Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Volt hátránya a gyerekednek...

Volt hátránya a gyerekednek oviban abból adódóan, hogy nem nézett otthon tévét, rajzfilmeket?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat szeretnék kérni olyanoktól, akik egyáltalán nem tévéztették a gyereküket. (Mindenki annyit tévéztet, amennyit akar, nem erről szól a kérdés.)

A kisfiam szeptemberben kezdi az ovit. Úgy döntöttünk, hogy nem néz tévét, rajzfilmeket. Így nem ismeri a ma népszerű (?) figurákat (pl. Mancs őrjárat, Bogyó és Babóca, Sam tűzoltó és társai). Akik hasonlóan tettek, később nem bánták meg, amiért a gyerekük nem ismeri azokat a dolgokat, amiket más ovisok?



2020. dec. 26. 08:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
94%

Nem pont ideillik, de én sokszor beleütköztem tiniként, hogy valami a Harry Potter téma köré épül, amit nem láttam.

Emlékeim szerint (bár nem most voltam ovis), 1-2 dolog kapcsolódott mesékhez az oviban, de nagy hátránya nem lehet belőle, ha Ti így döntöttetek, akkor így döntöttetek.

2020. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Próbálkoztunk vele, de egy állami oviban (úgy értem ,hogy ami nem mondjuk Waldorf) sokkal nehezebb ezt az elvet tartani,mivel a gyerekek nagy része a tv előtt 'szocializalodik'.

Sokszor ezeket a meséket játsszák el, ilyen mesék vannak az agynemukon, a ruhákon stb.

Nehéz lesz.

2020. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

5,5 éves, 3. éve az oviban (covid miatt mondjuk eddig 1,5 év ovi volt csak ténylegesen), semmi hátránya nincs. Ugyanúgy játszik "mancsosat", hercegnőset, a többiek "beavatják". Igazából annyira egyszerűek ezek a játékok amiket a mesék alapján játszanak, hogy nincs szükség a mese ismeretére.

Egyébként az ovistársai között 5-ből 4 úgy akart Elza lenni farsangkor, hogy a mesét se látták, csak a "brand" egyéb termékeit ismerik: feliratos pólók, ruhák, mütyürök...

Nem kell ezt túlaggódni. Még egyszer nem jött úgy haza az oviból, hogy "anya, kapcsolj mancsot, mert nem értem". Amúgy ha kérne, kapcsolnék, de mivel nem szoktattuk rá, nincs igénye rá, a könyveket preferálja (ahol pl: hercegnős ugyanúgy van, meg bármi).

2020. dec. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Kiscsoportban még nem lesz gond.

A lányom nagycsoportos és most már megbeszélik a meséket, amiket láttak. Volt már, hogy úgy jött haza, hogy valaki elmesélte melyik filmet nézte és a gyerekem is szeretné megnézni.


Akinek van nagyobb tesója az már Harry Pottert is néz, szóval itt már lesz különbség is.

2020. dec. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is ahogy egyre nagyobb lesz, úgy egyre inkább elő fog jönni.

Bölcsiben és ovi kiscsoportja körül az én gyerekemet sem érdekelte a mesenézés, én meg nem erőltettem. (Bár nálunk nincs tiltva.) Pl Mancs őrjáratot képről felismerte, hogy ez az a mese, de sosem nézte. De van, ami aztán elkezdte érdekelni, pl Tűzoltó Sam. Én a célzott mesenézés híve vagyok. (Nem az, hogy megy a tv és benne minden, hanem megbeszéljük, mit szeretne nézni, és azt nézzük. Reklámok nélkül, ez a másik előnye.)

Én úgy érzem, sokat vesztene, ha egyáltalán nem engedném neki nézni, de minden család különböző, nem ettől leszel rossz szülő.

2020. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem semmilyen hátránya nem származhat ebből. Ha mégis aggódsz, szerintem érdemes lenne beszerezni a felsorolt mesék könyv változatait :)
2020. dec. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Oviban még nem lesz ezekből hátránya. Ezek a mesék amiket felsoroltál mind elérhetők könyv változatban, érdemes lenne mondjuk néhányat legalább kikölcsönözni.

Iskolában viszont már egyértelmű hátránya származhat belőle ha ő egyáltalán nem tud hozzászólni filmes témákhoz.

2020. dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Még oviban nem lesz hátránya. De nekem már 1.osztályban problémám volt azzal, hogy közös témám legyen az osztálytársaimmal, mert nem néztem semmit, amit ők néztek. (Egy tévénk volt, azt kellett nézni, amit a testvérem akart.)
2020. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mindenkinek ment a pipa ✅

Megfogadom a tanácsot, és szerzünk be mesekönyvet ezekből.

Emlékszem, nem nézhettük a Vad angyalt, ami akkoriban nagy őrület volt. Minden reggel azzal kezdődött a suli, hogy kitárgyalták az osztálytársaim az előző napi részt. Akkor nagyon cikinek éreztem, hogy semmit nem tudok a témához szólni.

2020. dec. 30. 09:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ma már máshogy megy. Nem fix tévéadást néz a többség, hanem streaminget. Bármikor pótolhatja a gyerek, ha úgy érzi kimarad. Bár inkább arra tanítom, hogy ne menjen a többiek után, csak hogy befogadják. Azt nézze, amit akar.
2020. dec. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!