Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megtehetik hogy nem veszik be...

Megtehetik hogy nem veszik be sehova? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2.5 éves, vissza kell mennem dolgozni, mert sajnos szétmegyünk az apjával. Fel is vettek már dolgozni, április vége fele kezdek (mondtam a munkahelyen, hogy csak akkor tudok, addig elintézem a gyereknek a bölit vagy ovit, + beszoktatás)

Munkaszerződést még nem kaptam ezmiatt, csak az orvosi vizsgálaton voltam a héten, kb jövő héten hívnak hogy pontosan hányadikán kezdhetek jövő hónapban.

Lényeg a lényeg: faluban lakunk, itt nincs bölcsi, csak ovi. Próbálkoztam azzal a városi bölivel, amelyik városba megyek majd dolgozni, ( nyártól egyébként ott is fogunk lakni a kisfiammal abban a városban) de elutasítottak, mivel nincs hely, és elsőkörben az ottani lakcímű gyerekeket veszik fel amúgy is. Az ovikba sincs ott hely. Itt a faluba ovi van, de nem akarják bevenni mivel még nem szobatiszta. Beszéltem a városi önkormányzattal ma délután és azt mondták, hogy nem tudják elintézni, hogy bevegyék a városba se bölibe, se oviba, mivel telítve vannak és MÉG nem ott van a lakcímünk, de mondták hogy próbálkozzak a falusi ovinkkal, mivel még itt a lakcímünk, és hivatalosan már nincs olyan rendelet, hogy szobatisztaság kötelező. Sajnos már csak hétfőn tudom felhívni az ovinkat, de félek, hogy elutasítanak újra, mivel nem szobatiszta. Így hogy egyedülálló leszek és van munkám, valahova csak bekéne hogy vegyék, vagy nem? Máshogy nem tudom megoldani. Ilyenkor mit lehet tenni?


2021. márc. 26. 20:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Fordulj a jegyzőhöz, ő tud segíteni, hogy felvegyék.
2021. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
17%
Nincs is nyitva az ovi. Az ügyeletben akarod beszoktatni egy olyan oviban ahova később nem is fog járni?
2021. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

2, ha nincs jövedelme, szerinted, mi lenne a jó megoldás? eltartod?? fú, de utálom az ilyen okoskodókat


kérdező, próbálj meg a családsegítőtől segítséget kérni, hogy beszéljen az ovival. Vagy a védőnőt megkérni erre

2021. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

1-es, a falusi jegyzőnkhöz? Hétfőn felhívom őt is, bízom benne hogy tud segíteni

2.-es: sajnos nemtudok mást tenni

3-as: köszönöm, hogy megérted a helyzetem :(

Rendben, mident megfogok tenni, ezt nem hagyhatom annyiban!

Vedonovel mar beszeltem de sajnos nem lettem okosabb tőle, sajnos nem a legjobb ezen a téren ő...

2021. márc. 26. 21:13
 5/30 anonim ***** válasza:
85%
Azért ez borzalmas, elhúzták a mézesmadzagot rengeteg ember előtt, hogy vegyenek fel hotelt és támogatáat, cserébe szüljenek gyerekeket, miközben alap dolgok nem adottak, mint a bölcsi és az ovi. Tudom ez moat nem jön ide. Nekem az egyiket még anno 4 évesen, a másikat 3 és fél évesen vették fel az oviba. Pest megyei városban, Budapest mellett közvetlen. Saját vállalkozásban dolgoztam a párommal, hoába vittem nekik az igazolást, nem hatotta meg őket. Sajnálom, csapjál az asztalra.
2021. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Így van, nekem is ez a véleményem. Bár mi nem vettunk fel semmit és csak egy gyerekunk van, de sajnos még őt sem tudjuk rendezni ha nem veszik fel sehova. Egy nagyon jó állást kaptam, 8-4ig, tehát egyedül is tudom majd rendezni a gyereket. Az albérlet is megvan már, nyáron költözünk. Minden szuper lenne és új életet kezdhetnénk csak mi ketten, erre pont az nem jön össze amire azt hittem a legegyszerübb lesz :(

Köszönöm szépen, mindenképp, nem hagyom annyiban a dolgot!

2021. márc. 26. 21:23
 7/30 babyboom567 ***** válasza:
100%

Megértem a helyzetedet, de szerintem teljesen esélytelen dolog most, ovizárás alatt,hogy felvegyék a gyereket.Egy 2,5 éves pelenkás gyereket,év közben,vírushelyzet nélkül sem vett volna fel nálunk kb egyik ovi sem.

A kérdésre válaszolva, igen megtehetik.

Azért járj végig mindent, családsegítő,jegyző,bármi.Akkor legalább tudod, hogy te mindent megtettél.


Azért szorítok.

2021. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%

Az a szomorú igazság, hogy oviba nem kötelesek felvenni, mivel nem óvodaköteles. Ez a fő gond, nem a szobatisztaság. Azt a gyereket nem utasíthatják el szobatisztaságra hivatkozva, aki augusztus 31-ig betölti a 3 évet, de őt is csak az ezt követő nevelési évre (tehát szept. 1-től) kell felvenni, nem év közben.

Évközbeni felvétel a legtöbb oviban csak költözés miatt van.

2,5 évtől csak a lehetősége van az ovinak (! nem a szülőnek), hogy felvegye a gyereket, amennyiben van hely.

2021. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm :( és a böli a városban? Komolyan 1 gyereknek nem tudnak helyet szorítani ilyen helyzetben?
2021. márc. 26. 21:56
 10/30 anonim ***** válasza:
10%
3-aska, én meg téged utállak. Tudod ki okoskodott, egyszerűen csak kérdeztem. Ráadásul választ is kaptam rá, de neked azért közbe kellett pofázni.
2021. márc. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!