Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Igaz hogy ha a gyerek sokat...

Igaz hogy ha a gyerek sokat van oviba gyámhatóságnak jelenteni kellene?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésnél írta egy pedagógus, hogyha a gyerek napi 10 órát van oviban, pl 7-17ig, akkor azt jelenteni kellene a gyámhatóságnak hivatalosan, csak nem szokták.

Ez így van? 34 évesen 2 már iskolás gyerekkel most hallok erről először.


2021. aug. 16. 13:24
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%
Igen az más kérdés hogy 4kor már úgy néznek rád mint a vasvillára.
2021. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Ja kitalálták hogy nagymama hordja őket haza...

Igaz nagymama nem akarta őket hordani, ami nem az én saram hogy ilyen, de amúgy is mi közük..

Hála ég hogy már nem ovisok.

Barátnőmnek bölcsis a gyereke, 18ig van bölcsi de 4kor már baxtatják, új helyen dolgozik, 4ig van , nem mer előbb elmenni minden nap..nem tudom hol élnek ezek..

2021. aug. 16. 13:59
 13/28 anonim ***** válasza:
89%
Nalunk nincs senki se nagymama se jóskapista. Csak a férjem meg én. Még nem ovis a lányom de velem merjenek ilyet csinálni megeszem őket reggelire.
2021. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%

A gyerek nem lehet többet az óvodában mint az óvoda nyitvatartási ideje. Előbb ugye nem érkezhet, mivel az óvoda zárva van, nem tud bemenni. Később sem távozhat, mint a zárás. Az óvónőknek megvan a munkaideje, akkor sem mehetnek haza előbb ha nincs már gyerek. Akkor a csoportszobát rendezik, adminisztrálnak. És mindig van egy ügyeletes óvónő, akihez 17 óra után átviszik a többi csoportból a még ottmaradt néhány gyereket, és ő van velük zárásig. Ha marad még gyerek akit zárásig sem vittek el, akkor őt átviszik a területileg illetékes gyermekvédelmi intézménybe.

És nem, nem kell jelenteni az ilyesmit. Aki szerint igen, az írja már ide a törvényszámot ahol ez szerinte le van írva!

Több mint 30 éve vagyok óvodapedagógus, azért hallottam volna róla ha lenne ilyen kötelezettség.

2021. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%
Anno ovis szülőin az óvonő azt mondta, hogy 10 óránál többet nem lehet az intézményben a gyerek, de azt nem, hogy azt a 10 órát jelentenék valahol.
2021. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
82%
Igen én is úgy tanultam, hogy jelenteni kéne, de egyedülálló anya dolgozik 8 órában. Ahol mi lakunk onnan bejutni pestre reggel van, hogy 2 óra (a 30 perces út) és már 10 óra, és még nem is indult vissza.
2021. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg 10 óránál többet nem lehet az oviban a gyerek. Ha több, mint 10 óra az ovi nyitvatartási ideje, akkor nem lehetne nyitástól zárásig. A mi ovink 7-től 17-ig volt nyitva, így ez senkit nem érintett.
2021. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%

Tehát senki se dolgozik főállásban akinek ovisa van? Mert nem csak gyári munkások vannak több műszakkal.

Én is és a férjem is 8-16.30 dolgozunk mert ugye az ebédszünetet is le kell szinte mindenhol. Agglomerációban élünk oda vissza 1.5 óra utazás per nap meg kocsival vonattal is összejön csont nélkül. Most bölcsisem van, 7-15.50ig van bölcsiben úgy, hogy részmunkaidős vagyok. Ha teljesben mennék 7-17.20ig ott lenne a gyerek. Akkor még évekig nem dolgozhatok teljes állásban?

2021. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%
Volt ilyen, a közoktatási törvény 24. paragrafus 4. bekezdése, de már kikerült a törvényből.
2021. aug. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
91%

18.

Én ezért dolgozom a párommal közös vállalkzásban, nem a szakmámban, mert nincs segítségünk és így tudjuk megoldani az elhozatalokat, szüneteket stb. Vagy segítség nagymama, bébiszitter vagy részmunkaidő, sajnos nem egyszerű.

2021. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!