Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért a GYES-en lévő szülő...

Miért a GYES-en lévő szülő hozza elsőként óvodába a gyermekét?

Figyelt kérdés
Kérdezhetném úgy is, hogy a jelenlegi helyzetben miért nem úgy gondolkodnak az otthon ülő emberek, hogy az vigye óvodába a gyereket, akinek munkába kell mennie és nem tudja máshogy megoldani a felügyeletet?

2021. ápr. 19. 11:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk a gyerek társaságra vágyik, a szülők már be vannak oltva vagy átestek a víruson, esetleg a gyerek is, akkor miért ne hozza? De persze olyanok is vannak, akik kamunak tartják az egyészet, vagy nem olyan fontosnak stb. Ez is lehet az ok.
2021. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

Én pl itthon vagyok, jelenleg munkanélküliként.

Mégis alig vártam, hogy nyisson az ovi.

A lányom középsős, 5 éves. Ment oviba.


Az okok:


Egyrészt decemberben átestünk a víruson. Nekem egészségkárosodásom maradt vissza, muszáj pihennem.


Másrészt emellett meg munka után kell járkálnom,hogyha jobban leszek, tudjak dolgozni.


A férjem másik városban dolgozik, szóval teljesen rám marad a gyerek. Így legalább pihenhetek valamennyit.

Persze így is mosok főzök takarítok bevásárolok orvoshoz járkálok, de csak könnyebb így.

2021. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Miért ne vigyék?

Én terhesen "ülök" itthon. 27hetes vagyok. De a fiam olyan szinten imádott menni és alig várta hogy újra mehessen. Folyton a barátjaihoz akart menni. Kiscsoportos, idén kezdte. Én hamarosan kapom az oltást párom is.

Alig 60an járnak a 3 csoportba és most azt mondta az óvónő hogy 30-40 gyerek ha megy. Sajnálom szegényt én sem vagyok nagy társaság éppen és heti szinten járok valamilyen vizsgálatra egyéb okok miatt. A séta is nehezen megy.

2021. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Én dolgozom, nagyon nehezen tudtam összeegyeztetni, azt is csak azért, mert a párommal közös vállalkozásban dolgozunk és meg tudtuk oldani. Viszont komolyan nem értem, hogy miért kéne zavarnia, hogy aki nem, az is viszi? Lehet a gyerekei már meg vannak zakkanva, áteshettek már a víruson, kisebb gyerek problémás, millió oka lehet. Miért kell már ezért is támadni másokat.
2021. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez most nem felügyelet, megnyitottak az óvodák.

Ha nincs krónikus beteg a családban, vagy épp már mindenki be van oltva, akkor miért ne vinné?


Miért fáj ez neked?

2021. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
A kérdezö általánosít, pedíg, hát a világon minden ember más, nincsen két egyforma. Mindenkinek meg is van az oka rá, hogy miért viszi, vagy nem viszi ide, vagy oda a gyerköcét.
2021. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Engem se azért vittek oviba, mert nem lett volna aki vigyázzon rám, hanem azért hogy ne otthon üljek egyedül a 4 fal között. Ha szeressek mamámmal boltba, játszótérre vagy a mamám testvéreihez/barátnőihez menni, akkor nem erőltették volna a "társasági életemet". Mondjuk az oviban is szinte ugyanazt csináltam, mint otthon, csak volt a közelemben pár gyerek is...
2021. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%

Muhaha,azért csak kibújik itt a szög a zsákból..."pihennem kell", "munkát keresek" "unatkozik"...



EZ vészhelyzet.

Nem kötelező vinni.Semmi extrát nem csinálnak most az oviban.

Max. rettegnek az ott dolgozók,hogy ne nyeljenek be semmit.


Viszont, ha lesz valami probléma a családban a covid miatt, ne az ovit és a többi gyereket okoljátok..!

2021. ápr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%

Én gyeden vagyok, szívesen itthon tartanám, de kötelező.

Ezt a hetet én leigazolom, de jövő héten muszáj mennie.

A férjem, a nagyszülők is hajtják, hogy oviban a helye, ott fejlődik, barátkozik... aztán egy hét után úgyis elkap valami -jobb esetben csak- taknyot, amit a kicsi, én, végül a férjem is benyelünk. Nagyszerű lesz.


Egyébként az ovis fb csoportban ahol jelezni kellett valóban a kistesós anyák jelentkeztek elsőként.. 😐

2021. ápr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
én nem viszem.
2021. ápr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!