Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes-e valaha elmondani az...

Anett80 kérdése:

Érdemes-e valaha elmondani az igazságot, vagy jobb a "boldogság" illúziója? Sokat gonddolkozom ezen

Figyelt kérdés

A kisfiam 5 hónapos volt, mikor az élettársam elhagyott, mert "bekattant" egyik napról a másikra, 4 éves boldog párkapcsolat ért véget egy pillanat alatt, előzmények nélkül.Elköltözött és azóta sem láttam.(Utólag úgy gondolom, depressziós lett vagy kispapapánik. Akartuk a babát!!!) Mivel az albérletet nem tudtam a gyesből fizetni, hazaköltöztem a szüleimhez. A fiam most lesz 4 éves és apámat tekinti az apjának, apunak is hivja. Szentül hiszi, apám az apja, megkérdőjelezhetetlenül!!!! Anyukámnak is azt mondja hogy anyu és nekem is, azaz azt hiszi hogy 2 anyja van és egy apukája. Nagyon boldog igy, mert sokat foglalkozunk vele, apám is minden nap játszik vele, egy órát minimum és a gyerek boldog vele. Szeptembertől fog oviba menni és ez vicces helyzetet teremt majd, mert apám elmúlt 70 éves....a munkám miatt néha apám megy majd a gyerekért. Szeretnénk megtartani a boldogság illúzióját, mert a gyerek nagyon boldog igy. Nem akarom, hogy csúfolják, hogy nincs apja, ezt mindenképpen szeretném elkerülni, de azt is hogy az öreg apu miatt nézzenek nagyot. Egyszer próbáltuk elmagyarázni, hogy apám nem az apja, hanem a nagyapja, de a gyerek elkezdett hangosan kiabálni, hisztérikusan, hogy ez nem igaz, ő az apu. Ezek után hagytuk, hogy igy legyen, mert ő igy boldog a maga kis világában.Még túl fiatal hogy megértse a dolgokat. Csak kérdés, ez meddig tartható igy,....apám is elmúlt 70, nem lesz velünk örökké. Még mondjuk 5 vagy 10 év, talán 15....szerencsével

Tény, a fiam egy boldog gyermek igy, de amit ő hisz, az nem a valóság.



2020. ápr. 9. 20:03
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
98%
Szegény gyerek.
2020. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
98%

Előbb-vagy utóbb rá fog jönni, ugye tudod?


Amikor próbáltad elmagyarázni neki, mondtad neki, hogy attól hívhatja apának és hogy a helyzet nem változik, de attól ez így van? Lehet megijesztette, ahogyan mondtad. Nem ettől lesz boldog. Ez inkább nagyon cikis lesz neki nemsokára. Mármimt az hogy nem tud róla, és szegény nem a családjától fogja megtudni.

Azt sem tudja mitől apa egy apa. Jó hogy nem akarja elfogadni hogy csak annyit mondasz neki hogy ja amúgy ő neked nem "apa", bepánikol. Mondd el hogy mit jelent az "apa" szó, és hogy ettől ő használhatja, de neki nem ő az apja. Képzeld hogyha majd erről egy idegen világosítha fel. Jó lesz az neki?

2020. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
98%
Úgy gondolom, azt, hogy édesapád a papája, már az elejétől kezdve kellene volna tudatosítani a gyermekben. Van anya, mama és papa, ennyi. Irtó sok egyszülős család van manapság, nincs ebben semmi szégyellni való.
2020. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Még annyit az előzőkhöz, hogy anyagilag is mindent megkap a gyerek, hiszen 3 felnőtt tart el egy gyereket, megosztjuk a költségeket. A nagyi főz, én veszem a ruhát, cipőt, apám játékot vagy édességet. A gyerektartást lehetetlen az exemen bevasalni mert külföldön tartózkodik, a bíróság sem találta meg, már 3X kerestettem....Angliában nincs lakcímkártya
2020. ápr. 9. 20:18
 5/51 anonim ***** válasza:
98%
Már az elején sem szabadott volna hagyni, hogy hazugságban éljen. Nem fogják csúfolni azért, mert nincs apja, rengeteg az elvált szülő. Nem egyszer kell elmagyarázni, hanem sokszor, amíg meg nem érti. A lányom 4 éves volt, mikor mi elváltunk, és a maga szintjén sokszor átbeszéltem vele helyzetet. Nem attól boldog a gyereked, hogy kit hogyan szólít, hanem hogy hárman szeretitek, foglalkoztok vele. Ha viszont nagyobb lesz, és rájön az igazságra, rátok lesz mérges, mert becsaptátok. Még ovi előtt mindenképp tisztázzátok vele, mert ott viszont már tényleg gondok lehetnek.
2020. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Igen, tudom előbb-utóbb rá fog jönni a gyerek, hogy az apja valójában a nagyapja, de remélem, ez jó soká lesz!!!

Én apámat apunak hivom és a gyerek is ezt sokat hallotta, ő is azt mondja, apu, apuka, papa. De nem érti hogy ami nekem apu, az neki nagyapu.....ehhez még túl kicsi. Próbáltam elmagyarázni de csak bestresszelt tőle, igy most meghagyjuk a nyugalmát és a boldogságát

2020. ápr. 9. 20:22
 7/51 anonim ***** válasza:
96%
Ki kell javítani, hogy nem apa, hanem papa, és ugyaqúgy mama. Később rájön, hogy mi a különbség.
2020. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Na csak várd ki, míg óvodás lesz, vagy nyíljon egy kicsit az értelme. Én azt érzem ezt te nem akarod, nem is a gyerek. Nem kellene ekkora problémát gyártani ebből. Természetesnek kellene venni. Titkolni egy gyerek elől, hogy a nagyapja nem az apja? Nagyon beteges, gondolkodj már!!!
2020. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam mostanában Jack Nicolson-ról aki hasonló szituációban nőtt fel, boldog gyermekkora volt, felnőttként tudta csak meg az igazságot és nem sokkolta a dolog, hamar elfogadta a helyzetet. Nem okozott nála érzelmi problémákat. Ő is a nagyapját hitte az apjának egészen a haláláig. A boldog, stabil gyermekkor számított a legtöbbet neki
2020. ápr. 9. 20:32
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

Addig hagyod a gyerek nyugalmát és boldogságát, amíg nem világosítja fel valaki! Akkor stresszel csak igazán, rettenetes törést okoz majd neki!

A gyereked 4 éves, elég nagy hozzá, hogy megértse.

2020. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!