Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis, bölcsis gyerek mellett...

Anett80 kérdése:

Ovis, bölcsis gyerek mellett ti hogyan és hol tudtok dolgozni, ha a férjetek nem tud segíteni hozni-vinni a gyereket? Akinek nincsen segítsége, hogy oldja meg?

Figyelt kérdés

Eddig 15 állásinterjún voltam,ma délelőtt volt a 16. és nagyon el vagyok keseredve, mert egyiket sem tudtam elvállalni a munkaidő beosztás miatt,pedig felvettek volna.


Én csak akkor tudok dolgozni amikor a gyerek óvodában van, reggel 7 és du 5 között.

A férjem kamionos,így semmit sem tud segíteni. Hétfőn ment dolgozni és 2 hét múlva jön haza, teljesen rám hárul a feladat hogy óvodába hordjam a gyereket (5 éves a fiam).


Otthon folyamatosan azt hallom, hogy keress munkát 8 és 4 között,azzal ne foglalkozz, ami 2 műszakos (a szüleim is ezerszer elmondták már), csakhogy 8-tól 4-ig tartó munka nagyon kevés van, ritka mint a fehér holló, pedig Budapesten lakom, a belvárosban.

Már egy éve keresek állást és teljes sikertelenül. A gyerek miatt eddig 16 felkínált állás lehetőséget kellett visszautasítani,mert mindegyik 2 műszakos volt, a hétvégén is dolgozni kellett volna.


A nagyszülők elég lerobbant állapotban vannak, nem tudnak segíteni, anyám 2 éve elesett és úgy eltörte a bokáját, hogy azóta alig tud menni. Ha beteg a gyerek, vállalja hogy otthon ápolja de azt nem, hogy az óvodába hozza-vigye.


Már ötletem sincs, hol keressek munkát,ahol a munkaidő 8 és 4 között van. A legjobb egy 6 órás részmunkaidős munka lenne,hogy ne itthon bámuljam a 4 falat amíg a gyerek óvodában van. A pénz is fontos szempont, hogy saját keresetem legyen.



2021. febr. 15. 12:04
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
2021. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
88%

5 éves a fiad, kb 2 éve otthon vagy egyedül napközben és most jutott eszedbe ,hogy olyan szakmáid vannak ,amikben nem tudsz elhelyezkedni 8-4ig?!

2 év alatt kb 3 olyan okj-t elvégezhettél volna ,amivel irodai munkát találsz, ami megfelelne a munkaidő miatt.

2021. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

De miért akarsz olyan helyre menni ahol ahol 6-19 a munkaidő minimum, covid eseten kívül 6-21..?

Evidens, hogy nem ilyen kellene..

Egy irodai admin, asszisztens állás pl?

2021. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
79%

Mellesleg Pesten is lehet találni olcsbbat, nekem egy óvodai dajka csajszi segít be gyerekvigyázásban, 800 ft per óráért, Bp.

Nem ügynökségen át kell.

2021. febr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
69%
Az elmúlt 5 év alatt ezt a két nyelvtudást felfejleszthetted volna felsőfokúra, akkor múltban simán keresnél 300-at 8-4-ig.
2021. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
55%

#8 sajnálom h 18-20 évesen olyan szakmát választottam ami érdekelt, szerettem.

Tudod akkor nem az volt a fő szempontom hogy hogy hordom majd a gyereket oviba stb....


De ezekből a munkákból hitelmentes házat tudtunk venni a férjemmel. Akkor ez volt az elsődleges.

Hogy legyen pénzünk egyáltalán a gyerek vállaláshoz.

Most nyilván gondot okoz majd munkát találni. De majd a következő életemben 8-fél5iges munkát vállalok csak. Én is és minden nő aki szülés előtt és utána van

2021. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

9-10es: igen, a napi 6 órás munka lenne a legjobb.


8-as: de bizony gondolkodtam gyerekvállalás előtt, nem vagyok felelőtlen! Anyám pont akkor ment nyugdíjba, tökéletes volt az időzítés,óramű pontosságú.

Megállapodtunk hogy anyukám hozza el a gyereket az oviból minden nap, ebbe ő beleegyezett.


De a balesetek nem voltak belekalkulálva, anyám az egyensúlyát többször is elvesztette és elesett az utcán,a könyöke 5db-ra tört, majd a bokáját is eltörte nagyon durván 2éve.Ezen kívül köldöksérve lett,nagyon súlyos,újra műteni kell,nagyon fáj neki.

Menni is alig tud, mert rosszul forrt össze a törött csont, így a napjait a fotelban ülve tölti,nem tud az ovodába menni.

Ember tervez, Isten végez... nem úgy alakult ahogy szerettem volna, ez van.

2021. febr. 15. 13:07
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem próbálsz meg kisebb cégeket/éttermeket megkeresni?

Az étterem ahol dolgoztam (kis családi kifőzde), pultost és konyhai kisegítőt is csak 6 órában foglalkoztatott. Vagy kisebb ruha/írószer boltok az ovi közelében, amik mondjuk 8 és 4 (vagy 9 és 5 között) vannak nyitva?

Ilyen nyelvtudással, érettségivel simán jelentkezhetsz irodai munkára (veszíteni valód nincs)

2021. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
32%
Most meg van apa?
2021. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
95%
CCC-ve feszt keresnek azt hiszem 6 órásokat
2021. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!