Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Meddig fogja ezt csinálni?

Meddig fogja ezt csinálni?

Figyelt kérdés
A lányom most kezdte az óvodát. Négy napig volt beszoktatás, 2 órán keresztül bent lehetett lenni velük, nem volt semmi probléma, már az első napon feltalálta magát, ügyesen játszott, mintha ott sem lennék. Tegnap kezdte rendesen, már ott is aludt. Akkor sem volt gond, szereti az óvodát. Viszont a reggeli ébredések katasztrófák. Reggelente nem akar felébredni, hisztizik, egyedül képtelenség felöltöztetni. Utána már megnyugszik, az óvodában is csak úgy szalad be a terembe. Ezt a reggeli hisztit vajon meddig fogja csinálni? Gondolom, kell idő neki, mire megszokja a korán kelést. Esetleg tudnánk vhogy segíteni neki, hogy ne viselje ilyen nehezen?

2021. szept. 2. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg fáradt reggel, akkor előbb fektesd le.


Nálunk is ellenkezett, elég sokáig bölcsi és ovi első évében ment ez hol otthon, hol az utcán, hol az épület előtt.


Nem minden nap, kb heti 24x. Vagy egyáltalán nem. Változó volt, sokmindentol függött. Melyik óvónő volt délelőtt. sokszor volt beteg, és két betegség között vagy hisztis volt vagy nem. A következő betegség után váltott. Vagy covid után pl nem akart menni. Ilyenek.


Szerintem ez az átlagnál egy két hónap alatt teljesen megszunik, addig legyél türelmes

2021. szept. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Heti 2-4*
2021. szept. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mai napig hisztis vagyok reggel 29 évesen, csak már megérett bennem a kötelességtudat, ami a te három évesedből még egy ideig hiányozni fog.

Reggel úgy keltsd fel, hogy ne kelljen kapkodni, rohanni, este pedig fektesd le időben. És szoktasd az egyedül öltözéshez. Például míg te elkészülődsz addig öltözzön fel és pisiljon.

Hagyd, hogy kiválassza a ruháját, esetleg elpakolja a hátizsákját ovira. Lényeg, hogy kicsit önállósodjon, ha siker élménye lesz gördülékenyebbek lesznek a reggelek.

2021. szept. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4 éven át ezt csinálta a lány, csak őt még a csoportba is úgy kellett bevinni az óvónőnek hogy ő közben ordított... Tavaly az iskolával is ez volt, reggel itthon ordítás 10ből 8x, néha az iskola ajtón is úgy kellett betolni (szó szerint)... Pedig bent már elvolt és szeretett ott lenni
2021. szept. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az segített, hogy hamarabb felébresztjük 15 perccel, átrakom én vagy az apja a mi ágyunkba, és összebújunk egy picit a készülődés előtt, mesét nézünk, beszélgetünk, simizem, ilyesmi. Így sokkal jobban indul a napja, nincs sírás sem.
2021. szept. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom már nagycsoportba ment idén, de minden reggel ilyen.

Én is ilyen voltam, nem bírok reggel kelni (bagoly típus).

Sokszor az elviccelés segít, vagy a beígért matrica.


Vagy az, hogy kitalálhatja, mit vigyek neki, ha megyek érte. Én szoktam 1-1 szem olvadósrágót (maoam) vagy 1 gumicumit vinni. Ezt nem muszáj követni :).

2021. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hát én is olyan típus vagyok, hogy nehezen ébredek, lehet tőlem örökölte és akkor ez nem igazán fog változni. 😆 De azért persze próbálkozok könnyíteni a helyzeten. 🙂
2021. szept. 2. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!