Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha az óvodavezető nem engedi,...

Ha az óvodavezető nem engedi, hogy a középsős gyerek otthon maradjon az vírus miatt a terhes anyával a "felsőbb utasításra" hivatkozva. Mit lehet tenni? Gyámügy?

Figyelt kérdés
A jegyzői felmentést megszűntette a kormány, kötelező a gyereknek járni.

2020. szept. 22. 09:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
51%
Nincs más lehetőség.
2020. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%
Ha a gyerek nem beteg, tehát nem náthás, taknyos, stb., akkor igenis, járhat óvodába.
2020. szept. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
Gyámügy? Milyen címszóval? A gyerek tanköteles, napi 4 órában köteles resztvenni az óvodai oktatásban.
2020. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
44%
Én felhívnám a jegyzőt. Nálunk a vírus miatt a szülő otthon tarthatja a gyereket.
2020. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%

Nem értelek. Én is várandós vagyok. Mindkét gyermekem jár oviba. Pedig képzeld, nem 1 eü gondom van. Jelenleg épp bélgyulladásom van, örülök ha moccanni bírok még is viszem őket amíg ki nem fekszem..

De ha nincs semmi indokod, akkor miért is kellene otthon maradniana gyereknek? A vírusra hivatkozva? Haggyad már.. 🤣

2020. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

4-es, igen, ha a gyerek beteg, akkor nem mehet óvodába. De az egészséges gyereket köteles a szülő oviba vinni. A kérdező nem írta, hogy a gyereke beteg lenne, így azt kell feltételeznem, hogy mivel a gyerek egészséges, csak kibúvót keres.

A törvény szerint az óvodáskorú gyereknek KÖTELEZŐ az óvodába járás 3 éves kortól.

2020. szept. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
43%
4es vagyok. Nem értem a lepontozást. Nálunk az első szülőin elmondták, hogy jelen helyzetben JOGOD VAN otthon tartani a gyereket. Nem csak akkor ha beteg.
2020. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
77%
Én minden követk megmozgatok, hadd mehessen, de hozzánk az első orrfolyással már nem jut be, egyet köhint, hazaküldik.. Nagyon hálás lennék olyan intézményért, ami szívesen gondoskodik a gyerekem óvodáztatásáról..
2020. szept. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
80%
És? A kérdező meg más állásponton van.
2020. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
72%
7-es, náluk meg ha az óvodavezető kötelezné bejárásra, az számomra azt jelenti, hogy NINCS JOGOD otthon tartani indok nélkül, nem? Egyébként meg a magyarázatban írta a kérdező, hogy "a jegyzői felmentést megszüntette a kormány, kötelező a gyereknek járni" akkor mégis milyen indokkal hívja fel? Oda van írva, hogy kötelező. Adót is kötelező fizetni, senkit nem érdekel, hogy vírus van, nem írok ki ide kérdést, hogy mit lehetne tenni, én nem akarom fizetni.
2020. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!