Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért a GYES-en lévő szülő...

Miért a GYES-en lévő szülő hozza elsőként óvodába a gyermekét?

Figyelt kérdés
Kérdezhetném úgy is, hogy a jelenlegi helyzetben miért nem úgy gondolkodnak az otthon ülő emberek, hogy az vigye óvodába a gyereket, akinek munkába kell mennie és nem tudja máshogy megoldani a felügyeletet?

2021. ápr. 19. 11:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%
Mert lusták.
2021. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Elsőnek?

A szülők 80-90%-a viszi, köztük a 20-30%-nyi gyeses kismama arányos része is.

Esetleg mondjuk azért, mert a gyereknek hiányoznak a pajtásai.

Nálunk nincs gyes, de mind az óvodás, mint az elsős iskolás gyerekem örömmel várta, hogy újra mehessen, mert hiányoztak nekik a társaik.

2021. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%

Nem kötelező vinni óvodába!Az óvodavezető tud adni igazolást.


Egyébként mindig megfigyelhető,hogy a GYESesek,meg az anyaságisak nyomítják be elsőként a gyereküket.

2021. ápr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

Enyém is szeretne menni. Szeretne forgalomban biciklizni, vagy a tűzhelyen a forró kaját kavargatni is, de én még azt sem érzem biztonságosnak. Nem vitatom el az óvoda hasznát és a gyerek szocializációs igényeit, de ez most egy vészhelyzet, ahol a kispajtásokkal gyurmázásnál az egészségünk előrébb való.


De mindenkinek más a kockázatvállalási hajlandósága, illetve másként értékeli magát a kockázatot is. Tőlem viheti más, remélve, hogy nem szed össze valamit az ovistól majd az újszülött kistesó, engem ez nem érint. Nem kötelező az ikeában sem korzózni, vagy vendéglátóhely teraszán sörözni sem, de nyilván ott is lesznek emberek, akik mennek majd...

2021. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
Gyesen vagyok, de nem viszem oviba, elővigyázatosságból. Pedig már mindenki unja itthon, elhiheted. Ma délelőtt az ovodai fb csoportban közölte az óvónő hogy 3 gyereket küldött haza reggel mert hasmenésük volt. Mindenki vonja le a konklúziót....
2021. ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%

Tuti boldog-boldogtalan vinni fogja, a szomszéddal összefutottam délelőtt, mondta nagy mérgesen, hogy haza kellett hoznia a gyereket mert hányt. A másik szomszéd épp oktatta, hogy ilyenkor azt kell mondani nem ér rá, majd ebéd után tud csak menni.

Gratulálok b+...

Szerencsétlen gyerek meg a többi is...

2021. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%

Hogy lehet ilyen "értelmes",hogy betegen beviszi??


Mondjuk ez nem meglepő,idáig is így volt,hogy teljesen hülyének néznek bennünket.


"Sokat evett tegnap este azért ment a hasa/hányt/ ....otthon még semmi baja sem volt.../


Aha...

2021. ápr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%

Gyeden vagyok az 1 évessel. Azért én vittem oviba mert az apja dolgozik.

Azért ment mert nagycsoportos és jár fejlesztésre-logopédia,tsmt-torna

2021. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
73%
Ja mert aki gyesen van az nem csinal semmit. Mi kozod hozza? Kinyitott az ovoda. Ha akarom viszem. Ha nem csinalok semmit otthon, neked akkor sincs semmi kozod hozza. A gyerek ovis koru, az ovi nyitva, pont. Meddig ne vigyem? 3 evig?
2021. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én nem viszem a nagyot, 5 éves, évvesztes. Itthon vagyok a 2 évessel és úgy vagyunk vele, ha 1 elfér itthon akkor kettő is. Pláne hogy itthon vagyok. A csoportba (kb.17 fő) már csak az enyém nem fog menni, a többi gyereket viszik de nem érdekel. Itthon csinálunk feladatokat, verset tanulunk stb. és küldjük az óvónőnek.
2021. ápr. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!