Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekem apja 8 hónapja nem...

Gyermekem apja 8 hónapja nem látta a kicsit,nem fizet gyerektartást. Most mégis azt találta ki hogy ő elvinné a kicsit egy napra,nélkülem. Van joga hozzá?

Figyelt kérdés
Nem engedem meg hogy elvigye,de érdekelne mások véleménye is
2021. ápr. 9. 21:14
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom perre még nem vittétek az ügyet szóval így akkor viheti amikor akarja ,mert kinek fogsz panaszkodni,hogy elvitte? Ha jogi útra viszed, nyilván nem viheti
2021. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

2 hetes korában hagyott el minket

Most jut eszébe hogy van egy gyereke ?

Nem értem miért kellene Oda adnom,ha akarja vigye perre az ügyet,majd ott megmondják hogy mikor viheti

És tudtommal 3 éves koráig nem viheti el nélkülem

2021. ápr. 9. 21:24
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok. Nem igazán ismerem ezeket a dolgokat de engem még terhesen hagyott el és kb 1 éves korában kezdte el érdekelni. Azt mondták sokan,hogy örüljek,hogy nincs a nevén,máskülönben elvihetné. Persze nem adnám én sem aztán perelhet.. úgyis neked lenne nyert ügyed
2021. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy adnám oda, menjen nyugodtan pereskedni, az olyan gyorsan szokott menni, hogy kb. nagykorú lesz mire döntést hoznak.
2021. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Nekem a nevén van. De akkor sem engedem hogy elvigye,eddig nem érdekelte hogy gondolja h a kicsi el lesz vele. Nem is ismeri
2021. ápr. 9. 21:32
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem engedném.
2021. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Szívem szerint azt sem engedném hogy lássa. De ha látni akarja jöhet.el semmiképp nem viheti
2021. ápr. 9. 21:43
 8/50 anonim ***** válasza:
75%
Kezdd intézni minél hamarabb az ügyvédet és a láthatást plusz felügyeleti jogot, mert jelen állás szerint ha rendőrt hív és nincs papír, ami szabályozza a láthatását, mivel közös a felügyeleti jog, jogilag ugyanannyi joga van elvinni meg bármit tenni vele mint neked, függetlenül attól, hogy mikor látta utoljára. Nem igazságos és teljesen igazad van, ne is add oda neki, de jelenleg minden joga megvan hozza, hogy elvigye. Mondjuk azt nem értem nyolc hónapig miért nem intézted a fent említett dolgokat, de ez már más kérdés.
2021. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
90%
Sajna joga van hozzá. Kezdjétek el elintézni ezt bíróságon, gyerektartás, felügyeleti jog, stb. Sajnos ez a dolog nem merül ki annyiban, mint amit a hatos válaszoló ír, hogy "biztos nem engedném". Én se engedném, de joga meg van hozzá apukának, amíg el nem intézitek ezt jogi úton. Ugyanez vonatkozik a gyt-re is.
2021. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell elengedned. Indítson pert, de 3 éves korig akkor se szokták megítélni, hogy elvihesse. Nálad láthatja.
2021. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!