Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviváltás megfogja viselni?

Oviváltás megfogja viselni?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2.5 éves múlt, nemrég kezdte az ovit. 2 hétig volt sírás, azóta viszont nagyon megszerette.

Az ovónők is nagyon rendesek.

Viszont elköltözünk.

Az ottani ovi átveszi, ha mar ott lesz a címünk.

Nagyon félek, hogy mennyire fog alkalmazkodni az új ovonenihez, dadushoz, gyerekekhez. Itt tenyleg nagyon szeret lenni. Összesen 3 hónapot fog még ebbe az oviba jarni. Beszoktatni se fogom tudni az új helyre nagyon, mert nem lesz már annyi szabim. A költözes is biztos megviseli (válunk is)

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tehetnék, hogy könnyen menjen az új ovi is?


2021. máj. 27. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Nem tartunk még ovinál, de mikor én voltam ovis 27 éve, beszoktatás se volt. Anyu elvitt reggel, otthagyott és kész. Szerintem ebből ne csinálj ilyen nagy ügyet.
2021. máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha érzi rajtad hogy baj van és hogy te félsz akkor ő is fog félni és sírni.

Igaz hogy ő még kicsi, de próbáld neki elmagyarázni hogy el kell költözni.

Lehet kérni az oviban egy kisebb búcsú partit hogy el búcsúzon a gyerekektől

2021. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Készítsd fel, hogy mivel máshol fogtok lakni, ezért másik óvodában, másik óvónénik lesznek, és hogy miklyen jó lesz.

Esetleg már most is elviheted, hogy megismerje őket, tudja, hogy majd hova megy, kikhez megy.

Ne aggodalmaskodj, mert átragad a gyerekre.

A gyerekek sokkal alkalmazkodóképesebbek, mint gondolnád.

Még nincsenek előítéleteik, a változások kíváncsivá teszik őket, az egészséges kíváncsiságuk átsegíti őket.

https://www.youtube.com/watch?v=6W53Hp65zXY

2021. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!