Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » GYES-en/otthon lévő anyukák,...

GYES-en/otthon lévő anyukák, ti viszitek most a gyereket oviba vagy otthon tartjátok a vírus miatt?

Figyelt kérdés
Nem vitaindítónak szánom, így kérlek normálisan válaszoljatok! Arra vagyok kíváncsi, hogy aki pl otthon tartja, tart-e attól, hogy kiesik a gyerek a közösségből, azzal hogy mondjuk a csoportban szinte mindenki jár, tehát lemaradna a benti életről, baráti közösségből, utána esetleg ebből hátránya lesz stb. Vagy jobban féltek a vírustól, hogy mi lesz ha elkapja, hazaviszi és ez a mérvadó?

2020. nov. 9. 12:14
A kérdező szavazást indított:
Igen, otthon tartom a vírus miatt
Nem, megy ugyanúgy óvodába
43 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Megy. Semmi ertelme itthon tartani, m a ferjem is dolgozik es bejar mindennap. Mosy kezdte az ovit, vegre mar szereti is. Legyen normalis elete, amennyire lehet.
2020. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%

Viszem.

Egyrészt a férjem is eljár dolgozni, sokkal nagyobb az esélye, hogy ő haza hozza, mint a gyerek. (Nagy cég, az ország minden területére és külföldre is szállítanak és ő kapcsolatban van az összes sofőrrel).

Másrészt nagyon szeret járni, nagyon hiányzik neki a gyerektársaság és a foglalkozásokat is nagyon élvezi.

A tavaszi itthon maradást is nehezen viselte. Minden este úgy feküdt le, hogy mikor tűnik már el a vírus és mikor mehet oviba. Pedig akkor még csak terhes voltam, így nagyon sokat tudtam vele foglalkozni, nem volt kistesó, csak rá figyeltem. Próbáltam az ovis napirendet tartani, az óvónők küldték minden héten a témát, ajánlottak feladatokat, küldték a nyomtatni valókat, szóval nem csak itthon unatkoztunk, de valahol mégis. Nagyon boldog volt, amikor újra mehetett, hiányoztak a barátnői.

Szóval én ameddig csak lehet, viszem. Valószínű úgysem lehet túl sokáig.

2020. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk otthon van és az ovis társak többsége is otthon van.

Óvodai dolgozó és szülők között is volt covidos. Hivatalosan már nincs karantén, de abszolút megértik, hogy sokan ilyen helyzetben inkább nem viszik a gyereket.

Nálunk az ovis amúgy is csak kiscsoportos, szóval nem marad le semmi fontosrol. És 2 ovi alatti korú testvére is van még itthon (egyik most született októberben) szóval nem hiányzik se covid se más betegség!


Ha iskola előtti nagycsoportos lenne vagy mindketten eljárnánk dolgozni akkor valószínűleg mi is vinnénk.

2020. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Jár oviba, még 1 hónapot utána itthol lesz mert születik a kistesó. Amúgy férjem munkahelye tele van koronással, azok nyílván otthol vannak de ő nem teheti meg hogy itthol maradjon (katona)
2020. nov. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
#4: Somogy? :)
2020. nov. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hajdú 😀
2020. nov. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%
ItthoN és otthoN!
2020. nov. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Középsős és nagycsoportosok a lányok. Én kivettem őket, de 2 hét után telefonáltak, hogy vigyem vissza őket, mert kötelező az ovi. Úgyhogy jövő héttől újra járunk. Home office-ban vagyok itthon egyébkent.

Hogy lehet, hogy máshol ki lehet őket venni, ha nálunk nem???

2020. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
#7: jobb ha tudod, hogy vannak tájak ahol így mondják. Ma is tanultál valami újat. (szóval ez nem helyesírás hiba)
2020. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Még jár, de sokat dilemmázok ezen, mert a kicsi itthon van. Viszont én meg dolgozom itthonról, ami nagyon nehéz, ha mindkettő itt van velem. Amúgy a településünkön már nincs ovi, covidosak lettek az óvónők, bezártak. Mi a szomszéd kisvárosba járunk, ott még van, de én se hiszem, hogy sokáig így marad.
2020. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!