Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség az, amikor...

Milyen betegség az, amikor valaki szó szerint a közösségi oldalon éli az életét, az egész napját kiposztolja, napi szinten több képet, információt, mindent kitesz, mikor mit csinál, merre jár, mit eszik stb ?

Figyelt kérdés
A doktor csont szerint ez nárcisztikus személyiségzavar, más ötlet?
2021. jan. 2. 02:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A nárcisztikus kizárólag önmagát szereti, önmagát helyezi középpontba.

Ez egészen más. Net-függőség, olyan, mint az alkoholizmus, a drog.

Nem a valóságban éli az életét, hanem egy virtuális életet épít fel magának, s ha nem juthat hozzá, akár rövid ideig is ehhez a "droghoz", akkor

elvonási tünetei is lehetnek.

Erre pszichológusok specializálták magukat, gyógyterápiát dolgoztak ki.

.

Az internetfüggőség kezelése

Gyógyszeres kezelés nincs az internetfüggőségre, kognitív viselkedésterápia segíthet leginkább - tehát szakemberhez kell fordulni. A "leszokás" a siker, de ez sokszor csak átmeneti állapot. A számítógépes játékokat folytatóknál fontos, hogy valaki korlátozza a játékra szánt időt, határt szabjon annak, hogy mennyire forgatja fel az életét a tevékenység.


A pszichológus, pszichiáter-addiktológus feladata ilyenkor az alternatív életlehetőségek felmutatása, a kognitív viselkedésterápia pedig segít az életmód megváltoztatásában. Szűrőprogramokat is lehet alkalmazni, amelyek bizonyos oldalakat, tevékenységeket korlátoznak az interneten. Különösen a játékok korlátozására lehet szükség.


Az internetfüggőség gyógyulási esélyei

A többi, nem kémiai függőséghez hasonlóan, az internetfüggőségnél sem lehet gyógyulásról beszélni. A tevékenységgel való felhagyást, más életforma kialakítását nevezhetik azaddiktológusok sikernek. Ám az internetfüggőség bármikor újra kialakulhat. Vannak nyugodtabb periódusok, aztán hirtelen vagy lépésről lépésre termelődnek újra a problémák.

2021. jan. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mondhatnánk női betegségnek is, de ebbe így belelehetne kötni.

De az asszonx is ilyen meg az összes rokon nő nálunk, állandóan ott élnek.

Ha tudott volna már az asszony engem is belerángat ebbe, de ez nem sikerült neki.

Utálom a primitív embereket.

2021. jan. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De az illető, szerintem normális, saját életet él, csak annyi, hogy szó szerint mindent kitesz a közösségnek, mintha folyton elismerésre vágyna, pedig mindent kép, poszt alá 1000 lájkok mennek, meg odaírják 50en, hogy milyen szép, milyen ügyes stb. Ő meg csak köszönöm, köszönöm, köszönöm. Nem tudom mire jó, de szerintem elismerésre vágyik folyton, csak nem értem miért, mikor tudja, hogy mindig elismerik, hogy milyen jó, szóval miért kell újra és újra, napi 3-5 posztokat kitenni. Vagy dicsekvésnek talán? De ez egyáltalán betegség, vagy csak simán ilyenek az emberek többsége? :D Bár még egy embert nem láttam ennyit posztolni, mint őt.
2021. jan. 2. 12:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs életük, aztán virtuálisan kell élni. Ki teszi azt is, amit 💩-ik.
2021. jan. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!