Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerettetek óvodába járni?...

Szerettetek óvodába járni? Miért? Miért nem?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 8. 02:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Utáltam, főleg a délutáni alvást, meg nagyon válogatós is voltam, és kb. semmit sem akartam megenni. Meg a gyerekek a csoportban sem igazán passzoltak, nem volt barátom. Iskolába szerettem járni az elejétől fogva.
2021. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem.

Otthon sokkal jobban szerettem lenni, szebb és jobb volt a környezet, a saját játékaimat akartam. 4 évesen úgy mentem óvodába, hogy folyékonyan olvastam, tudtam írni és ismertem az órát. Ezzel szemben valakit még akkor tanítottak mellettem villával enni ebéd közben...

Egyáltalán nem kötöttek le a feladatok, utáltam a délutáni alvásidőt, mert 2 éves koromtól fogva nem aludtam otthon sem délután, nem még úgy, hogy ott volt rajtam kívül 20-25 gyerek és vagy sírt 3-4, vagy horkolt, vagy az orrát szívta. Nem csinálhattam semmit, pedig nem zajongani akartam, hanem olvasni, mesekönyvet nézegetni, de azt sem lehetett.

A másik, hogy válogatós vagyok a mai napig, nem eszem meg, aminek nem jó az illata, vagy külsőre nem tetszik. Sok alapanyagot se szeretek. De nem vagyok nagyétkű, simán elvoltam délutánig a reggelimmel is. Mégis mindig erőltették az óvónők, hogy egyek meg mindent és hiába mondtam, hogy nem, volt, hogy nem engedtek felállni addig az asztaltól, ezért kiküldtek egész délutánra a csoportból. Még az elején kétszer belém is tömték a tökfőzeléket, meg a "finomfőzeléket", de mind a kettőnek az lett az eredménye, hogy miután az óvónő elégedett arccal közölte, hogy "na látod, csak meglehetett ezt enni", visszahánytam az egészet az asztalra. Utána már ilyennel nem próbálkoztak szerencsére.


Egyszerűen azt éreztem, hogy nem vagyok oda való, nem az én társaságom a csoport.

Általánosban és középiskolában már nem volt ilyen problémám.

2021. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem járni oviba. Anyukám tanárként dolgozott, így viszonylag korán, 3-fél 4 között jött értem, én mindig könyörögtem, hogy maradhassak még, mert a barátaim még ott voltak. :) A délutáni alvást utáltam, soha nem tudtam elaludni. Illetve volt egy ovónéni, aki nagyon szigorú volt, őt nem szerettem. De összességében jó emlékeim vannak az oviról. :)
2021. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én utáltam őszintén szólva de Elvoltam becsületesen azért. Utána nagyim nyugdíjas lett és mindig elhozott délben Nah az már tetszett 🙂 abban az évben már nagycsoportos voltam így kötelező volt az ovi...
2021. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden reggel sírtam és hisztiztem hogy nem akarok oviba menni, majd minden hazajövetelkor sírtam, hogy nem akarok eljönni :D

Mai fejjel imádnék ovis lenni, a mi ovinkban olyan klassz programokat találnak ki az óvónénik, kreatívak, viccesek :)

2021. ápr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
Utáltam. Az egyik óvónő egy idegbeteg hülye pits@ volt, aki vert is minket.
2021. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Utáltam. Annál rosszabb már csak az iskola vagy a templomba járás volt.
2021. ápr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem sok barátom volt és az óvópedagógusok mindig piszkáltak amiért nem aludtam.

Ezekből kifolyólag utáltam, de fura mert most óvodapedagógusnak tanulok:D

2021. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szerettem az óvodát. Mindenki jófej és kedves volt akkoriban. Az óvodai ballagásom után (2010) végleg bezárt sajnos, pedig jó hely volt. Aludni nem tudtam, de egyszer-kétszer mélyen elaludtam és felébresztettek amikor vége volt az alvásidőnek. A volt csoporttársaim közül néhány most is a haverom óvoda óta. Az iskolát nem szerettem annyira. Senkit nem bántottak az óvodapedagógusok, az alvást TV segítette elő, és jó mesefilmek lettek VHS kazettákról és DVD-kről elindítva. Néha volt hogy kimentünk a szabadba (Az óvoda udvarán kívülre) és levegőztünk. Sok jó emlékem van az oviból melyek örökké megmaradnak. Verstanulás is volt rendesen. Délután amikor anya értem jött, nem akartam hazamenni
nov. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!