Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te mit mondasz vagy csinálsz,...

Te mit mondasz vagy csinálsz, hogy a gyereked ne élje meg tragédiának, hogy nem hívták meg egy buliba?

Figyelt kérdés

Az egyik fiúnak bulija lesz, lányom nincs meghívva és kiakadt, pedig nem is barátok a fiúval, sosem hallottam, hogy játszott volna vele.


Kívülről elkényeztetett, nyafogós, durva, rosszindulatú(“akkor a fiú más lányt se hívjon meg”, “nem engedem, hogy meghívja az xyt”), de tudom, hogy kirekesztve érzi magát, bántja a dolog, úgy érzi rosszabb másoknál és nem érti, hogy más rosszul viselkedő gyerek miért mehet. Sír, dühös és nem szereti azokat, akiket meghívtak(most).


Akkora marhaság az egész, csak egy buli, ráadásul ő sem szereti a fiút, de nem tudok okosat mondani neki, amitől könnyebb lesz.


Ti mit mondtok?


Annyi még, hogy 2 auti gyerek van a csoportban, az a kissrác az egyik(mosolygós nem fog fel sokat fajta)de titkolják, az enyém a másik(mindenlébenkanál, nehezen kezeli az indulatait)nem titkoljuk.


Nem vagyok valami nagy társasági lény, jövőre csoportot váltunk, ez is közrejátszhat.


2020. febr. 26. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy, mert marhára nem érdekli mit csinálnak mások. Aspergeres.
2020. febr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Sehogy nem tudod megkönnyíteni. Ez egy olyan béka amit le kell nyelni. Lehet a szülei sem akarják hogy meghívja, hogy ne okozzon galibát. Ez van. Meg fogja szokni, de sajnos az első alkalom itt is nehéz, szülőnek gyereknek egyaránt.

Amivel a jövőben tudsz könnyíteni a helyzetén az az, hogy próbálj nyitni, akkor is ha nem vagy társasági lény, és jó kapcsolatot kialakítani a szülőkkel. Ők döntik el, kivel játszhat a gyerekük. Ha jóban vannak veled, nagyobb eséllyel nézik el a gyereked hibáit is.

2020. febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha mindenkit meghívtak, csak a te kislányodat nem, az bunkóság. akkor csak arról beszélgethetsz a gyerekkel, hogy ez bizony nem volt szép tőlük.

Ha más gyerek is van, akit nem hívtak, akkor érezz együtt a kislánnyal, de hangsúlyozd, hogy egy ilyen alkalommal nem szoktak mindenkit meghívni. Pl. mert a lakásban csak adott számú gyerek fér el. Ha meg máshová mennek, akkor az pénzbe kerül, és a szülők nem tudnak akármennyit költeni. Kérdezd meg, ő kiket szeretne majd meghívni, ha születésnapja lesz, otthonra hívnátok a gyerekeket vagy elmentek valahová, stb.

2020. febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

??


Köszi utolsó a haszontalan választ, eddig nem rekesztették ki(szerintem most sem, mert nem ő az egyetlen, akit nem hívtak meg) és a továbbiakban sem tervezek hozzászokni kirekesztéshez..


Más bulijára már hívták meg, ott sem volt ott mindenki, jól sikerült(csaklányos) és olyan bulira is hívták már, ahol mindenki ott volt, csak épp utált minden fiút és egész héten verekedett minden fiúval, ezért nem voltam hajlandó elvinni, helyette uszodába vittem, amibe akkor belement.


Ez a mostani kiütötte, pedig semmi jelentősége sincs. Nem ő az egyetlen problémás gyerek, jó sok van belőle, olyan is, aki szimplán szemétkedik és veri a többit, pedig átlag gyerek.

2020. febr. 26. 10:18
 5/14 A kérdező kommentje:
A másodiknak szólt. Köszi, ez jó, hivatkozok a lakásra, a pénzre, de biztos leesik neki, hogyha egyik gyerekre futotta, rá miért nem ő megy helyette. Azért megpróbálom
2020. febr. 26. 10:22
 6/14 anonim ***** válasza:

Na bumm, nem dől össze a világ.

Arról érdemes ilyenkor elbeszélgetni, hogy miért is akar menni, ha nem barátok, úgysem tudna ott mit csinálni, csak unatkozna, nem érezné jól magát.

De esetleg egy sütizés anyával kettesben helyette bejöhet ;)

2020. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igaza van a 6-osnak. Gondolom barátokat hívtak meg. Ők nem baràtok, akkor miért is kellett volna meghívni?
2020. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondtam neki elsőre, hogy ki az a fiú, sosem hallottam róla, nem is beszél róla, nem is barátok, nem is meséli hogy játszik vele, de azt mondta akar menni, akar vele játszani, mások is mennek és ez egy buli, ő meg szereti a bulikat amúgy nehogy a másik gyerek is menjen mert ő nem engedi hogy a fiú meghívja őt..


Itt megállt a tudományom, mert minél jobban próbáltam visszafogni, annál dühösebb lett. most megyek, elhozom korábban és beadom neki a lakás-pénz dolgot..

2020. febr. 26. 11:44
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Legyél cinkos, és szőjjétek meg a közös bosszút, miszerint majd ő jól "csakazértsem fogja meghívni" ezt a fiút a saját bulijára.


Ha a gyereknek meg ennyire igénye van a társaságra, néha hívjatok át 1-2 pajtást a csoportból.

2020. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
De mi az, hogy miért a másik gyerek megy helyette?! Mi ez, hogy ő akarja elszámoltatni az ünnepeltet és a házigazdát? Ne haragudj, de akár problémás/beteg a gyereked, akár nem, ezt a viselkedést nem szabad hagyni. Nehéz neki biztosan, de attól még nem ő az atyaúristen.
2020. febr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!