Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdett el mászni a...

Most kezdett el mászni a lányom és most egésznap csak mászkál a lakásban. Nekem meg kell utana mennem mert ő nem ül le játszani es nem tudok igy semmit se csinalni. Minden baba ilyen? Meddig fogja ezt csinálni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 7. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Hát igen, minden baba ilyen, még olyan 3-4 évig fogja ezt csinálni, nemsokára már inkább járva, de asztalhoz leülni játszani 4-5 éves koráig nem fog, szóval addig mászkál. Esetleg vegyél egy járókát, de hamar, mert különben nem tudod beleszoktatni, meg csak napi félórát lehet benne.
2018. aug. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Mindig ezt fogja csinálni. Az én lányom tizenéves, és ő is mászkál, ráadásul főleg lakáson kívül. És nem érem utol...
2018. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért mész utána egész nap? Próbáld bababiztossá tenni a házat, néhány ajtót tarts zárva amit nem tudsz, aztán hadd menjen felfedezni! Én nem járkáltam utánuk állandóan. Igen díszeleg pár szekrény és fiókzár meg konnektorvédő, meg gumi az ajtóra de egyelőre ez van.

Hogy meddig... a 3 évesemnél is jobb, ha el van zárva az, ami veszélyes. Csak neki már nem gond kinyitni egy kulcs nélküli ajtót.

2018. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem meg kell utana mennem"

Bizonyos helyiségek ajtaját tartsd csukva (a kilincset még jó darabig nem fogja felérni), a többit pedig alakítsd gyerekbiztosra. Ha ez megtörténik, akkor nem kell folyton utána menned és tudod a magad dolgát csinálni.

Egyébként igen, minden egészséges baba ilyen. Ez még évekig fog tartani, de közben lábra fog állni és onnan még több dolgot el fog érni. Viszont egyre értelmesebb is lesz és meg fogja érteni, hogy ehhez vagy ahhoz nem szabad hozzányúlnia.

2018. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sokáig.14 hós fiam 3 hónapja jár de még mindig minden lépését figyelni kell.

Járóka van de nem szereti, folyton nyíg ha beleteszem.Pedig muszáj mert tényleg nem lehet tőle csinálni semmit.Ő sem ül le játszani.

A bababiztos hely meg hát...számomra olyan nincs...pár dolgot ki tudsz védeni de nem mindent.Pl..felmászik a bútorra és hiába tudja már hogy kell lemászni simán leesik még.Nem néz a lába elé elesik a játékban.Hiába nem tudja kihúzni a fiókot, simán neki esik fejjel.Vagy a konyhában borítja magára a széket.Egyszerűen képtelenség mindent kivédeni így jobb híjján egész nap menni kell utána.Az alvásidő alatt pedig nem lehet mindent megcsinálni.Szóval igen, nagyon nehéz és sokáig tart.Ha meg rossz alvó és még segítség sincs...

2018. aug. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez ilyen. Azt képzelted, hogy majd ül egy helyben egy alig mászó gyerek, és nem kell rá figyelned? Nem egy szobanövény ...
2018. aug. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na én ezt úgy oldottam meg hogy bababiztossá tettem a terepet!

Ha gyereket vállalsz akkor tisztában kell lenni azzal hogy a lakás egy időre babaövezetté fog válni.

Mindent ami veszélyt jelent a babára fel pakoltam, a szekrényajtókra biztonsági zárak át szereltem, konnektorokat le vakdugóztam. Szobanövényeket szintén elpakoltam. Fürdő ajtót csukva tartjuk.

Így amíg én kint vagyok a konyhába, addig a fiam felfedezheti biztonságba a lakást, nem kell folyton a nyomában lennem, mert maximum a fejét üti be az asztal lábába. ( azt meg úgy is hallom mert sír) Azért néha néha ránézek, mikor nagy a csend, mert ugye az mindíg gyanús 😄

2018. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem mentem utána.


A veszélyes dolgokat elpakoltam, fürdőt bezártam, és mehetett, amerre akart.

2018. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 10 hónapos mostanában kezdett totyogni, eddig is jött ment a lakásban, de én nem járkáltam utána. Ami veszélyes volt eltettük vagy elzártuk. Ha olyat főzök/sütök, ami veszélyes pl. kifröccsenhet a forró olaj, arra az időre a nappaliba zárom (egy babarács van az ajtón). Egyébként is figyeld meg ha nem mész utána ő fog utánad sietni. A babák ritkán szeretnék egyedül lenni.
2018. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!