Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodásoknak is egész...

Az óvodásoknak is egész nyáron szünet van?

Figyelt kérdés
2021. jún. 20. 10:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
ha jól tudom, hivatalosan 5 hét a zárás, amikor ügyeletet kell biztosítani másik oviban. A tanév végétől szept. 1-ig pedig nyári működés van ősszevont csoportokkal.
2021. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk 2 hét van amikor nincs a saját ovija (összevont csoporttal) de abban a 2 hétben van ügyelet egy másik oviban
2021. jún. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
33%
Nincs szünet, csak július végétől. Sajnos egyes szülőknek sok volt hogy a gyerek az idén többet volt otthon, ez most meglátszik a nyári ovi létszámán is. Nem, ők nem dolgozó szülők.
2021. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%

Esetleg egyes gyerekeknek kevés volt az idő a barátaikkal, nem?


Nálunk már májusban szóltak, hogy lehetőleg ne vigyük a gyereket, így volt ez az elmúlt két évben is. Szegény alig volt a barátaival, illetve kimaradt egy csomó fejlesztés is neki, eddig is csak napi 4 órát járt, most is ennyire viszem(mint nem dolgozó szülő). Hivatalosan csak július 12től zár az ovi augusztus 24ig, július 12ig viszem, had játsszon a barátaival, mert szeptembertől már suli. Tök jó, mert jön pár gyerek másik oviból, izgatottan várjuk, hogy lesz e osztálytárs a többi ovi gyerekei közül, jó lenne párat előre megismerni közülük.


Előző két hétben nem volt betegség miatt, de amúgy vittem volna arra a napi 4 órára!, miután EGÉSZ ÉVBEN ha 40x4órát volt nélkülem, rohadt sokat mondok! Egy egészségesen kötődő óvodás korú gyereknek szüksége van szülő nélkül töltött heti jópár órára, pláne ovinál, ami a közösségbe való beilleszkedési képesség miatt van létrehozva!


A 3as komment nagyon visszataszító, mellesleg ki a fene tud dolgozni úgy, hogy tüsszentés vagy orrfolyás, esetleg köhögés esetén 10 napig kellett a gyerekkel betegszabin lenni nehogy covid legyen? Mert szerintem az, akinek más neveli a gyerekét, nem a szülei! Járt kemény 20 napot ősszel-télen, meg kemény 20 napot tavasszal-nyáron! Napi 4 órában! Egészségtelen ennyit szülővel lenni egy 6 évesnek!

2021. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
A mi ovinkban 4 hét szünet volt, július utolsó és augusztus első három hete, de ebben az időszakban is lehetett volna más oviba menni.
2021. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%
Úgy bírom, hogy minden kérdésnél előkerül egy hisztérika, aki szerint gyerek mellett nem lehet elmenni dolgozni. Hát, elég sokan megoldjuk és igenis ne vigye a nem dolgozó szülő a gyerekét ügyeletbe, meg összevont csoportba. A szórakoztatást oldja meg, az óvoda nem arra való. Fejlesztés sincs ügyeletben.
2021. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem kell veszekedni! Nyugodjatok le.
2021. jún. 20. 12:01
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
A miénkben 3 hét takarítási szünet van csak
2021. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%

Bocsi, de miért zavar h más viszi a gyerekét ügyeletbe?

Engem pont nem érdelel!

Mikor lehetett menni, vittem a lányomat oviba, pedig itthon vok a kicsikkel. De ahogy írták már előttem, a gyerek igényelte már a kortársaival való játszást.

Most összevont csoportba nem viszem, de csak mert ő azt nem szereti (nehezen szokja meg h más óvónénivel vannak stb)

Ettől még nem akadok ki azokon akik beviszik.

Téged ez miért frusztrál?

2021. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Biztos óvónő :D
2021. jún. 20. 12:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!