Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lehet az oka annak,ha egy...

Mi lehet az oka annak,ha egy normális családi háttérrel rendelkező kisgyerek bekerül az óvodába és nem mer senkihez se szólni?

Figyelt kérdés
Miért ennyire érzékeny,mitől ilyen félős? Még csak fel se mer nézni, a szeme folyamatosan a földön van. Hogy tudna megnyílni? Milyen ember lehet később belőle,olyan értelemben,hogy ez egy elég erős jellemvonása.

2021. jún. 26. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Fejlesztésre szorul. Van ilyen. Főleg a mostani covid generációnál elég gyakori. Nem járt közösségbe nem szocializálódott és ennek ez az eredménye.
2021. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Autista.
2021. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Az én fiamnál is ez van. Viszont óvodán kívűl egy kis gengszter. Balatonon vagyunk, az egész atrandon az ő hangját hallani, mesél boldog, boldogtalannak. Az oviban most kezdett megnyílni, járunk fejlesztésre. Ég és föld az otthoni és az óvodai viselkedése.
2021. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Élete felét a "maradj otthon", "ne találkozz senkivel" jelmondatok között töltötte, én azon csodálkozom, hogy van ma normális hároméves.
2021. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Az én háromévesem hiába töltötte az eddigi fél életét karanténban, mégis egy borzasztóan barátkozós, igazi társasági lény aki mindenkit imád, mindenkivel szeretne kapcsolatot teremteni. Ez egyszerűen alkati kérdés, vannak gyerekek akik zárkozottabbak, nehezen oldódnak, egyszerűen sok nekik a rengeteg gyerek, új impluzus amikor eddig csak anya meg apa volt. Aztán majd ha megnyugszanak az új környezetben és barátokat szereznek akkor lehet csak látni a valódi kis személyiségüket. Időt kell adni nekik, erőltetni, mélyvízbe bedobni nem szabad mert csak még jobban fog szorongani.
2021. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem covid nélkül is ilyen volt 3 évesen. Most lesz 6 és pont a covid alatti maradj otthon alatt kezdett kinyílni. Most már barátkozik bátran.
2021. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Derjaderja ***** válasza:
100%

Lassan oldódó típus. Normál variánsnak számító személyiségjegy. Ahogy az aktív, extrovertált, százfelé figyelő gyerek is.

Nyilván érdemes odafigyelni az ilyen gyerekre, segíteni, hogy ne származzon hátránya belőle.

2021. jún. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem kislánya nagyszájú, állandóan pörög oviban meg visszahúzódó, keveset beszél

Ennek ellenére amúgy vannak barátai, a szomszéd kislánnyal állandóan együtt játszanának

2021. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mer vagy nem akar?

Csak mert én felnőttként is inkább magamban szeretek lenni. Vagy valahol ott a háttérben ha nagy tarsaságban vagyok. Van pár barátom, s kész, nem haverkodok össze minden emberrel akivel találkozok.

2021. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!