Megtehetik ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ok nélkül a szülők bejutatthatják-e a gyereküket intézetbe.

A haverom (15/F) nem rég költözött el az apjától, mert már elviselhetetlen lett közöttük a viszony az apa élettársa miatt. Az anyjához ment azzal a feltétellel, hogy az anya leteszi a piát (nem így lett). Összegezve mindkét szülő meg akar 'szabadulni' tőle. A rokonok se nagyon segítő készek, szóval a náluk való elhelyezés sem megoldható.

Lehet az ellen tenni, hogy ne kerüljön a haverom intézetbe?

Jól tanul és jó gyerek, csak rossz környezetbe született.


További megoldásokat is szívesen várok és előre köszönöm a válaszokat.



2018. aug. 23. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ezzel kapcsolatban a haverom igen rossz helyzetben van. Elsőnek neki kéne segítséget kérnie.


Én is így voltam. 15 évesen elköltöztem a barátomhoz. És segítséget kértem hogy ne keljen vissza menjek. És mivel én mentem el mondtam a problémám így szívesebben segítettek mint úgy ha más mongya el.


Én azt mondom mennyen kérjen segítséget.

De igen elvihetik mert ha mind 2 szülő lemond akkor igen.

Szóval minél hamarabb lépjen segítségért.

Sok sikert!! Kitartást neki!! 💪

2018. aug. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Haverod*
2018. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szülő lemondhat a gyereke felügyeleti jogáról hivatalosan (is). Nagyszülők? Nagynéni-nagybácsi(k)?Idősebb testvér v unokatestvér? Rokonságból senki?

Egyébként ha akarsz neki segíteni akkor beszélj erről a szüleiddel,kérdezd meg ők mit javasolnak. Intézet sok esetben rosszabb mint mondjuk 3 év az apjánál.

2018. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolonak igazavan
2018. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!