökre lebontva...elég részletes

Gyerekekről fejlődési napló, valóban ez az óvonőé,nem a szülőé

Minden nap naplóba húzni ki van jelen

Hónap végén igazolásokat elrendezni, akinél hiányzik, könyörögni érte 2 hónapig,ezt a naplóba rögzíteni

Ha van a csoportban sni-s vagy btmn-s gyerkőc neki külön fejlesztési tervet írni( márpedig manapság csoportonként biztos van minimum 4-5)

Ezen kívül ha önértékelése van az óvónőnek, az kb 50 oldalas dokumentáció.

Nem tudom mit hagytam ki....

2020. dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Tényleg, evés után helyettem ebéd utánt olvastam, bocs.
2020. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
SNI-s gyerek fejlesztési tervét nem az óvónő készíti el, hanem a gyógypedagógus...
2020. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
2. vagyok, mi nem csináljuk az sni-sek fejlesztési tervét, arra van a gyógypedagógus. 😊
2020. dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!