Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vihetem így oviba?

Vihetem így oviba?

Figyelt kérdés

Szept 1 én kezdte a kislányom az ovit. A beszoktatáson túl vagyunk, tetszik neki meg minden.

Viszont elkezdett szörcsögni az orra. Nem lázas, nem fáj semmilye azt mondja. Nem is folyik neki, kifujja ügyesen pár óránként.

Igy még vihetem? Vagy inkább ne?


2021. szept. 6. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy amit elkapott az nem ütötte őt ki annyira, de lehet másokat jobban kifog az oviba. Az én gyerekeim is ilyenek. Max kicsi orrfolyás, de nekem már sokkal durvábban jön ki amivel megfertőznek. Ez jó pár ovis társra is igaz. Én nem vinném. (Én is hálás vagyok, amikor más se hozza be a kicsit beteg gyerekét)
2021. szept. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Én nem vinném, valami bújkál benne.
2021. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha meg tudod oldani, akkor maradjon otthon.
2021. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Hülye idő van. Ilyenkor a legkönnyebb megfázni. Mikor meleg is van meg nem is. Most ha nem is folyik az orra hülyeség otthon tartani. Azért elmész te is betegállományba a munkahelyedről? Az más ha taknyos lenne, meg köhögne
2021. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Megoldani éppen meg tudnám.

Csak ugye még meg se szokta, és már maradjon. Vissza csak orrvosi igazolással mehet, tünetmentesség plusz 3 nap.

Nem tudom. Reggel majd làtom hogy lesz...

2021. szept. 6. 13:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem középső lányom 3 nap ovi után este már lázas volt. 🤷‍♀️ Ez van.

Amúgy nálunk ha nem lázas, csak az orra folyik viheted.

Én nem szoktam náthásan sem vinni, mert bár én itthon vagyok a harmadikkal, de nem akarok mással kiszúrni.

Nálunk amúgy pont azok viszik full betegen a gyereket akik itt a helyi alapítványnál laknak és amúgy otthon vakarják (na nem azért mert kisebb gyerekkel vannak otthon) ..

2021. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mi is így jártunk, én nem vittem. Mondta az óvónő, hogy nagyon sokan hiányoznak. Én sem örülök ennek, de erre lehetett számítani. Múlt héten, amikor mentem érte, az öltözőben pont volt egy kislány, aki csúnyán köhögött. Akkor azt gondoltam magamban, hogy csak nehogy elkapja a lányom. De beigazolódott a félelmem. Elég szomorú, hogy betegen beviszik a gyereket és végig fertőz mindenkit. De ha én így bevittem volna reggel, biztos megszóltak volna, hogy miért vittem be.
2021. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vidd, had fertőzzön meg másokat is, szarni rà. Ja és persze tudom semmi baja a gyerekednek, csak folyik az orra..
2021. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd csak. Az en gyerekeim is elkaptak, most masfel hetet itthon leszünk.
2021. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kövezzetek meg de vittem 😁 tegnap egyetlen egyszer kellett neki orrot törölni, ma meg már egyszer sem.

Nem is köhög, semmi.

Az ovónök sem szóltak semmit.

Ennyi erővel az én gyerekem is elkapta valakitől, mert eddig szinte sosem volt beteg. Szerencsére most sem. Ezt még nem hivnám betegségnek ami nála volt.

2021. szept. 8. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!