Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Meddig fog sírni?

Meddig fog sírni?

Figyelt kérdés
2 hete járunk oviba. Fokozatosan egyre többet, eleinte ott voltam vele 1 órát, aztán mégtöbbet. Pár nap után kimentem fél órára. Akkor sírt persze. Azóta már ebédig ott hagyom, reggel csak beadom, én nem megyek be már egyáltalán. Minden reggel sír, ha ott hagyom. Az óvónők szerint ez normális, es utana elvan. De akkor is fáj ezt látni, hogy minden reggel sír hogy Anya, mikor ott kell hagynom. Megfogja szokni azért előbb-utóbb? Mindig morcosan megyünk be, de mikor megyek érte már vidám. Nektek hány napig, hétig sírt, mikor ott hagytátok?
2021. máj. 11. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Ez a sírás neked, mint az anyukájának szól. Amint nem lát téged, nagyon hamar abbahagyja. Persze kell idő, van akinél pár nap, másoknál több hét.

Az én fiam bölcsibe jár. A beszoktatás alatt egy hangja sem volt, berohant, otthagyott az ajtóban, én meg eljöttem. Amikor már rendesen jártunk, korán, akkor sírt. Közben beteg is volt párszor, azok után mindig nehezebb volt az első pár nap. Most volt egy háromhetes leállás, mert koronavírusosak lettek a gondozónők, és amikor újraindult a bölcsi, akkor két nap is úgy indultunk el, hogy azt mondta, ő sírni fog, ha odaérünk. Otthon szépen elkészültünk, elmentünk, és amikor odaértünk, sírt egyet. 2 perc alatt abbahagyta, csak kellett a műsor.

Az nagyon fontos, hogy ne lássa rajtad, hogy neked is nehéz, mert akkor nehezebben szokja meg. Én nem hazudok neki, hogy az milyen egy csudaszuper jó hely, mert lehet, hogy ő nem így érzi. De mindig elmondom neki, hogy mi is megyünk dolgozni, ő is megy a bölcsibe. Mindig biztosítom, hogy délután, uzsonna után megyek érte. Annyit mondok neki, hogy érezze jól magát, játszon sokat, de nem búcsúzkodunk fél óráig.

Kitartás!

2021. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Az enyém végigsírta a 4 évet (most az iskolával van így), de ez valóban csak a szülőnek szól
2021. máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Miert ? Mi baja lesz ha sír? Úgy is abba hangyja, ezért van ilyen sok elkényeztetett kölyök mert ahogy sírnak anyuci rohan hogy az legyen amit a gyerek akar.
2021. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Beszélgess vele erről otthon. Számára ijesztő ez a helyzet. Számos mesekönyv van már ami segít a "beszoktatásban". Beszélgessetek arról milyen jó lesz az óvodában ott a sok gyerek (barátok) egész nap játszotok. Hozzá fog szokni de lehet segíteni ezt a folyamatot.
2021. máj. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Segíthet az oldásban az otthoni játék a bölcsiről / oviról. Pl bábozás. Úgy, hogy ő is bábozhat, meg te is. Eljátszhatjátok az óvónénit, dajkát, gyerekeket. Ne azt hangsúlyozd neki, mitől fél a gyermeked, hanem hogy te mindig mellette állsz, mész érte ovi után, és ha valamitől fél, vagy rossz volt neki, elmondhatja neked.


Az otthoni játék során hangsúlyozd neki azt, ami jó lehet. Milyen jót lehet ott játszani, az óvónéni szereti őt, stb.


Aztán ha mégis panaszkodna valamelyik felnőttre, az egy másik történet, akkor járj utána, mi lehet az oka, és próbáld megoldani. Onnantól tereld a figyelmét más felnőttekre, pl a többi dajkára, óvónénire.

2021. máj. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!