Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csővázas óvodás kiságyra...

Csővázas óvodás kiságyra milyen lepedőt varrjak?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdi az ovit a kisfiam, és megdöbbenve szemléltem, hogy ugyanazok a csővázas ágyak vannak még mindig, mint amin röpke 25 éve még én is aludtam.

Keresgéltem a googleban, hogy milyen lepedőt használnak ezen, de mintha nem is létezett volna sosem, semmi infó. Ahogy nézem, a gumis sarkút nem lehet a lábakra ráhúzni. Ha patentosra csinálom, valószínű nem fognak avval bíbelődni a dadusok.... Azt mondták, hogy csak egy nagyobb törölközőt raknak rá mások. Igaz, összecsúszik, de régóta "bevált". Igen, beválik, össze csúszik, de a gyereknek jó úgy... :(


Köszi, ha segítesz.


2021. júl. 14. 08:58
A kérdező szavazást indított:
Vannak még ilyen ágyak?!!!?
Nálunk is ilyenek vannak, simán egy kistakarót, törölközöt küldök lepedőnek.
Nalunk is ilyen van. Varrattam hozzá lepedőt, ami nem csúszik le.
6 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem volt ilyenhez szerencsém 35 éve, de egy körben gumis lepedő nem lenne jó?
2021. júl. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk anno ilyen ágyak voltak, de mindenki kapott hozzá szivacsot is beletenni, és arra volt húzva huzat. Nem tudom azokat milyen időközönként mosták, de nen rossz megoldás.
2021. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is tudd meg, az óvoda igényli-e a saját lepedőt?. 25 évig dolgoztam egy óvodában, ott a lepedő alja 3 gumival volt összefogva. Amikor cserélve volt, az ágy összecsukva és rá lehetett húzni a vásznat és a lepedőt is.
2021. júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
nálunk kötős lepedőt kérnek rá az oviban, azaz vagy az alján, vagy a lábaknál megkötik, és nem mozog.
2021. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb lepedőt kértek, azt úgy teszik, hogy lelógjon. Úgy nem csúszik össze.

Fiam ovijában is ilyen ágyak vannak, nekem jobban tetszik, hogy magasabb nem a padlón vannak.

2021. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 flora08 ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok. A mi ovinban is ilyen ágyak vannak. Többféle lehetőség van: a gumis (szélű) lepedő is megmarad rajta, de olyat is hoztak, amin nincs körben gumi, hanem csak gumis pántok, amiken átbújtatja a dajka néni az ágy lábát (bocsi, ezt nehezen tudom körülírni 😔). A gyerekek többségének viszont normál méretű takarót hoznak (felnőtt, egyszemélyes), azt terítjük az ágyra, a gyerek ráfekszik, a többi részével meg betakarjuk. Gyakorlatilag a félbehajtott takaróban alszanak (mint egy hálózsákban). Így van alattuk egy kényelmes réteg, és nincs kint a derekuk. Nálunk az évek alatt ez vált be a legjobban. Arra kell figyelni, hogy ne legyen túl vastag a paplan, mert akkor nem lehet összecsukni az ágyat. Bár nem tudom, a ti ovitokban hogyan tárolják az ágyakat és az ágyneműt, de általában egyben szokták elpakolni. Boldog ovikezdést kívánok! :)
2021. júl. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es lehetőség: Kiságyra való gumis lepedőt kértek. Tökéletesen működik. Nem a lábra kell húzni, hanem az ágy szélére. Összecsukva se csúszik le róla.
2021. júl. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Ezt fektetőnek hívják, lehet venni is. De általában az ovi biztosítja, mint pl nálunk.


Utána tudsz nézni fektető néven.

2021. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám annak idején a lepedő 4 sarkába 2-2 kötőt varrt, amivel hozzá lehetett kötni az ágy lábához.
2021. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyen ágyon altatják még őket, de tényleg kérdezz rá, kell-e egyáltalán. Nálunk az óvoda ad jellel ellátott lepedőt, mosni hazaadják a többivel.
2021. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!