Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Igaz hogy ha a gyerek sokat...

Igaz hogy ha a gyerek sokat van oviba gyámhatóságnak jelenteni kellene?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésnél írta egy pedagógus, hogyha a gyerek napi 10 órát van oviban, pl 7-17ig, akkor azt jelenteni kellene a gyámhatóságnak hivatalosan, csak nem szokták.

Ez így van? 34 évesen 2 már iskolás gyerekkel most hallok erről először.


2021. aug. 16. 13:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Ilyet még nem hallottam. Az óvodának van egy nyitvatartási ideje. Addig kell a szülőnek a gyermekért menni. Ha délután 5-ig van óvoda, és nem érnek oda érte, akkor az óvónő elkezd telefonálni, és ha nem er el senkit, akkor szólnak a gyámügynek, akik elviszik a gyermeket, és vigyáznak rá addig, míg elő nem kerül egy rokon. Szerintem ezzel keverte.
2021. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%

Én is hallottam már ilyenről.

Az a család amúgy a gyámhatóság által szemmel volt tartva egyébként is.

Nem tudom , ahol nincs gond a családban , azt is jelentik?

2021. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Egy ideje fejlesztő, de dolgoztam oviban, és tudom mi a helyzet suliban is.


Ha egy gyerek rendszeresen 10 órát van oviban, (pl. 7-17-ig) akkor az már gyermekvédelmi ügy, JELENTENI KELL. Ezért érdemes apával hozni-vinni, aki megteheti, esetleg az viszi be, aki később kezd, az hozza el, aki hamarabb végez.


A gyakorlatban nem jelenti szinte senki, de értem miért van szemöldökráncolás hazamenetelnél. Senki nem örül, ha saját szakállára nem jelenti azt, amit kötelessége lenne.



Ha a gyerekért nem jön időben felnőtt, (ez bébiszitter is lehet, ha a szülő szól előre) akkor igen, a pedagógus vár. Nem a saját óvónő, nem a saját tanító, az ügyeletes.


És nem, nem hagyhat ott a pedagógus egy gyereket se, hogy "Nekem lejárt a munkaidőm, megyek haza!"


(Azért fegyelmi, és kirúgás jár, de nem is jut eszébe senkinek)


Az ügyelet vége előtt 10 perccel a gyerek (sok helyen) már kabátban, cipőben vár, hogy hol vagy már.


És ha nem érsz oda zárásra, felhívnak telefonon.


Nagyon ritka, de előfordul, hogy a két szülő közül mindketten azt hiszik, hogy a másik megy a gyerekért, és bent marad.


Vagy csak simán beszélget a kapu előtt. (Az gyakoribb)


Na, ha zárás után érkezel, feljegyzés készül.


Csak egy papír, amin az áll:


Én, X.Y, Z.F. szülője a mai napon 18:01-re értem be a gyerekemért, zárás után.


Vagy hasonló.


Ezt aláíratják veled, és az oviban/suliban marad.


Ha van belőle 3, akkor szintén gyermekvédelmi ügy, szociális munkás, aki a nyakdra jár, ellenőriz, stb..


Nagyobb iskolás valóban mehet haza egyedül, és nagytesó vihet haza kistesót oviból, de nem a 10 éves.

2021. aug. 16. 13:47
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
Húha én se hallottam még ilyenről, de ha én mondjuk 8 órában dolgozok + oda vissza út stb simán tölthet a gyerek 10 órát az oviban ha nem tudja más elhozni akkor ilyenkor is jelentenék? Én nem hiszem..
2021. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ezt írta.
2021. aug. 16. 13:47
 6/28 A kérdező kommentje:
Hát ezért nem értem én sem. Átlag munkaidő 8 óra plusz utazás meg nyilván nem beesel reggel sem..Ki is jött a 9-10 óra
2021. aug. 16. 13:48
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi most olvasom a 3as kommentet, így már értem.
2021. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
39%
Ezt azért találták ki mert a semmirekellő lusta óvodapedagógusok már megint nem akarnak dolgozni. Folyton kavarnak valamit, csakhogy hazamehessenek kora délután. Az ilyenek minek kapnak fizetést nem tudom. Egyedül itt a baj az egész rendszerben, mindent megtehetnek. Felszólítják a szülőt, hogy ekkor meg akkor vigye haza, meg a munkahelyéről beesett anyukát bsztatják, hogy miért nem viszi el előbb a gyereket. Mivel munkaidejük van, jogilag ezt nem tehetik meg, hát befélemlítik a szülőket. Mire nézik ezek a napot??
2021. aug. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Amúgy igen. Nálunk 18ig volt ovi, 16.10kor már csak az én gyerkeim voltak, én akkor jártam értük és állandóan "ugattak".
2021. aug. 16. 13:52
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis szerintem ha ez tudvalevő, és anyuka jelzi hogy eddig és eddig dolgozik és nem tudja máshogy megoldani, és minden nap így van az más. Lehet, hogy papíron az van amit írsz, de a gyakorlatban nem hiszem hogy minden egyedülálló szülő bébiszitterrel hozatja el a gyerekét. Mert azért biztos bőven vannak akik nem tudják megoldani máshogy.

4 és 7

2021. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!