Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha nem vagyok fent egy közössé...

Ha nem vagyok fent egy közösségi oldalon sem, hogyan jutnak el hozzám az óvodai információk?

Figyelt kérdés

Manapság létezik olyan anyuka, aki abszolút nem tagja egyik közösségi oldalnak sem? Csakis kizárólag ott terjednek a fontos óvodai dolgok? Megmondom őszintén, oké, hogy így gyorsabban elér mindenkihez az üzenet, könnyebben meg lehet beszélni a dolgokat, viszont a sok más érdektelen magánügy is érinteni fog, és az abszolut nem érdekel és zavar is. Mellesleg ha nem jelölöm vissza az anyukát mert nem érti hogy nem akarok ismerősöket csak az ovi miatt vagyok fent akkor megy a sértődés, a kizárás.

Nem ovis még a gyerekem, viszont ismerős anyukák mesélik, mi megy a facebookos ovis felületeken és nagyon gáz.


2021. jan. 16. 10:05
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
40%
Én sem vagyok tag és nem is bánom, ha valami egetrengetően fontos lesz, elérnek telón vagy emilben. Ha meg nem tudok valamiről, legalább nem izgat.
2021. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%
A mi csoportunkban is van egy anyuka, aki nem hajlandó belépnk a facebook csoportba. Ezért neki mindig külön elküldöm a dolgokat ésnapokat várok, hogy méltóztasson válaszolni. Baromira megnehezíti a dolgokat. Nem hinném, hogy belehalna bárki, ha regisztrál a gyereke (ovi) miatt és egyszeregy nap ránéz, hogy nincs e valami fontos. Nem elvárt smúzolni senkivel.
2021. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván nem kötelező, de hasznos. Nálunk tényleg csak a fontos infók kerülnek ki, illetve a gyerekekről készült képek, senki sem az ovis csoportban él társasági életet. Van olyan szülő, aki csak monogrammal van regisztrálva és profilképe sincs, látszik, hogy kb. csak ilyesmi miatt van fenn a fb-on, ezzel sincs senkinek semmi gondja.
2021. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem ezt. Viszont “muszáj”. Nálunk például úgy működik az óvoda, hogy a dadusok veszik át a gyerekeket a kapuban és a szülők nem mehetnek be az épületbe. Az óvónőkkel legutóbb ősszel találkoztam, amikor délután az udvaron játszanak a gyerekek a hazaviteles időben.

Na most nálunk azt is Facebookon közölték, hogy az x y csoportban koronás az óvónő, ezért aki tudja ebéd után vigye haza a gyerekét, nehogy a délutáni összevont csoportokban tumultus legyen. Facebookon közlik azt is ha házi feladatot kaptak, meg hasonlókat is. Egy dadus ezekről nem feltétlenül tud, így én hiába kérdezek rá a kapuban, nem fogja megmondani. Azt se tudtam volna meg, hogy össze vonják amúgy délután a csoportokat vagy hogy koronás az óvoda egy csoportja. Nem hívnak fel külön, nem írják ki a kapura.

Alternatív és idegesítő megoldás, hogy kétnaponta be kell telefonálni, hogy van-e valami újdonság, hír, bármi. De ez életszerűtlen..

2021. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
95%
Én a gyerekek miatt regisztráltam. Nem vagyok aktív, fénykép sincs fent. Akik bejelőltek, megerősítettem és ennyi. Viszont mindenről lemaradnék, mert csak ott vannak fent az információk, fényképek stb. Nem kell túlbonyolítani.
2021. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%

Nekem kamu profilom van, nincs kép, nincs poszt, nincs név sem valódi és eddig csak egy anyuka jelölt ismerősnek, az szmks..


Szerintem egyet mindenképp csinálj, szükség van az információáramlásra, egyébként nálunk email a hivatalos forma, de a szülők olyanokra panaszkodtak, hogy "azt keveset nézik", meg "az email nem csipog elég hangosan a telefonon" illetve "körülményes".. aztán akartak vibert, de senki sem akarta nyilvánossá tenni a számát(ezt mondjuk megértem), szóval maradt a hivatalos az email, a többiek(majdnem mindenki) pedig becsatlakozott a facecsoportba, ami egyébként nagyon pang.. :)

2021. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
87%
Ha facebook az a fiók, ahol kommunikálnak, ott lehet olyat is, hogy csak messenger-t kérsz azért nem kell regelni sem.
2021. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Nem kell jópofizni, aktívnak lenni, de ha azon megy a kommunikáció, ha megfeszül se tudsz tenni ellene. Ha kimaradsz, lemaradsz. A gyereked is.

Tipp: az fb nem értesít arról, ha valaki letiltott, csoportokkal pedig a megosztást korlátozod, azaz ha vissza is jelölsz egy anyukát udvariasságból, nem kell nézegetni a posztjait.

2021. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
43%

Én sem vagyok fenn sehol. Az kéne még...


Szerencsére a férjem rajta van a facebookon, így megtudunk mindent időben.


Amúgy meg szoktam kérdezni az óvónőt, van-e új információ.

2021. jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
51%

biztos a gyereked is ilyen büszke lesz, hogy anyuci ellenáll a nyomásnak és nem megy a többség után, ha nem tudsz róla, hogy kell vinni holnapra egy wcpapír-gurigát, mert azzal fognak kreatívkodni. Ja, bocs, gondolom akkor elvárod, hogy legyen tartalék a gyereknek...


Én biztos nem üzengetnék külön felületeken. Ha az anyuka nem képes egy fiók létrehozására, nem fontos neki annyira a gyereke, akkor nekem se lesz az.. (de, fogok írni neki, mert szerencsétlen gyereket sajnálnám, de b bicskanyitogató ez a viselkedés)

2021. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!